Dilema s napájením

Vysílače přijímače, serva, powerboxy, akumulátory, nabíječe...

Re: Dilema s napájením

Odeslatod winter v 20/6/2018, 08:08

Tak to tady čtu :precti: a přidám také pár poznatků. Serva Hitec asi nejvíce 7950 dále pak 7954, 7940 nejlépe je na tom s této řady patrně 7955, trpí takzvaným jitterem a také jumpingem.
Jitter - rychlé kmitání není až tak nebezpečné, ale je to běs mít takové neurotické éro.
Jumping - občasné nekontrolovatelné odskočení serva i o 15-20 stupňů, no a to je pak něco když je člověk metr nad zemí.
Co si tak matně pamatuji v USA řeší Jitter tak, že Hitec zasílá zdarma tzv. servoboostry a Jumping je loterie. Dá se experimentovat s elektroinstalací, ale nikdy nevíš kdy Tě takovéto servo "zahubí".
Vyřešil jsem to jednoduše, nepoužívám serva Hitec mimo 7955. Ta mám ve dvoumetrové elektro Extře, honím je na 7v a je to ok. "Takovej ten mini jitter, ale vopravdu mini, spíš bzučák :-) "
https://www.youtube.com/watch?v=ubPR4FwI-Wc
Na netu jsou o tom popsány stovky stránek.
***winter***
Naposledy upravil winter dne 20/6/2018, 15:00, celkově upraveno 1
winter
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Vlastimil
Příjmení: Zima
Hangár: Extra 330SC 35%
Extra 330LT 75" 3DHS
Extra 300 EXP 60" EF
Extra MX 58"
Yak 55M GB

Re: Dilema s napájením

Odeslatod Malda v 20/6/2018, 08:54

MomoBrut napsal:Hmm, tohle nezní jako úplně pravděpodobné vysvětlení. Pošli oscilo měřené na stejném místě na kroucené kabeláži a na tvé sběrnici. Chci vidět, co se tam tedy "indukuje" ...

Mě se to taky moc nezdá, ale jiná proměnná tam v tu chvíli nebyla a tohle je jediné logické vysvětlení. Servo, které pravidelně poskakovalo klidně i o 20° bylo na krouceném kabelu v klidu. Pak jsem ho připojil na sběrnici a opět poskakovalo. Jakmile to bude možné, hodím sem průběhy z osciloskopu.
Malda
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Tomáš
Příjmení: Maleček
Letiště: Česká Třebová
Hangár: YAK55m 2,2m
YAK55m 1m

Předchozí

Zpět na Elektronika