Jaký vysílač

Vysílače přijímače, serva, powerboxy, akumulátory, nabíječe...

Jaký vysílač

Odeslatod wato v 17/2/2015, 17:49

Nechci tady rozpoutat nějakou přestřelku o tom, který vysílač nejlepší. Ale chci požadat o vaše názory, případné zkušenosti z provozu a praktické postřehy. Po problémech s moji JR 9X II jsem se rozhodl pro nový vysílač. Jenže nejsem schopný se rozhodnout jaký. Po nékolika dnech strávených na internetu mám v oku MC-20 HOTT a JR-PROPO XG14E. Ale pod tíhou argumentú zkušenéjších klidné i jiný.
wato
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Tomáš
Příjmení: Waber
Letiště: Ostřešany
Hangár: SU 29 Krill, 2,6m DA 120
Extra EF. 2.25m, 3W 55i

Re: Jaký vysílač

Odeslatod lv v 17/2/2015, 20:58

wato napsal:Nechci tady rozpoutat nějakou přestřelku o tom, který vysílač nejlepší. Ale chci požadat o vaše názory, případné zkušenosti z provozu a praktické postřehy. Po problémech s moji JR 9X II jsem se rozhodl pro nový vysílač. Jenže nejsem schopný se rozhodnout jaký. Po nékolika dnech strávených na internetu mám v oku MC-20 HOTT a JR-PROPO XG14E. Ale pod tíhou argumentú zkušenéjších klidné i jiný.

Zostaň pri JR. Dobrá voľba.
lv
Administrator
Administrator

Jméno: Ladislav
Příjmení: Vašek
Letiště: ČSaSR
Hangár: Nieuport 11 2,8m
Čihák Rapid III. 2,8m
Katana 33% 2,6m

Odeslatod wato v 17/2/2015, 21:08

Jo, taky si to myslim ale potřebuji to slyšet od jiných.
wato
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Tomáš
Příjmení: Waber
Letiště: Ostřešany
Hangár: SU 29 Krill, 2,6m DA 120
Extra EF. 2.25m, 3W 55i

Odeslatod mac v 17/2/2015, 22:47

Dnes vpodstate 2.4G systemy funguju, po peripetiach na zaciatku, ked prva fungovala futaba. Ak lietas aj ine veci ako akrobaty, mohlo by ti vadit ze JR nemaju hlasovu telemetriu, len zvukovu a bez sluchatiek. Az nadchadzajuci top model. Este pokial seriozne zalietavas akrobat, by ti mohlo vadit, ze nie uplne vsetky mixy mozno ladit za letu, len vybrane, ALE aj direnciacia aj mix pre nozak S-K/V tam su uz od XG8 a vyssie. Mam dojem ze u Futaby14SG nie je ani toto /opravte ma/ a ostava teda len MZ18. /Predpokladam ze chces nove radio/. Moj tip je, ze Graupner moze byt sw na tom oproti Fut/JR v rovnakej cenovej hladine lepsie.. Jeti sa lieta, Multiplex, pol Ameriky lieta Spektrum.. Aj odvazlivci s Aurorou vo velkych modeloch :-)
timing is everything
mac
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Mišo
Příjmení: Jasenovec
Hangár: 104" EF Extra 300 DA120/HackerA150
Crack Laser

Odeslatod winter v 18/2/2015, 09:30

Rok jsem čekal až "vylezou" s JR-PROPO 28X. Před cca. rokem když jsem řešil s J. Herzánem (KrilAircraft) cenu tohoto nového rádia, tak to vypadalo max. do 1500,- éček. Po roce je situace taková, že rádio ještě není na trhu a jeho cena je nepřijatelná i pro amíky. Nemluvím o tom, že někteří z nich už mají půl roku zaplacenou zálohu za rádio a rádio (souprava) nikde. Pokud bych zůstal u JR tak by to byla XG 11. Ovšem za ten rok jsem měl čas pečlivě studovat ještě jedno rádio a to Jeti DS 16. Myslím, že co se týká možností nastavení, tak nemá konkurenci. Nebo abych neurazil má 28X a MZ 18. Ale nevím zda je důvod platit málem 2x takovou cenu. Takže za mě možná (když zůstanu při zdi :-) ) XG 11 , ale s větší pravděpodobností DS 16. Do teď lítám DSX9mkII a velká spokojenost. ***winter***
winter
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Vlastimil
Příjmení: Zima
Hangár: Extra 330SC 35%
Extra 330LT 75" 3DHS
Extra 300 EXP 60" EF
Extra MX 58"
Yak 55M GB

Odeslatod Clouseau v 18/2/2015, 10:25

wato napsal:Nechci tady rozpoutat nějakou přestřelku o tom, který vysílač nejlepší. Ale chci požadat o vaše názory, případné zkušenosti z provozu a praktické postřehy. Po problémech s moji JR 9X II jsem se rozhodl pro nový vysílač. Jenže nejsem schopný se rozhodnout jaký. Po nékolika dnech strávených na internetu mám v oku MC-20 HOTT a JR-PROPO XG14E. Ale pod tíhou argumentú zkušenéjších klidné i jiný.

Zkušenost za mě měli jsme dvakrát Futabu 14MZ,u ní nám trochu vadilo, pomalý displej a malá výdrž na baterky. Marek to předčasem vyměnil za 18MZ a já jsem si výhodně koupil jetou 14SG a jsem spokojen. Udělali jsme to hlavně kvůli spotřebě resp. výdrži baterií a když už to má telemetrii tak u 4 válce měříme teplotu a otáčky, já občas používám vario...a jsem spokojen. nenašel jsem čím by mě 14SG nevyhovovala. Samozřejmě nemá dotykový displej etc. ale to vlasně nepotřebuješ... alespoň já ne. A výhoda byla že předchozí rádio byla taky Futaba, takže jsem nic neřešil co se týče přijímačů.
Vláďa Plichta
trenér halových akrobatů F3P, RCEA
Clouseau
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Vladislav
Příjmení: Plichta
Letiště: letiště MK Mnichovo Hradiště - Drahotice
Hangár: Extra 2,3m - Goldwing
DLA 58ccm
..a nějaká ta EPP poletadla

Odeslatod mac v 18/2/2015, 10:52

winter napsal:Před cca. rokem když jsem řešil s J. Herzánem (KrilAircraft) cenu tohoto nového rádia, tak to vypadalo max. do 1500,- éček. Po roce je situace taková, že rádio ještě není na trhu a jeho cena je nepřijatelná i pro amíky. Nemluvím o tom, že někteří z nich už mají půl roku zaplacenou zálohu za rádio a rádio (souprava) nikde. Pokud bych zůstal u JR tak by to byla XG 11. Ovšem za ten rok jsem měl čas pečlivě studovat ještě jedno rádio a to Jeti DS 16. Myslím, že co se týká možností nastavení, tak nemá konkurenci. Nebo abych neurazil má 28X a MZ 18. Ale nevím zda je důvod platit málem 2x takovou cenu. Takže za mě možná (když zůstanu při zdi :-) ) XG 11 , ale s větší pravděpodobností DS 16. Do teď lítám DSX9mkII a velká spokojenost. ***winter***

A kolko sa cakalo na radia od ostatnych menovanych? Dobre si to pamatam. Ale o to nejde, ked uz porovnavat, tak MZ18, XG28 a od Jeti som videl obrazky DS24. A ci ma Jeti16 sw konkurenta? Urcite Taranis :-) Hw je niekde inde..
timing is everything
mac
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Mišo
Příjmení: Jasenovec
Hangár: 104" EF Extra 300 DA120/HackerA150
Crack Laser

Odeslatod PetrKad v 24/2/2015, 17:09

Zdravim panove ,chtel jsem se zeptat jestli nemate uz nejake zkusenosti s tim Graupnerem mz-18 .. jde me o spolehlivost systemu ..v patek jsem si ho koupil a chtel bych se malinko uklidnit jestli jsem neudelal kravinu .. mam doma jeste jr -XG 7 ale potreboval jsem prave o jeden kanal vic .. chtel jsem zustat u Jr-ka ale oni to nejak pridrazili a tak me prislo po takovym jednoduchym zvazovani ,cena , nabizene vybaveni ,znacka ,ze bych zkusil ten Graupner ,ale zas bych na to nerad rozbijel era .. diky
PetrKad
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Petr
Příjmení: Kadlec
Letiště: kde se dá
Hangár: YAK-54 /2.16m TOPMODE
Yak 55-1.5 m Haikong
Diablotin 1.54 m
rs352-RC factory
super zoom 2 -Hacker

Odeslatod Zdeněk Šubrt v 24/2/2015, 19:29

Vysíláč řady mz nemám ale mc32 a mx12 používám již tři roky. Mc32 i na letadla s benzinovými motory, naprosto bez problémů.
Zdeněk Šubrt
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Zdeněk
Příjmení: Šubrt
Letiště: LK TEPLICE
Hangár: VELOX 2,2
YAK 54 QQ 2,2
FUNTANA 125
Diablotin ZG 20

Odeslatod Vojc29 v 25/2/2015, 07:15

Mám doma MZ-24 a chodí uplně v pohodě. Zatím jsem nepozoroval nějaký problém za sebe. flyboy
Vojc29
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Vojta
Příjmení: Brezniak
Letiště: Skorošice U Jeseníku
Hangár: Extra MX
Katana MX
SU 26MM Hangar 9 2,5m

Odeslatod PetrKad v 25/2/2015, 09:54

Diky panove ,tak snad to bude v pohode :-)
PetrKad
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Petr
Příjmení: Kadlec
Letiště: kde se dá
Hangár: YAK-54 /2.16m TOPMODE
Yak 55-1.5 m Haikong
Diablotin 1.54 m
rs352-RC factory
super zoom 2 -Hacker