Brzdy na dvoukoláku

Zalétávání, nastavení­...

Brzdy na dvoukoláku

Odeslatod CELERON v 16/10/2017, 16:38

Jelikož lítám jen na asfaltě tak mi při přistání hlavně za bezvětří Funtána jede po zemi klidně 150 metrů a ne a ne zastavit i na otáčkách motoru že se sotva udrží v chodu. Kličkování po dosednutí sice zpomaluje, ale když se to přežene na velký rychlosti, tak se dá i slíknout guma z disku a nebo škrtnout křídlem.
Tak bych rád zkusil elektomagnetický brzdy, třeba Kavan nebo něco ubastlit, vybavení na to mám, elektromagnetický spojky jsem zkoušel vyrobit a fungovaly. Jenže tam je to klap a drží natvrdo, tady se musí disk protáčet.
Pokud je tu někdo se zkušeností s brzdama, celkem by mě zajímalo pár věcí. Když dám brzdy na obě kola dvoukoláku, tak jak je spínat? Jen zapnuto a vypnuto elektronickým spínačem od přepínače na vysílači a nebo je napájet alá starej regulátor DC motory impulzně PWM aby se dal nastavit přítah brzd? Z toho plyne kam na pultovce v prvním případě umístit spínač brzd, protože předpokládám, že brzdy se mohou zapnout až po dosednutí, takže levá ruka je zaměstnaná směrovkou a výškovkou.
Pokud by bylo impulzní řízení, není lepší mít pro každý kolo samostatný řízení a pomocnou proporcionální funkcí řídit poměr brzdnýho účinku obou kol? Netuším totiž, jestli ty Kavany mají při provozu stále stejnej brzdnej účinek aby se třeba jedno kolo nezaflokovalo, to by nemuselo dobře dopadnout. Omezovač brzdný síly v tom určitě Kavan nemá.
Díky
Jirka
CELERON
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Jiří
Příjmení: Bíba
Letiště: Nový Bydžov
Hangár: Funtana 2.6m ZDZ90
Extra 330 2.2m Roto 35
Zero A6M5 1.8m ASP91
Z50-L DLE40
Spacewalker 2.2m DLE2

Re: Brzdy na dvoukoláku

Odeslatod winter v 17/10/2017, 17:09

Neblbni, máme asfalt, 50-60 m a stojím. Ale třicet by stačilo :wink: Můj velkej kamarád Ivan Najman /KovoNajman/ vyráběl brždená kolečka když ještě žil. Jednoduchá a účinná brzda, stejný princip jako bubnová brzda na motocyklu. ***winter***
winter
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Vlastimil
Příjmení: Zima
Hangár: Extra 330SC 35%
Extra 330LT 75" 3DHS
Extra 300 EXP 60" EF
Extra MX 58"
Yak 55M GB

Zpět na Letadla