Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ocelot
PříspěvekNapsal: ned 14.05.2006 9:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.2.2006
Příspěvky: 792
Bydliště: Praha 8
Co rikate na tohle svahovy hazedlo? http://rcsvah.hyperlink.cz/ Me se docela libi. Mate s nim nekdo zkusenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Ocelot
PříspěvekNapsal: ned 14.05.2006 10:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Ahoj,

měl jsem Ocelota a teď lítám s Lynxem. ( měl jsem verzi s klapkami )Dodnes lituji, že jsem Ocelota prodal. Letové vlastnosti super, skladnost v autě taky perfektní. ( vozil jsem ho na gumách zavěšeného nerozebraného u stropu ) Dá se dojit na malé rychlosti a umí lítat i hodně rychle. Zpracování velmi dobré.

Marcel


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocelot
PříspěvekNapsal: ned 14.05.2006 10:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.2.2006
Příspěvky: 792
Bydliště: Praha 8
makyk píše:
Ahoj,

měl jsem Ocelota a teď lítám s Lynxem. ( měl jsem verzi s klapkami )Dodnes lituji, že jsem Ocelota prodal. Letové vlastnosti super, skladnost v autě taky perfektní. ( vozil jsem ho na gumách zavěšeného nerozebraného u stropu ) Dá se dojit na malé rychlosti a umí lítat i hodně rychle. Zpracování velmi dobré.

Marcel


Takze myslis ze kdybych mel verzi bez klapek da se s nim litat jak ve slabych podminkach tak i kdyz to trochu foukne? A jeste jedna vec. Asi by neslo ho ovladat pouze 2 servy? Tj 1 na kridelka a jadno na vyskovku, nebo musi mit kazde kridelko svoje vlastni


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.05.2006 10:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Podívej se na stránky Libora Kolmana www.kolmanl.info. Má tam dobře popsané zkušenosti s Ocelotem.
Klapky hlavě využiješ při přistání do malého prostoru. Jinak jsem moc nepozoroval změnu při natrimování pro termiku.
Do silnějšího větru se hodí verze s možností naložení závaží.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.05.2006 10:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Musíš mít v křidélkám na každé straně jedno servo ( velikost HS55 ). Výškovka je pak na jedno servo ( měl jsem HS81, ale stačí velikost HS55 ) nižší váha.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: ocelot je bruska
PříspěvekNapsal: ned 14.05.2006 10:48 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2003
Příspěvky: 38
Bydliště: Mělník
Mám ocelota už asi šest let a je to bezkonkurenční stroj. Na to, jak umí lítat megarychle jde i upáčkovat do velmi pomalého letu, zkrátka se mi líbí jeho rozsah rychlostí. Nechá se svahovat kdekoli a kdykoli, protože se kvůli jeho klouzáku nemusíš bát, že nedoletíš, kdyby to nenosilo (no, je fakt, že umím ale házet hodně vysoko, asi bych měl zkusit nějakou soutěž házedel...). Nechá se s ním i při vyhození z ruky na rovině vytočit nějaká termika, i když na to stavěný není (to díky jeho minimálce a samozřejmě klouzáku). Mám ho bez spoilerů a je pravda, že při silnějším větru jdu na přistání i několikrát, ale dají se hodně statečně zvednout obě křidélka, takže je zas toliko nepostrádám. Příště si ho pořídím taky bez nich. Spousta lidí nechápe, jak to, že tam mám HS-55 (aspoň myslím - zkrátka maličká serva) a já říkám, že mají sílu za tři a i při nejvyšších rychlostech táhnou naprosto spolehlivě. Co jsem slyšel, tak borec vyřešil už i technologii spoje mezi trupem a motýlkem (tam bylo bolavé místo), takže teď je to zřejmě bez chybek. Brzy si s jistotou pořídím ještě jednoho a zřejmě k němu i motorový trup. Prostě to lítá skvěle. Ještě mě napadla jedna výhoda- velikost tak akorát, že je křídlo vcelku. Je to předimenzované, že se s tím na nejvyšších rychlostech nebojím urvat knipl k sobě naráz. A kokotíkom hore taky lítá jako by se nechumelilo. Tož jsem to trochu vychválil, až by tě zajímalo ještě něco, tak se zeptej, je to moje nejoblíbenější éro (hned po tomahawku, bo ten se nerozbije ;-) - p.s.: klucí, jsem takový konzervativní ... kdo mi vyřízne tomahawka2 z toho božího hutného EPP? )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.05.2006 15:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.2.2006
Příspěvky: 792
Bydliště: Praha 8
makyk píše:
Musíš mít v křidélkám na každé straně jedno servo ( velikost HS55 ). Výškovka je pak na jedno servo ( měl jsem HS81, ale stačí velikost HS55 ) nižší váha.


Tak to je blby myslel jsem ze bych kridelka osadil jen jednim servem na paky abych usetril :-) A jak se to pak zapoji do prijmace kdyz mam 2 serva na jednu funkci?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.05.2006 16:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
O jaký příjímač a vysílač jde? Hitec, Multiplex, Jeti, MZK přijímače mají křidélka 1 a 5 kanál. Graupner neznám. Takže potřebuješ minimálně 5-ti kanálový přijímač. Pokud nemáš tak potom přes V kabel do kanálu 1. asi bude potřeba upravit jedno servo. ( opačný chod )
Doufám, že jsem tvou otázku pochopil správně. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.05.2006 16:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.2.2006
Příspěvky: 792
Bydliště: Praha 8
makyk píše:
O jaký příjímač a vysílač jde? Hitec, Multiplex, Jeti, MZK přijímače mají křidélka 1 a 5 kanál. Graupner neznám. Takže potřebuješ minimálně 5-ti kanálový přijímač. Pokud nemáš tak potom přes V kabel do kanálu 1. asi bude potřeba upravit jedno servo. ( opačný chod )
Doufám, že jsem tvou otázku pochopil správně. :D


Rekl bych zes pochopil. Nevedel jsem ze prijmace s vice kanaly maji na vice kanalech tu samou funkci...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.05.2006 17:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Používám přijímače od firem, které jsem již citoval. U křidélek mají zapojení na kanálech 1 a 5. Klapky funguji na kanálech 6 a 7. U některých chytrých vysílačů můžeš změnit kanál. Např. můje Evo 9 umí posunout 5-tý kanál např. na kanál 4. ( samo se stejnou funkcí )


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: pětikanálový přijímač
PříspěvekNapsal: ned 14.05.2006 21:27 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2003
Příspěvky: 38
Bydliště: Mělník
P.S.: nebo jde použít i čtyřkanál a křidélka nezapojit jako "křidélka", ale jako mix V a to je tuším 1. a 4. kanál (mám multiplex). Tohle je stejně věc. 21. století a my máme pořád v radiu výměnné krystaly, nemůžem si zvolit na který kanál co půjde a v servech i kniplech jsou pořád potenciometry...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.05.2006 6:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.2.2006
Příspěvky: 792
Bydliště: Praha 8
Jeste jedna vec me napadla mam hitech laser 4 to je klasickej 4-kanal. Muzu pouzit 6 kanakovy prijmac? Kdyz jsou kridelka na 2 kanalech ale ovladam jednim kniplem tak by to mohlo jit ne? Pokud ne jak bych to zapojeni kridelek vyresil u tohoto vysilace? Nevite nahodou jestli se neda laser 4 rozsirit o jeden kanal? Je tam na nej takove pekne misto :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.05.2006 7:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Tvoje vysílačka neumožňuje ovládání každého křidélka zvlášť. Neznám Laser 4, takže ti neporadím jestli jde rozšířit. ( ale myslím si, že to určitě nepůjde ) Takže pokud to neumožňuje vysílačka tak ti nepomůže vícekanálový přijímač. No nezbude Ti nic jiného, než zapojit křidélka přes V kabel. ( budeš muset přepájet konektory na jednom servu, opačný chod serva ) A nebo rada nad zlato, pořiť novou vysílačku. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.05.2006 8:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
proc menit polaritu serva, vzdyt to jde i mechanicky ne? stejne to v kridle vzdycky vychazi tak, ze je jedno servo polozene tak a druhe obracene


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.05.2006 11:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
makyk píše:
Používám přijímače od firem, které jsem již citoval. U křidélek mají zapojení na kanálech 1 a 5. Klapky funguji na kanálech 6 a 7. U některých chytrých vysílačů můžeš změnit kanál. Např. můje Evo 9 umí posunout 5-tý kanál např. na kanál 4. ( samo se stejnou funkcí )

To nemuzes myslet vazne... Preci rozlozeni funkci na kanaly je jen a jen veci vysilace, ne prijimace.
Jestli myslis, ze prohozenim dratu na konektoru serva docilis opacny chod serva, preju hodne stesti.

pořiť (!) novou vysílačku ..proboha


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz