Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vracení proudu do bat. Z AC motorů
PříspěvekNapsal: pon 15.05.2006 13:52 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2006
Příspěvky: 25
Chtěl jsem si pořídit AC motor a vjedné prodejně mi poradili, že jestli si nechci oddělat LiPol-ky tak bych si na napajení regulátoru(od baterek)měl dát mezi ˇkondenzatr 1000mikroF a k němu paralelně ještě odpor200ohmu.
To kvuli dvou dúvodům-napajecí impulsy Do reg.(to bych ještě pochopil),
ale taky že se prý z motoru přes regulátor taky něco vrací!? přišlo se na to tak že u super tvrdý LiPol se nafoukly......atd.
Víte něco o tom?


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 15.05.2006 13:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 688
Bydliště: Litoměřice
[quote="jery9"]Chtěl jsem si pořídit AC motor a vjedné prodejně mi poradili, že jestli si nechci oddělat LiPol-ky tak bych si na napajení regulátoru(od baterek)měl dát mezi ˇkondenzatr 1000mikroF a k němu paralelně ještě odpor200ohmu.
To kvuli dvou dúvodům-napajecí impulsy Do reg.(to bych ještě pochopil),
ale taky že se prý z motoru přes regulátor taky něco vrací!? přišlo se na to tak že u super tvrdý LiPol se nafoukly......atd.
Často se to probírá v diskuzi na Mojehobby http://www.mojehobby.cz/diskuze/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.05.2006 14:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Ano, nabijeci spicky existuji, uz byly zmereny a zaznamenany osciloskopem. Delaji to vicemene vsechny stridaky a vsechny regly, obezky pry o neco vic. NiCd se s tim nejak vyrovnaji, starsi Lipol s vetsim vnitrnim odporem taky, i kdyz o neco hur, ale ty nove "ultratvrde" clanky (20C) tim dost trpi. Kondenzator castecne pomuze, ale musi to byt specialni nizkoimpedancni typ (oznaceni LOW ESR) !!!!!
Podrobnosti na uz zminenem Mojehobby.cz... pozor, je to cteni na dlouhe zimni vecery... :?
Jo a nejake doporucovane typy kodanu jsou tady - http://www.tichytomas.info/

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.05.2006 14:19 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2006
Příspěvky: 25
No tos mi pomohl to abch si vzal dovolenou než tam prolezu tím odpadem a dopídím se nečeho užitečnýho,,,,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.05.2006 14:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Tak se podivej k tomu Erektusovi (www.tichytomas.info), tam je to shrnuto v kratkosti bez zbytecnych sahodlouhych teoretickych rozboru...

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.05.2006 14:34 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2006
Příspěvky: 25
jo díky!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 15.05.2006 15:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.6.2005
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
jery9 píše:
Chtěl jsem si pořídit AC motor a vjedné prodejně mi poradili, že jestli si nechci oddělat LiPol-ky tak bych si na napajení regulátoru(od baterek)měl dát mezi ˇkondenzatr 1000mikroF a k němu paralelně ještě odpor200ohmu.


Paralelne k tomu kondenzatoru neprijde nic, jinak Ti ten odpor po pripojeni aku okamzite shori !!! Omezovaci rezistor prijde na spicku jednoho konce regulatoru vedoucim k baterii a tam slouzi k tomu, ze se nejdrive cely regulator pripoji pres tento rezistor (omezeni proudu tekouciho do onoho kondenzatoru, jinak se vlivem velkych proudovych spicek tekoucich pri nabijeni kondenzatoru opaluji napajeci konektory) a teprve potom se natvrdo pripoji regulator k pohonne baterii !!!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.05.2006 7:12 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2003
Příspěvky: 46
Citace:
... Omezovaci rezistor prijde na spicku jednoho konce regulatoru vedoucim k baterii a tam slouzi k tomu, ze se nejdrive cely regulator pripoji pres tento rezistor (omezeni proudu tekouciho do onoho kondenzatoru, jinak se vlivem velkych proudovych spicek tekoucich pri nabijeni kondenzatoru opaluji napajeci konektory) a teprve potom se natvrdo pripoji regulator k pohonne baterii !!!


dobre je to videt tady (pod tou zelenou buzirkou je odpor) a co kouka je jeden jeho vyvod


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Regly SPIN
PříspěvekNapsal: čtv 18.05.2006 7:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2003
Příspěvky: 105
Nové regulátory SPIN od JETI mají zvojnásobenou filtrační kapacitu proti MASTERům. Lze teda předpokládat, že už nebudu muset kondíky přidávat.

A zjistil jsem, že přogramátor JETI BOX neumí programovat MASTERY (což si hodně lidí myslí). Budu si teda muset nechat i PROGBOX.

_________________
Michal NuClear Polák
RadioaCtive


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Regly SPIN
PříspěvekNapsal: čtv 18.05.2006 11:08 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2005
Příspěvky: 23
NuClear píše:
Nové regulátory SPIN od JETI mají zvojnásobenou filtrační kapacitu proti MASTERům. Lze teda předpokládat, že už nebudu muset kondíky přidávat.

A zjistil jsem, že přogramátor JETI BOX neumí programovat MASTERY (což si hodně lidí myslí). Budu si teda muset nechat i PROGBOX.


Kapacita nic neznamená. Je vidět, že jsi nečetl co jsem psal. Napiš co tam maj za kondy. Výrobce, série, kapacita, napětí, rozměry pak teprv poznáš co to je zač. Původní kondy byly naprosto mizerný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28.05.2006 20:52 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.12.2005
Příspěvky: 22
No a co ty původní kondenzátory vyměnit za ty nízkoimpedanční?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz