Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: zlobivec Ivine 10ccm
PříspěvekNapsal: čtv 19.05.2005 18:57 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2004
Příspěvky: 16
Nazdárek chlapi!
Kdopak by mě poradil se zlobivým Irvinem 10ccm? Motor má naběháno 30min po kvalitním záběhu,ale není a není k seřízení a přitom ve všech reklamních letácích, či člancích se píše jak se téměř nemusí seřizovat a jak je to jednoduché. Jde o následující věc: seřídím maximální otáčky při poloze modelu nosem vzhůru, ale když vrátím model do vodorovné polohy, tak otáčky klesnou(příliž bohatá směs,myslím). A když seřídím maximální otáčky při vodorovné poloze modelu a pak dám model do polohy nosem vzhůru,tak motor zhasíná(příliž chudá směs,myslím). No a přechody teda taky nic moc. Otáčky seřizuji pouze hlavní palivovou jehlou, na druhou jehlu moc nešahám,jelikož jsem v modeláři v redakčním testu toho motoru četl,že je seřízená už od výrobce.Svíčku mám úplně novou OS, ta co je doporučována v návodu.A palivou soustavu jsem zkoušel na tlak a vše se zdá být v pořádku. Tudíž jsem dosti bezradny,protože s takto neseřízeným motorem se nedá létat a už vůbec ne s Diablotinem :twisted: Prosím poraďte někdo...Díííky


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re Irvine
PříspěvekNapsal: čtv 19.05.2005 21:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2005
Příspěvky: 174
Bydliště: Brno
Pokud je opravdu palivová soustava v pořádku tak to je jen otázka seřízení. Mimochodem mrkl ses i na otvor pro tlakování na koncovce na výfuku ? Já tam měj jednou špony (MVVS) Jo a taky prohlídni trysku karbecu, jestli jsi to již prolezl a nic nenašel tak se vrhni na seřizování volnoběžné jehly. Tvrzení v testu že motor se touto jehlou nemusí seřizovat je trošku podivné :D . Záleží hlavně na podmínkách kde a kdy a na co motor pracuje. Touto jehlou je nutné se zabývat ! Ona totiž ovlivňuje nejen volnoběžné otáčky , ale kecá i do bohatosti a to při přivřeném karbecu. Seřizování motorů je řelohe... zvláště co se Diablotinů týče. Ještě mě napadlo, nemáš nádrž nějak daleko od motoru, nebo hadičky vedené moc na dlouho a "přes zatáčky" ? Ještě se mi osvědčilo pěnové bimbátko v nádrži, nedopustí aby palivo při postavení modelu čumákem vzhůru sjelo do nádržky, a motor má menší práci si nasát a ani se potom netrhá sloupec paliva při akrobacii :D
Letu zdar !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20.05.2005 12:19 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2004
Příspěvky: 16
Tak zrovna jsem se vrátil z letiště a motor zkoušel. Od výfuku mám takženou hadici kvůli odvodu spalin.No a já ji nakonci skrs propíchl řebíkem o průměru asi 1,5mm.Pak jsem motor seřídil-ubráním paliva na hlavní jehle a najednou motor začal jít jako pilka. Jinak nádrž mám co nejdlíže u motoru to jde,ale díky za radu...Budu si začít muset hrát s volnoběžnou jehlou


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz