Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2006 13:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2006
Příspěvky: 102
<!-- /whwsxuir271/err.403/redir/rcmania/robot -->


Naposledy upravil radekc dne pát 28.06.2013 13:31, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2006 15:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
radku uz asi 6 lidi ti tu naznacilo, ze si arogantni a ze si prestrelil. co myslis, nestalo by se nad tim zamyslet a v tomto stylu konverzace uz nepokracovat? mozna bys mohl svoje usili zamerit na neco uzitecnyho, treba na ty stranky o letisti Tocna, kdyz si ten programator :wink: a napravil si tak reputaci...

dal uz se k tomu nebudu vyjadrovat, stejne to urcite zase nevydrzis a budes chtit mit posledni slovo 8O

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2006 17:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
radekc píše:
Jestli nemas PakoBear neco k tematu diskuze jdi na chat na centrum.
Zbytecne sasiras misto svym dusevnim prujmem. Heheh 8)
Pa
Po přečtení tématu a tvého"přístupu" k věci se divím že je s tebou ještě vůbec někdo ochoten se bavit-měl by jsi se nad sebou zamyslet a omluvit se všem tady- :( :( :(


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2006 19:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.6.2006
Příspěvky: 923
Bydliště: Vsetín
fox@Foxuv:~$ fortune
Velmi silný je ten, kdo dovede mlčet, i když je v právu.
-- Cato

Ten linuxovský prográmek snad čte myšlenky či co.. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2006 22:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2006
Příspěvky: 102
<!-- /whwsxuir271/err.403/redir/rcmania/robot -->


Naposledy upravil radekc dne pát 28.06.2013 13:31, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2006 23:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
radekc píše:
Fox píše:
fox@Foxuv:~$ fortune
Velmi silný je ten, kdo dovede mlčet, i když je v právu.
-- Cato

Ten linuxovský prográmek snad čte myšlenky či co.. :lol:


Vis Foxi, ono je to dost tezky. Kdyz nekdo odepise absolutne nesmyslnym zpusobem, musim se branit. Protoze pouze ten komu to nemysli je udiven nad mymi odpovedmi a nemuze pochopit danou vec a tak akorat urazi. Jsme tu od toho abysme diskutovali. Na tema ktery je v nazvu diskuze. Jsou tu nekteri, kteri ani neprispeli a pouze obtezuji.

Ja jsem se pouze branil, protoze ten, kdo odpovidal na moje prispevky si je asi ani poradne neprecetl, nebo se nad nimi radne nezamyslel. Napr.:
1) napsal sem, ze jsem programator a pracuju s presnymi informacemi.
V zapeti mi bylo napsano: To, že jsi programátor, absolutně nic neříká o tvé znalosti elektroniky.
To jsem preci vubec nerek a o nejake takove spojitosti taky ne!!
2) Napisu ze mi prodavac prodal LED na nizsi napeti a proto odesly.
Nasleduje odpoved od toho sameho: ...Ty ty LED připojuheš napřímo ke stabilizátoru??? Bez odporu? Pak se nediv, že ti odcházejí. A prodavačka za to určitě nemůže...
Takze zase mimo misu. Druhy den mi prodavac potvrdil, ze mi opravdu prodal LED misto na 3,3V, tak na 2,1V.

Jako kdyby nekdo napsal, ze vcera pres den nebylo vubec slunicko a ja mu odpovedel, ze bylo, protoze jinal bysme sedeli ve tme celej den a on to nedokazal pochopit tvrdice, ze slunicko nebylo.

Proc nekomu vadi vetsi, nebo barevnejsi pismo??.. Vzdyt to tato aplikace umoznuje a je to hezky. (kdybys vedel, jak je to slozit to zprogramovat:).

Vse je v tech prispevcich, nema smysl sem na mou obranu vic psat. Jestli to nekdo z nich nechape, jak to vsechno bylo mysleno, lituji ho, ale at uz jde na chat na centrum anebo prispeje svymi zkusenostmi.

Mmj. LED 8mm bila superjasna nema v katalogu ve specifikaci vubec uvedeny proudovy odber, jen napeti. A jak sem uz psal LED mi nyni proteka 25mA. Takze zdravim odporaky a sdeluju, ze teoreticky a v urcitych pripadech i prakticky maji pravdu!!

:arrow:


Takže ty jsi si tu VA charakteristiku LED přece jen nenašel...

Dobrá, poučil jsem se. Už nebudu házet perly. Vždyť to nejsou moje prachy, ani to nemusím opravovat.

ad .1) Spojitost existuje. Zapojuješ LED aniž by jsi si o ní opatřil jakoukoliv informaci.
ad. 2.) Prodavač samozřejmě nemůže za to, že jsi LED zapojil blbě a odešla. Protože ti řekl prahové napětí, což zcela jistě není napájecí napětí.

O zamýšlení bych být tebou pomlčel...

P.S. I prodavač může být totální idiot...
P.P.S. Vystudoval jsem elektrotechnickou školu.
P.P.P.S Pak jsem vystudoval programování a konstrukci počítačů na VŠ.
P.P.P.P.S. Drahnou řádku let se živím jako programátor.

Typický průběh proudu při překročení prahového napětí je docela výmluvný: http://artemis.osu.cz/ComLab/Web_cz/Ove ... LED_cz.htm

Pro méně chápavé podrobněji: http://lucy.troja.mff.cuni.cz/%7Etichy/ ... d/led.html

Pro toužící po detailech: http://www.vscht.cz/ufmt/cs/pomucky/fis ... L04_03.pdf

Pro studiní typy spousta LED diod včetně katalogových listů. Za povšimnutí stojí, že základní údaj je vždy pracovní proud. Napětí je při něm udáváno v rozsahu (výrobní tolerance): http://www.flajzar.cz/katalog.php?cat=5 ... &z=galerie

Jestli si ale tak náš přesný programátor náhodou neplete LED diodu s LED žárovkou??? Což je úplně něco jinačího, uvnitř má další elektroniku a je konstruována jako náhrada žárovky na určité napětí. http://www.flajzar.cz/katalog.php?cat=5 ... &z=galerie

No nic. Jak už jsem v úvodu poznamenal, není co bych víc mohl dodat. Snad jen to, že lituji všechny ty, co se pokusí spáchat zapojení podle bludů raddekc. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2006 23:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2006
Příspěvky: 102
<!-- /whwsxuir271/err.403/redir/rcmania/robot -->


Naposledy upravil radekc dne pát 28.06.2013 13:31, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02.07.2006 8:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
Citace:
Ty si proste nasranej, ze mi to funguje.


kde konci schopnost argumentovat , zacina sprostota a urazeni, vcetne komoleni nickname , ze.... zprogramuj hlavne sam sebe, potrebujes zkompilovat jako prase drbani .. jukni taky na cestinu, kdyz uz pracujes s presnymi informacemi,pis aspon "priblizne" cesky

radekc píše:
Jestli nemas PakoBear neco k tematu diskuze jdi na chat na centrum.
Zbytecne sasiras misto svym dusevnim prujmem. Heheh 8)
Pa


A jake je tema diskuse ? Urazit co nejvic lidi a ukazat kolik umis sprostych slov ? Tvuj prispevek nikomu nic neda vyjma znechuceni nad Tvoji osobou , informace veskrze zadne motas dohromady proud s napetim, tak co vykladas o chatu...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02.07.2006 9:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
radekc píše:
Ty si proste nasranej, ze mi to funguje.
Jinak si nemuzu pomoct.
:arrow:


Ach jo...

To All: Výrazně nedoporučuji postupovat podle receptu radekc!!! On tomu totiž vůbec nerozumí a neví co dělá.


To radekc:

1.) Já, nasranej že to funguje? A proč? Mně je úplně jedno co se ti s tím stane.

2.) Funguje? Ne! Jen to zatím svítí...

3.) Že je to principiálně špatně už ti ukázalo jedno vyhoření diod.

4.) Jak jsi naměřil těch 25mA? Předpokládám, že ampérmetrem v sérii s diodou. Tím pádem jsi naměřil totální blbost a teče tam víc. Na ampérmetru je úbytek napětí, který vzhledem VA charakteristice diody hraje dost významnou roli.

5.) V okamžiku, kdy se změní podmínky (napětí, teplota a pod.) to celé zase vyhoří. To, že to teď svítí je jen náhodný přechodný stav.

6.) Ostatně já bych to za funkční nepovažoval ani kdyby to nevyhořelo. Aby 16 LED žralo skoro půl ampéru je neakceptovatelné (rozumná hodnota je 50-100mA, v závislosti na napětí napájecího accu).

7.) Kde a co programuješ? Abych se SW produktům o které jsi se otřel zdaleka vyhnul. Pokud jsou vyvinuty a otestovány se stejnou péčí jako to osvětlení, tak půjde o fest nestabilní aplikaci.

8.) Vzhledem k tomu, že místo toho aby jsi se zamyslel nad dodanými informacemi, reguješ jen hulvátsvím a sprostotou, nepředpokládám žádnou snahu o poučení se. V takovém případě absolutně nechápu, proč jsi na diskusi přišel a otevřel nějaké téma.

9.) Umíš-li číst a chápat, mohlo ti už dojít, že svým stylem a argumentací rozhodně nejsi v kolektivu oblíben.

10.) Pokud se nepoučíš, můžeš vůči sobě očekávat obdobný přístup i od ostatních...


Naposledy upravil zdzd dne pon 03.07.2006 9:12, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2006 8:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2006
Příspěvky: 102
<!-- /whwsxuir271/err.403/redir/rcmania/robot -->


Naposledy upravil radekc dne pát 28.06.2013 13:31, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2006 8:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
radekc píše:
Také tu není možnost moderovat a administrovat diskuzi, což je škoda, protože to by se takovejmhle zkrátka zakál přístup a bylo by!

Sakra a to uz jsem se zarek, ze nebudu reagovat, ale drazdis me.
Tato moznost tu samozrejme je, ale pro adminy a to neni zadny z nas. Zd je sice rypal, ale drzi se tematu veci a ma na to znalosti, argumety a snazi se poradit. Pokud by tady takova moznost skutecne byla, myslim, ze budu mluvit z duse vetsine lidi tady, ze uz bychom davno zatocili s tebou. Posilas tu lidi na chat na centrum, pritom se chovas, jako bys tam odtud prave prisel. Registrovany jses ani ne mesic a uz tady frajeris, jses arogantni a nasiras spoustu lidi. Zamysli se nad sebou!

Co se tyka tveho zapojeni, skutecne muze za jistych okolnosti fungovat, ale je to cunarna, za kterou me kdysi vyrazili od obhajoby rocnikovy prace na elektro prumyslovce :wink: Idealni reseni je pouzit 1 stabilizator na vetsi napeti a pak na nej pripojovat do kazde vetve vzdy 2 stejne LED zapojene seriove a jeden odpor. Zere to pak min a stabilizator toho nemusi tolik palit. Navic muzes pouzit ruznobarevne LED, jedinou podminkou je, ze budou vzdy 2 stejne. Samozrejme nemusi byt ty ledky po dvou, da se pouzit i vetsi pocet, ale to zalezi na napeti stabilizatoru a baterek. Kazdopadne ten odpor by tam byt mel.

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2006 9:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
radekc píše:
Ty si prostě hňup co neumí napsat kloudně ani první zvýrazněnou větu větu(..neporučuji..). Jdi se srát už někam jinam. Jak ti to mám už napsat?
Proč se motáš s nějakýma příspěvkama o mapách do diskuse Modeláři na Točné. Chodíš tam? Nechodíš? Vždyť obtěžuješ svým rýpáním i více lidí.
Je to všechno způsobeno anonymitou chatu a lidmi jako ty, který se takhle za rouškou anonymity projevujou.
Také tu není možnost moderovat a administrovat diskuzi, což je škoda, protože to by se takovejmhle zkrátka zakál přístup a bylo by!
Že tady nad tebou vůbec ztrácim čas.


Děkuji za upozornění na překlep, opravil jsem to.

Děkuji také za lichotivé oslovení, od některých lidí je poctou. Zbytek komentovat nemíním. Už jsem ztratil více než dost času snahou pomoci člověku, který o to ani za to nestojí.

BTW: Kterým programovým produktům se to mám vyhýbat? Nedostal jsem odpověď na mou otázku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2006 9:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2006
Příspěvky: 102
<!-- /whwsxuir271/err.403/redir/rcmania/robot -->


Naposledy upravil radekc dne pát 28.06.2013 13:31, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2006 9:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
RADEKC : nezdá se ti , že to trochu přeháníš???? :x :evil: :!:

Dyť se ti ZDZD akorát snažil poradit !!, sice sem tam trochu rýpne, ale aspoň je sranda. :D

To vypadá že ty ani nestojíš o to pořešit to osvětlení , spíš si sem chodíš vylívat zlost a řešit mindráky.

Hádat se kdyžtak jsi někam ne chat , tady pro ty tvoje žvásty moc místa není.

:!: :!: VZPAMATUJ SE :!: :!:

_________________
Katana 3m ZDZ160 a další 3m v přípravě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2006 10:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Lidi, nedelejte z toho tady fakt to Centrum. Pro me je tohle forum docela bezvadnym zdrojem informaci. Jsem zacatecnik jak v RC modelech, tak v elektronice a rad se priucim necemu novemu.

Kdyz to tu spadne na uroven vulgarniho chatu, tak sem rozumni a zkuseni lide prestanou chodit a jsem v riti...

Polde me to ale neni vina jen RadkaC. Hned jste se do nej opreli a on uz ted (zrejme v rozuruseni) pise taky agresivne.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: PetrG a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz