HS 5625mg(nekvalitní plast krabičky)

Vysílače přijímače, serva, powerboxy, akumulátory, nabíječe...

HS 5625mg(nekvalitní plast krabičky)

Odeslatod Malda v 14/1/2011, 14:56

Dobrý den pánové,
v modelu YAK55 2,2m od AERONICS mám na křidelkách a na výškovce osazená serva HS 5625mg. Zhruba po 50 startech jsem začal pozorovat, že se vůle zvětšují. Nicméně pořád se mi to zdálo v rámci mezí, protože tyto serva měla nějakou vůli již po zakoupení. Ovšem když jsem začal létat se 100% výchylkami, tak se stav na 1 křidélkovém servu rapidně zhoršil(křidélko se pohybovalo cca 5° nahoru i dolu). Nedalo mi to servo jsem rozdělal a zjistil, že plast na víčku do ktereho je zasazéná středová osička je vymačkaný do elipsovitého tvaru. Patrnější to je z přiložené fotky. http://www.freeimgshost.com/viewer.php? ... sxjbhw.jpg Na nějakém foru jsem čelt, že se krabičky dělají z nekvalitního plastu, ale netýkalo se to HITECU. Chtěl bych se tedy zeptat zda je to ojedinělý případ a nebo zda mě to čeká i na ostatních servech a jakými servi by jste tento model osadili.

Díky za odpověd!
Malda
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Tomáš
Příjmení: Maleček
Letiště: Česká Třebová
Hangár: YAK55m 2,2m
YAK55m 1m

Re: HS 5625mg(nekvalitní plast krabičky)

Odeslatod Rcmak v 14/1/2011, 15:34

Ahoj,ve vsech letadlech i ve vrtulnikach sem mel a mam tyhle serva,ale nic podobnyho se mi nestalo.Podle ty fotky,to vypada vybehly jen do jedny strany,coz si nedokazu nijak vysvetlit.Kdybys mel na kridylku serva dve,rekl bych,ze se ti serva hadaji a tohle servo by bylo na jednu stranu pretezovany.Ale totok ? :-( Fakt to vidim poprvy
Rcmak
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Martin
Příjmení: Karkula
Letiště: Tábor Všechov
Hangár: Velox II R. 2.6 ZDZ80RV
SU 29 E30 SebArt
Cap 232
Raptor 90

Odeslatod Dzordzik v 14/1/2011, 21:10

Ahoj, u 6985 a 7985 se mi to děje taky, už jsem měnil jak krabičky tak převody. Cena příšerná, kvalita spotřební.
Je: Extra 300L 3m, ZDZ 160 B2RV, JMB, Mejzlík 28x12 3l, MKS 767/DS1210
Bejvávalo: Katana 3m, ZDZ 160, 2,7m Wigens MVVS 58
Dzordzik
Přispěvatel (video)
Přispěvatel (video)

Jméno: Jirka
Příjmení: Chvátal
Letiště: Holešov
Hangár: Extra 300L 3m, ZDZ 160 B2RV Champion, JMB, Mejzlik 28x12 3l, MKS 767/DS1210.

Odeslatod Rcmak v 14/1/2011, 22:52

:-O tak to se ne juknu,maji za sebou dve sezony,letosni bude treti,nemeli snahu preskakovat zuby? Ta vule tam bude pri zaberu velka jak se maji snahu kola od sebe odtahovat
Rcmak
Člen Akrofora
Člen Akrofora

SU 29 E30 SebArt
Cap 232
Raptor 90

Odeslatod Dzordzik v 15/1/2011, 08:55

Ano, měly. Postupně se vůle zvětšovaly až po jednom z přistání - jako do peřinky - jsem zjistil, že odešly najednou 2 ze 3 serv na křidélku. Jedno tak velké vůle a servané některé zuby, že se volně protáčelo a druhé servané asi 3 zuby na jednom z kovových kol. Před letem ok. Měnil jsem už x převodů v křidélkových servech a taky horní část krabičky, ta se vymačkává opravdu výrazně.
Dzordzik
Přispěvatel (video)
Přispěvatel (video)

Hangár: Extra 300L 3m, ZDZ 160 B2RV Champion, JMB, Mejzlik 28x12 3l, MKS 767/DS1210.

Odeslatod Malda v 15/1/2011, 12:17

Dzordzik napsal:Ano, měly. Postupně se vůle zvětšovaly až po jednom z přistání - jako do peřinky - jsem zjistil, že odešly najednou 2 ze 3 serv na křidélku. Jedno tak velké vůle a servané některé zuby, že se volně protáčelo a druhé servané asi 3 zuby na jednom z kovových kol. Před letem ok. Měnil jsem už x převodů v křidélkových servech a taky horní část krabičky, ta se vymačkává opravdu výrazně.

Tak toho jsem se obával. Spíše mě tedy strašilo to aby se servo neseklo úplně, protože to by byla katastrofa. No nic zkusím uplatnit reklamaci a pokud bude kladná, tak serva vyměním za jiná. Jinak prozatím děkuji za reakce.
Malda
Člen Akrofora
Člen Akrofora

YAK55m 1m

Odeslatod MomoBrut v 15/1/2011, 12:37

Takhle se zase vytvareji pomluvy. 5625 jsem pouzival dlouho v modelu a neco se nalital .... nemel jsem s nimi nikdy problem. Vule po cele dobe provozu stale v rozumnych mezich. Pokud nekdo meni prevody u serva, aniz by doslo k narazu, prevody ktere se daji koupit, nebude to zrovna dobre servo pro jeho aplikaci, tedy neni problem primarne v servu! Nesnazte se nekdo aplikovat zkusenosti z jednoho typu serva jednoho vyrobce na jeho jiny typ serva. Dokonce totez servo vyrobene v jinem roce neni uplne stejne. Pokud se nekdo chce vyhnout temto problemum, at kupuje kalitni serva a ne ocesane verze za lepsi cenu. Dobre servo od Hitecu se pozna tak, ze na nej nejdou koupit nahradni prevody!
Táhnout k sobě neznamená vždy letět nahoru ...
MomoBrut
Přispěvatel (video)
Přispěvatel (video)

Jméno: Miroslav
Příjmení: Balík, MSc., Ph.D.
Hangár: Yak 55M 2.8
Yak 54 2.8
Velox 2.6
Katana 2.2

Odeslatod Malda v 15/1/2011, 14:42

MomoBrut napsal:Takhle se zase vytvareji pomluvy. 5625 jsem pouzival dlouho v modelu a neco se nalital .... nemel jsem s nimi nikdy problem. Vule po cele dobe provozu stale v rozumnych mezich. Pokud nekdo meni prevody u serva, aniz by doslo k narazu, prevody ktere se daji koupit, nebude to zrovna dobre servo pro jeho aplikaci, tedy neni problem primarne v servu! Nesnazte se nekdo aplikovat zkusenosti z jednoho typu serva jednoho vyrobce na jeho jiny typ serva. Dokonce totez servo vyrobene v jinem roce neni uplne stejne. Pokud se nekdo chce vyhnout temto problemum, at kupuje kalitni serva a ne ocesane verze za lepsi cenu. Dobre servo od Hitecu se pozna tak, ze na nej nejdou koupit nahradni prevody!

O vytvoření pomluvy mě samozřejmě nejde, nic by mě to nepřineslo, ale to je uplně mimo téma. Nicméně podle přibližného výpočtu v programu "Rudermoment" http://www.lmkbabice.cz/?p=243 mě vyšlo, že při rychlosti 80km/h a výchylce křidélka 45° stupňů je moment na servu cca 100Ncm(cca 10kg/cm) soudil jsem tedy, že nasazení tohoto serva bude OK. Nehledě na to, že se to stalo cca po 50 startech a to mi normální nepřijde. Na fotce je jasně patrné co se stalo a přes to vlak nejede.
Malda
Člen Akrofora
Člen Akrofora

YAK55m 1m

Odeslatod MomoBrut v 15/1/2011, 15:27

Malda napsal:
MomoBrut napsal:Takhle se zase vytvareji pomluvy. 5625 jsem pouzival dlouho v modelu a neco se nalital .... nemel jsem s nimi nikdy problem. Vule po cele dobe provozu stale v rozumnych mezich. Pokud nekdo meni prevody u serva, aniz by doslo k narazu, prevody ktere se daji koupit, nebude to zrovna dobre servo pro jeho aplikaci, tedy neni problem primarne v servu! Nesnazte se nekdo aplikovat zkusenosti z jednoho typu serva jednoho vyrobce na jeho jiny typ serva. Dokonce totez servo vyrobene v jinem roce neni uplne stejne. Pokud se nekdo chce vyhnout temto problemum, at kupuje kalitni serva a ne ocesane verze za lepsi cenu. Dobre servo od Hitecu se pozna tak, ze na nej nejdou koupit nahradni prevody!

O vytvoření pomluvy mě samozřejmě nejde, nic by mě to nepřineslo, ale to je uplně mimo téma. Nicméně podle přibližného výpočtu v programu "Rudermoment" http://www.lmkbabice.cz/?p=243 mě vyšlo, že při rychlosti 80km/h a výchylce křidélka 45° stupňů je moment na servu cca 100Ncm(cca 10kg/cm) soudil jsem tedy, že nasazení tohoto serva bude OK. Nehledě na to, že se to stalo cca po 50 startech a to mi normální nepřijde. Na fotce je jasně patrné co se stalo a přes to vlak nejede.

Kdyz uz chces neco pocitat, meli by ti byt jasne nektere veci. Za prve, udavane parametry serva v prumeru jsou o cca 20 % nadsazene, navic tyto parametry jsou zachovany jen po velmi kratkou dobu. Za druhe, servo se pri takovem zatizeni zahriva (klidne staci jeden nozovy let pres letiste a smerovkove servo je horke, to nemluvim o alespon casti premetu v nozovem letu) a jeho sila klesa, podle typu serva klidne i na 50 % udavane hodnoty ... takze asi tak ... Kvalitni a drazsi serva maji skutecne parametry blizici se udavanym a pri zahrati tolik neklesaji ... bavime se o cenove relaci 3000,- za jeden kus, prakticky je jedno od ktereho vyrobce ...

Napr. popularni servo HS5955 TG - po zahrati klesa sila na nejakych 60 %, ovsem 60 % skutecne, ne te udavane ...
CO z toho plyne, je snad jasne ...
MomoBrut
Přispěvatel (video)
Přispěvatel (video)

Yak 54 2.8
Velox 2.6
Katana 2.2

Odeslatod Rcmak v 15/1/2011, 15:37

Nemyslim si,ze tento problem s vymackanou krabickou,vznikl poddimenzovanim serva k velikosti kormidla.1-krabicka je vymackla jen do jedny strany a za 2- si myslim,ze by nejaky mega pretezovani nevydrzela elektronika serva nez aby to vymacklo krabicku.Mate nekdo nejaky rozumny vysvetleni proc se to stava?
Naposledy upravil Rcmak dne 15/1/2011, 17:42, celkově upraveno 1
Rcmak
Člen Akrofora
Člen Akrofora

SU 29 E30 SebArt
Cap 232
Raptor 90

Odeslatod Malda v 15/1/2011, 16:43

MomoBrut napsal:Kdyz uz chces neco pocitat, meli by ti byt jasne nektere veci. Za prve, udavane parametry serva v prumeru jsou o cca 20 % nadsazene, navic tyto parametry jsou zachovany jen po velmi kratkou dobu. Za druhe, servo se pri takovem zatizeni zahriva (klidne staci jeden nozovy let pres letiste a smerovkove servo je horke, to nemluvim o alespon casti premetu v nozovem letu) a jeho sila klesa, podle typu serva klidne i na 50 % udavane hodnoty ... takze asi tak ... Kvalitni a drazsi serva maji skutecne parametry blizici se udavanym a pri zahrati tolik neklesaji ... bavime se o cenove relaci 3000,- za jeden kus, prakticky je jedno od ktereho vyrobce ...

Napr. popularni servo HS5955 TG - po zahrati klesa sila na nejakych 60 %, ovsem 60 % skutecne, ne te udavane ...
CO z toho plyne, je snad jasne ...

Tak nějak jsem tušil, že údaje udávané o servech nebudou vždy pravdivé. To že by tah serva po zahřátí klesl o 60% se mi nezdá příliš reálné, znamenalo by to, že bych musel nasadit např. 7955MG. A to jsem ve 2.2m nikdy nevidel. Nejspíš provedu testy jak to opravdu je.
Malda
Člen Akrofora
Člen Akrofora

YAK55m 1m

Odeslatod MomoBrut v 15/1/2011, 16:57

testy udelali jini ... ale kdyz mas cas, tak prosim ...

http://www.troybuiltmodels.com/category ... ervos.html
je tam vic zalozek, je tam prehled, a pak testovani serva ...

kdyz chces neco pocitat, nestaci mit vzorec, potrebujes hlavne relavantni data ... muzes mi rict, kdy budes mit vychylku 45 stupnu pri rychlosti 80 km/h? Mozna tak v kopanem vykrutu po dobu desetin sekundy a to by byl opravdu brutus, tak na rozlamani ...
MomoBrut
Přispěvatel (video)
Přispěvatel (video)

Yak 54 2.8
Velox 2.6
Katana 2.2

Odeslatod Malda v 15/1/2011, 17:13

MomoBrut napsal:testy udelali jini ... ale kdyz mas cas, tak prosim ...

http://www.troybuiltmodels.com/category ... ervos.html
je tam vic zalozek, je tam prehled, a pak testovani serva ...

kdyz chces neco pocitat, nestaci mit vzorec, potrebujes hlavne relavantni data ... muzes mi rict, kdy budes mit vychylku 45 stupnu pri rychlosti 80 km/h? Mozna tak v kopanem vykrutu po dobu desetin sekundy a to by byl opravdu brutus, tak na rozlamani ...

Děkuji za odkaz. Rychlost 80km/h a výchylka 45° byla zvolena záměrně abych se dostal do extrému(byl uvažován kopaný výkrut přesně jak píšete).
Malda
Člen Akrofora
Člen Akrofora

YAK55m 1m

Odeslatod ornela v 15/1/2011, 18:55

Malda napsal:Dobrý den pánové,
v modelu YAK55 2,2m od AERONICS mám na křidelkách a na výškovce osazená serva HS 5625mg. Zhruba po 50 startech jsem začal pozorovat, že se vůle zvětšují. Nicméně pořád se mi to zdálo v rámci mezí, protože tyto serva měla nějakou vůli již po zakoupení. Ovšem když jsem začal létat se 100% výchylkami, tak se stav na 1 křidélkovém servu rapidně zhoršil(křidélko se pohybovalo cca 5° nahoru i dolu). Nedalo mi to servo jsem rozdělal a zjistil, že plast na víčku do ktereho je zasazéná středová osička je vymačkaný do elipsovitého tvaru. Patrnější to je z přiložené fotky. http://www.freeimgshost.com/viewer.php? ... sxjbhw.jpg Na nějakém foru jsem čelt, že se krabičky dělají z nekvalitního plastu, ale netýkalo se to HITECU. Chtěl bych se tedy zeptat zda je to ojedinělý případ a nebo zda mě to čeká i na ostatních servech a jakými servi by jste tento model osadili.

Díky za odpověd!

Po přečtení příspěvku jsem mazal do dílny na kontrolu.Mám tytéž serva ve Veloxu 2,2m a po třech sezonách se ani nehnou.
O.
ornela
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Viktor
Příjmení: Jablonický
Letiště: Břeclav

Odeslatod Malda v 15/1/2011, 19:08

ornela napsal:Po přečtení příspěvku jsem mazal do dílny na kontrolu.Mám tytéž serva ve Veloxu 2,2m a po třech sezonách se ani nehnou.
O.

Tak jsem asi musel narazit na nějaký špatný kousek.
Malda
Člen Akrofora
Člen Akrofora

YAK55m 1m

Odeslatod Dzordzik v 15/1/2011, 19:43

Ono z toho spíš plyně něco jiného a sice to jak nás výrobci serv berou na hůl. 5625 není sice zrovna bůhvíjak drahé servo, ale pořád to není úplný šunt. Mnou zmiňovaná serva jsou cenově kolem 2k za kus a to už beru jako servo drahé. To, že ani serva za 2k a víc nesplňují ve většině případů deklarované parametry je podvod, řešilo se to naposledy i u drahých serv, které se používají v F3X košťatech. Tam dokocne výrobce udává moment 70N a reálně naměřený byl cca 3,4! A udávaným hodnotám se ani náhodou neblíží ani nejdražší JR serva, takže pozor na to při osazování modelů. Není od věci použít raději silnější typ klidně i o 50% víc než velí výpočty a taky se zaměřit na robustnost převodovky. Přistávat na jedno křidélko nebo půlku výškovky není problém, pokud ji ovšem nemáte zaseklou, nedej bože v maximální výchylce! Já měl to štěstí, že se serva zasekly cca v neutrálu a upáčkovat to nebyl problém. Momobrut má v tomto pravdu, serva při dlouhodobějším zatížení hřejí a ztrácejí sílů, dokonce u Hitexu si můžete programátorem nastavit jak se budou v tomto režimu chovat, takže nepodceňovat!
Dzordzik
Přispěvatel (video)
Přispěvatel (video)

Odeslatod lerosta v 16/1/2011, 09:12

Ještě k té ceně. V UK koupíš 7985 za ca 1400 a 7955 za ca 1750 (dle akt. kurzu a množství). Ty 2t co chcou u nás jsou trochu mimo jako skoro u všeho :-(.
lerosta
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Rosťa
Příjmení: Lesniak
Letiště: Brno-Medlánky
Hangár: EF EDGE 48" EXP, r 1,2m
Bf-109E, r1,85m
EXTRA 330SC 2,8m

Odeslatod Dzordzik v 16/1/2011, 09:31

Máš pravdu, ale to je spíš o maržích českých obchodníků. Pokud ale porovnáš "kvalitu" Hitec serv vyšších řad oproti jiným v podobné ceně, nejsem si jistý, že je to dobrá volba. Kdybych dneska osazoval větší model, už bych do nich nešel. U menších bych vzal Savox nebo Hyperion, u větších Savox, JR nebo Futabu. Jediná jejich výhoda je to, že jsou programovatelné, ale to jsou Hyperiony také. Ty bohužel nejsou vhodné do větších. No nic, debata o hovínku, prostě Hitecy už nejsou co bývaly a to dost dlouho a tak se s věcma o kterých se tu bavíme holt buď smíříme, nebo se zařídíme jinak.
Dzordzik
Přispěvatel (video)
Přispěvatel (video)

Odeslatod MomoBrut v 16/1/2011, 10:26

Dzordzik napsal:Máš pravdu, ale to je spíš o maržích českých obchodníků. Pokud ale porovnáš "kvalitu" Hitec serv vyšších řad oproti jiným v podobné ceně, nejsem si jistý, že je to dobrá volba. Kdybych dneska osazoval větší model, už bych do nich nešel. U menších bych vzal Savox nebo Hyperion, u větších Savox, JR nebo Futabu. Jediná jejich výhoda je to, že jsou programovatelné, ale to jsou Hyperiony také. Ty bohužel nejsou vhodné do větších. No nic, debata o hovínku, prostě Hitecy už nejsou co bývaly a to dost dlouho a tak se s věcma o kterých se tu bavíme holt buď smíříme, nebo se zařídíme jinak.

A ty se divis? Pamatuju dobu, kdy HS422 stalo vic nez 600,-, HS50 stalo bez mala 1000,- ... si srovnej se soucasnymi cenami ... 422 stoji 300,-, kdo si mysli, ze ty serva jsou stejna, jako pred temer deseti lety, je naivni ...koruna zatim tak nezpevnila .... :-D
MomoBrut
Přispěvatel (video)
Přispěvatel (video)

Yak 54 2.8
Velox 2.6
Katana 2.2

Odeslatod Dzordzik v 16/1/2011, 13:21

Já se nedivím, taky dělám v obchodě, jen říkám, že se zařídím jinak. Dělat se zákazníků blbce jde jen tak dlouho, jak dlouho to oni budou tolerovat :-D
Dzordzik
Přispěvatel (video)
Přispěvatel (video)

Další

Zpět na Elektronika