stabilizace FY 40A

Vysílače přijímače, serva, powerboxy, akumulátory, nabíječe...

stabilizace FY 40A

Odeslatod václav v 17/10/2014, 15:09

Kolegové má někdo zkušenosti za stabilizační jednotkou FY 40A?Valach
václav
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: václav
Příjmení: valach
Letiště: kde koliv
Hangár: velox 2200mm

Re: stabilizace FY 40A

Odeslatod jarb v 3/12/2014, 22:32

jsem majitelem dance , ale zkoušel jsem ji nej v EPP 1.4m elektro (každé křidéklo jedno servo) a poslouchala pěkně. Koupil jsem ji na eBay za necelých 1400Kč. Ve srovnání s Guardianem od Hořejšího "se mi zdá", že drží víc směr (3D) a hlavně zapnul jsem a jela, žádný nastavování a pokus omyl s kabelem v PC jako Guardian :-)
Momentálně jsem ji pujčil kamarádovi na vyzkoušení a na jaře bych ji chtěl otestovat se spalovákem :-) :wink:
jarb
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Jarda
Příjmení: Bělohoubek
Hangár: Lagata, Clik 2, Reflex VI, ZlinZ50LS, Pitts S1-11B Super Stinker

Odeslatod lv v 4/12/2014, 09:57

Chlapi, vas nebavi packovat? Naco je stabilizacia v akrobate?
lv
Administrator
Administrator

Jméno: Ladislav
Příjmení: Vašek
Letiště: ČSaSR
Hangár: Nieuport 11 2,8m
Čihák Rapid III. 2,8m
Katana 33% 2,6m

Odeslatod jarb v 4/12/2014, 14:59

lv napsal:Chlapi, vas nebavi packovat? Naco je stabilizacia v akrobate?

:wink: baví, ale když se chci kochat pohledem na ladný let éra tak stabilizace za hnusného počasí zklidňuje let a já se můžu víc kochat :-)
ne teď vážně, trénovat chodím nahoře bez,protože se bojím zlenivění, zakrnění a otupení smyslů, ale když mám v ruce maketovější letadlo, kde jsem nechal spoustu hodin při výrobě "serepetiček", stabilizace mi dodává pocit bezpečí, že přistanu vždy na kola :-) :victory:
jarb
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Jarda
Příjmení: Bělohoubek
Hangár: Lagata, Clik 2, Reflex VI, ZlinZ50LS, Pitts S1-11B Super Stinker

Odeslatod lv v 4/12/2014, 15:09

jarb napsal: :wink: baví, ale když se chci kochat pohledem na ladný let éra ...

A čo tak si postiť video od špičkových pilotov na Youtube? Pocit bude podobný, tiež to neriadiš :looool:
lv
Administrator
Administrator

Čihák Rapid III. 2,8m
Katana 33% 2,6m

Odeslatod bulldog v 4/12/2014, 20:59

lv napsal:
jarb napsal: :wink: baví, ale když se chci kochat pohledem na ladný let éra ...

A čo tak si postiť video od špičkových pilotov na Youtube? Pocit bude podobný, tiež to neriadiš :looool:

To bys nebyl ty ,abys nekritizoval gyro.Já jej tam mám taky a je to lepší pocit pro nás,kteří trpí tremou a nemáme tolik peněz abychom nad rozbitým modelem mávli rukou.
Raději Gyro a může foukat...jdu si zalétat.Bez něho nemám odvahu ikdyž je ideální počasí.
bulldog
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Zdeněk
Příjmení: Zehnálek
Letiště: jak kdy
Hangár: Arado 195 2,5m ZDZ 80RVJ Meta sokol L-40 3m s motorem MVVS 80 a polystyren Zlín 526

Odeslatod lv v 4/12/2014, 21:20

bulldog napsal:
To bys nebyl ty ,abys nekritizoval gyro.Já jej tam mám taky a je to lepší pocit pro nás,kteří trpí tremou a nemáme tolik peněz abychom nad rozbitým modelem mávli rukou.
Raději Gyro a může foukat...jdu si zalétat.Bez něho nemám odvahu ikdyž je ideální počasí.

Dedku, u teba sa to da pochopit. O par rokov budem aj vo veku ked budem rad ze som rad... dohh
lv
Administrator
Administrator

Čihák Rapid III. 2,8m
Katana 33% 2,6m

Odeslatod bulldog v 4/12/2014, 23:27

Dedku, u teba sa to da pochopit. O par rokov budem aj vo veku ked budem rad ze som rad... dohh[/quote]

Ty jsi pěkný necita.../vidíš -jak jsem slušný/ ...ale k.rva to ti za pár roků vrátím....... :-D
bulldog
Propaguje AF
Propaguje AF

Hangár: Arado 195 2,5m ZDZ 80RVJ Meta sokol L-40 3m s motorem MVVS 80 a polystyren Zlín 526

Odeslatod lv v 5/12/2014, 08:07

Ved preto to pisem. :looool:
lv
Administrator
Administrator

Čihák Rapid III. 2,8m
Katana 33% 2,6m

Odeslatod HonzaS v 5/12/2014, 19:27

No, na Lacově slovech něco málo je. Ona ta stabilizace skutečně dodává pocit bezpečí, ale naprosto falešný. Jenže lidem, kterým se aspoň jednou nezbláznilo v něčem gyro, se to blbě vysvětluje. Zrovna včera jsem viděl hezkej vrak za asi 100 000kč, protože poškozená vrtule vibracemi rozhodila gyro, a to se lehce popletlo. Za jak dlouho dokáže kdo z vás vypnout gyro nevím, ale hádám, že to po počátečním leknutí chvíli bude.

Jinak gyra létám (hlavně proto, že musím :-/ ) a létat dál budu. Neříkám, že je to peklostroj nebo tak něco, jen že lidi co to berou jako plug and play záležitost mohou dost tvrdě narazit.
Opačná směrovka na zádech je nejsilnější síla ve vesmíru!
HonzaS
VIP člen Akrofora
VIP člen Akrofora

Jméno: Jan
Příjmení: Špatný
Letiště: Bechyně
Hangár: Pilot RC Extra 2,25, Hacker
Badan Vertigo 2m, Hacker
RCFactory Edge 540 V3

Odeslatod HonzaS v 11/3/2015, 14:02

http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=& ... ead#unread

bulldog:
Já jej tam mám taky (gyro) a je to lepší pocit pro nás,kteří trpí tremou a nemáme tolik peněz abychom nad rozbitým modelem mávli rukou.

Zdendo, přecházíš na jiný gyro?
HonzaS
VIP člen Akrofora
VIP člen Akrofora

Badan Vertigo 2m, Hacker
RCFactory Edge 540 V3

Odeslatod bulldog v 13/3/2015, 11:31

HonzaS napsal:http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=&t=71328&view=unread#unread

Zdendo, přecházíš na jiný gyro?

Ani ne,ale tak nějak docházejí důchodci do finanční krize a už se nemohu rozmachovat jako dříve a výsledek byl dobrý,ale nebyl udivující-řídit musíš i tak.
Proto jsem se rozhodl,že jsem si to vyzkoušel,ale spíše je to pro mne přežitek,který si mohu dovolit opustit.
Víš ,když tam to gyro je,stále mne to uklidňovalo až moc a myslel jsem si,že je to všelék...ano,pomůže,ale i s gyrem si musíš zvykat....
Chtěl jsem jej především na kolečko ostruhy při vzletu,ale když si uvědomím,že směrovka je v luftě hned,tak jaké rolování?
Chtěl jsem je i aby to za mne kočírovalo...a ono to tak není........ flyboy .......stejně si přistání musíš ukočírovat sám.
No a mám jeden důležitý poznatek.Když máš zkalibrované gyro,tak jedině na letadle,které je vytrimované.No a ještě jeden" když už letíš,nesmíš trimovat,nebo se budeš prát s gyrem až do vypnutí a nebo přistání,protože bylo nakalibrované na jiné seřízení.. nenene
bulldog
Propaguje AF
Propaguje AF

Odeslatod HonzaS v 13/3/2015, 15:02

Jojo, trimy přes gyro jsou zrádná věc. A ještě záleží v jakým režimu to gyro máš, a jaký je to gyro. Třeba teď jezdí na ČT 4 sport chlápek v Urampě a filmuje snowboarďáky. V ruce má stabilizovanej držák kamery s gyrama, z dálky mu to ovládá někdo jinej (Duplexem). Tyjo to než jsme uspokojivě rozchodili... taky furt kalibrace, teď po telefonu řešíš trimy a subrtimy, protože do toho asi někdo šáhnul a ono to začne někam ujíždět. Těším se zas na lítání bez gyra :-D
Přílohy
image_small.png
HonzaS
VIP člen Akrofora
VIP člen Akrofora

Badan Vertigo 2m, Hacker
RCFactory Edge 540 V3

Odeslatod bulldog v 13/3/2015, 19:23

HonzaS napsal:Jojo, trimy přes gyro jsou zrádná věc. A ještě záleží v jakým režimu to gyro máš, a jaký je to gyro. Třeba teď jezdí na ČT 4 sport chlápek v Urampě a filmuje snowboarďáky. V ruce má stabilizovanej držák kamery s gyrama, z dálky mu to ovládá někdo jinej (Duplexem). Tyjo to než jsme uspokojivě rozchodili... taky furt kalibrace, teď po telefonu řešíš trimy a subrtimy, protože do toho asi někdo šáhnul a ono to začne někam ujíždět. Těším se zas na lítání bez gyra :-D

To nejsou jen trimy a kalibrace,ale když jsem si uvědomil jak víc jsou namáhána má obyčejná pomalá serva Hitec,která stopro nemohla stíhat a vůle na pákách,tak vlastně ten cortex je jako bych do trabanta dal motor z bMW.V případě abych využil vše co to gyro umí,musel bych dát digi serva a to pořádná a vymezit vůle,pak by to nějaký povšimnutelný výsledek mělo...třeba by se mi netřepala křidélka :looool:
To je totiž pro lidi co na to mají a gyro nepatří do modelu s vyšukanými anoalogickými servy a kupovat do dvojplocha 7 serv aspoň za x korun,to nezvládám.Proto šlo dál.
bulldog
Propaguje AF
Propaguje AF

Zpět na Elektronika