Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.05.2006 21:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Jo thun se blbe hleda, neni totiz mezi letadlama z druhe svetove, protoze ho meli svycari a ty do boju nezasahli. Ale vypada na to, ze by tu plochu kridel mohl mit, chtelo by se to zeptat mezi kombataky. Ten motor na obrazku, co jsem sem posilal vypada na ASP 4ccm.

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.05.2006 21:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
V te moji encyklopedii jsou letadla z celeho 20. stoleti, ale Thun nikde. :?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.05.2006 21:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
A hledal si EKW C. 3603?

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.05.2006 22:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Hledal. Ono je to tam razeno podle vyrobcu, ale nic od EKW tam neni.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2006 6:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Ja nasel jen nejake obrazky na: http://www.airliners.net/search/photo.s ... ersion=6.0

ale jedna se jen o fotky ne o data :cry: Jinak ja jsem vcera upravoval motorovy kryt (vyrezy kvuli motoru) Bohuzel jsem dal motor jedinym moznym zpusobem tak abych nemusel predelavat trup (jinak jde vyfuk do trupu) diky tomu mi ale vychazi vrtulova hridel do spodni 1/3 otvoru v krytu. To ale vypada blbe hlavne pri pouziti kuzelu. Budu muset trochu upravit ten motorovy kryt :roll: nechapu jak jinak to tam muze vyjit. Stve me to celkem si stim vyhraju a ted takovahle hloupost to zkazi


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2006 7:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
ja ti do toho uz nechci kecat co se tyce polohy motoru, protoze te stejne asi nepresvedcim, ale rozhodne nic nedelej s tim krytem, krome vyrezani der pro motor a vyfuk - poloha kuzelu musi byt ve stredu otvoru v krytu, jinak si rozhodis celou geometrii letadla! Treba stavebnice od Dana Peka maji v navodu jasne napsano, ze podle krytu usazujes i vyosujes motor. Pokud bys dal motor hlavou nahoru, tak jak to bylo na te fotce, vysel by ti slusne i vyfuk - pokud to tak nechces a vymyslis neco jineho - tak to delej aspon poradne. To ze sis to nezkontroloval predem svedci o tom, ze to poradne nedelas.

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2006 7:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
No stavim prvniho spaovaka tak me tak nekamenuj :D Problem je jak uz jsem psal, ze to ASP proste vychazi vyfukem do trupu tj. trup je proste moc velky. Pokud bych dal motor nahoru samozrejme by to nevyslo take. Podle me ma ten model na obrazku motor posunuty od osy letounu doprava a to prave kvuli tomu.

Motorove loze mam samozrejme namontovane "kolem" diry vyvrtane od vyroby. Tim padem musi byt motor ve spravne poloze. Niz je jen diky tomu, ze je namontovan na spodni stranu loze (rozdil tloustky loze cca 7mm). Klido ho muzu dat nahoru cimz bych ho posunul o tech 7mm coz je rozdil od stredu. Pak je ale problem stim vyfukem proste zasahuje do prepazky a to mam motor posunuty max dopredu. Motor bude v ose letounu a neverim tomu ze posunuti o cca 5-7mm nahoru ci dolu vyrazne ovlivni letove vlastnosti. Meril jsem to a vedel ze to nejak takhle vyjde dokud to nebylo vyrezane dost tezko se to odhadovalo. Uvitam rady tipy... a samo i kdyz nerad i kritiku


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2006 8:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Pak bych to videl na dve moznosti - zariznout vyfuk do trupu, podlozit vyfuk nejakym nastavcem. Tezko radit, kdyz jsem to nevidel... Muzes to nafotit? Asi bych se pozeptal na mojehobby.cz mezi kombataky, jak to resili a rovnou se zeptej i na to zdali je 4ka povolena u Thuna. :wink:

Me na ty fotce nepripada posunutej vuci ose, jen mirne natocenej doprava. Dokonce bych se odvazil tvrdit, ze to je presne ten tvuj motor tj. 4ccm a u vyfuku ma mista habadej :wink:
Obrázek

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2006 8:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Jeste jsem vytvoril amatersky obrazek pro upresneni. Je to trochu zvyraznene aby to lepe vyniklo. Motor je vpravo kvuli vyoseni vrtule to je vpohode to mi vychazi doprostred. Prave nechapu jak to na tom obrazku ma neb pokud ma loze posunuty bokem kvuli vyoseni vrtule proste to nemohlo vyjit. Jinak souhlasim vypada to na stejnej motor jako mam ja.

http://www.volny.cz/maxoc/foto/motor.JPG

Jeste to vyfotim mobilem a hodim nejakou fotku


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2006 8:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
ja ti nevim na tom tvym obrazku je videt, ze to mas vyoseny dokonce do dvou stran a taky je tam videt, ze kdyby bylo to loze spravne a motor obracene, ze by to klaplo

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2006 8:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Podle me musi existovat nejake nastavce umoznujici dostat vyfuk dale od trupu...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2006 8:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
j3nda píše:
ja ti nevim na tom tvym obrazku je videt, ze to mas vyoseny dokonce do dvou stran a taky je tam videt, ze kdyby bylo to loze spravne a motor obracene, ze by to klaplo


ee vyoseny je to jen doprava. pokud jde o posun dolu tak loze je drzaky v ose diry. Ani obracene by to nevyslo tedy pokud by motor nebyl hodne moc nahore. Trup je kruh a vzdalenost OSA-Vyfuk je proste mensi nez polomer toho kruhu. Hodim ty fotky

Jinak k motru se dodavaji 2 tesneni pod vyfuk kdybych tam dal obe mozna mi to trochu pomuze otazkou zustava co nato motor


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2006 8:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Vyfuk se trochu vypodlozit da, otazkou je co na to vykon motoru - kdyz vezmu ten tvuj obrazek a odmerim to na obrazovce, tak jen pri pridelani motoru na loze obracene, vznika mi tam rezerva 5mm. Ani by se to loze nemuselo posouvat. Mozna je blbe ten obrazek, ale to si nakonec muzes vyzkouset velmi jednoduse sam, tim by se ti posunula o dost nahoru i osa motoru.

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2006 9:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Ano pak by to vyslo asi nekam k prostredku ale ja uz mam vyrezany ten kryt a pokud ho vyrezu zhora tak to uz ani nebude drzet. Ted jsem byl delat foto a podarilo se mi posunout loze trosicku nahoru. Vyfuk uz je natesno s trupem. Jak je na fotkach videt motor je opravdu zhruba v ose letounu. Zalepim tam prepazku pro loze a pak se uvidi motor nahoru muzu otocit vzdy byt bych to delal straaasne nerad

Fotky jsou tu:

http://www.volny.cz/maxoc/foto/Motor/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2006 11:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2005
Příspěvky: 336
Vigo píše:
Ano pak by to vyslo asi nekam k prostredku ale ja uz mam vyrezany ten kryt a pokud ho vyrezu zhora tak to uz ani nebude drzet. Ted jsem byl delat foto a podarilo se mi posunout loze trosicku nahoru. Vyfuk uz je natesno s trupem. Jak je na fotkach videt motor je opravdu zhruba v ose letounu. Zalepim tam prepazku pro loze a pak se uvidi motor nahoru muzu otocit vzdy byt bych to delal straaasne nerad

Fotky jsou tu:

http://www.volny.cz/maxoc/foto/Motor/

AHoj, udělal jsi zásadní chybu a to že jsi neposunul lože na přepážce, proto ti nemůže nikdy vyjít kužel do středu díry v krytu. Lože musíš na přepážce posunout nahoru a doleva aby ti to plánované vyosení a potlačení vyšlo viz např. foto zde: http://www.svida.cz/horrido/2005ta152/p ... 0_1439.htm


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz