Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rex 4 plus/r serva
PříspěvekNapsal: úte 23.05.2006 6:14 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2006
Příspěvky: 25
Chci si pořídít letadýlko které má ovládaný každé krřidélko vlastním servem plus směrovka a výškova jak to zapojit na rex 4 plus?
Vysílač mám Flash5.
Díky!


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.05.2006 6:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
ideální je použít V kabel ten ti spojí 2 serva do 1 vývodu. koupíš ho v každý modelářský prodejně nebo ty kabely od serv spájej a to tak že + na +, -na - a signál na signál. zapojíš do 1u rexe na 2 dáš výškovku a na 4 směrovku....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.05.2006 7:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2004
Příspěvky: 1451
Bydliště: chocerady
to je sice hezky ale tak to muze ovladat pouze jednim servem aspon usetri hmotnost a stejne mu to nebude chodit jako klapky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.05.2006 8:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 688
Bydliště: Litoměřice
Jestli bude chtít křidélka/klapky, tak v první řadě bude muset zjistit na kterém kanále má signál pro druhé servo křidélka a jestli nemá na vysílači možnost nějak přehazovat výstupy, tak mu u toho rexe nepomůže asi nic. Jsou ale přijímače, které umožňují prohodit kanály, jenže to bude asi levnější si koupit nějaký 7-kanálový RX. Ještě mě napadá mix křidélek na nevyužitý 1. (resp. plyn) kanál, ale to asi u toho flashe nepůjde taky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.05.2006 11:13 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2006
Příspěvky: 25
A když si seženu 5 kanal tak jak to zapojím?
Jinak jsem měl 1-křidélka(1servo), 2-výškovka, 3-motor, 4-směrovka(pouze 4 a 1 šel mixovat křidélka/směrovka na vysílači.... a na 5 kanalovým přijímači bych měl serva pro křidélka kde? na 1 a na 5?
Díky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.05.2006 12:05 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.3.2006
Příspěvky: 37
Nedávno jsem řešil podobnou situaci, kdy jsem chtěl použít křidelka ovladaná samostatnými servy v konfiguraci 6kanálové soupravy Graupner mx-12 a příjmače REX 5 MPD. Tato kombinace nefunguje - výstup pro druhé křidélko je u tohoto vysílače pevně přiřazeno 6 kanálu. Namixovat 5 kanál určený pro podvozek se mi nepodařilo.
Řešení: Jiný vícekanálový příjmač nebo příjmač s výstupy 1-4, a 6 kanál např.Hitec HFS-05MS, použít V-kabel, ale pak jde stranou využití sw vysílače (klapky).
Já jsem volil náhradu za REX 7 MPD.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rex 4 plus/r serva
PříspěvekNapsal: úte 23.05.2006 12:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
jery9 píše:
Chci si pořídít letadýlko které má ovládaný každé krřidélko vlastním servem plus směrovka a výškova jak to zapojit na rex 4 plus?
Vysílač mám Flash5.
Díky!
To má být bezmotorové?Protože pokud dobře počítám-jeden kanál směrovka, druhý výškovka,třetí jedno servo křidýlka,čtvrtý druhé servo křidýlka a kam dáš motor?? :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rex 4 plus/r serva
PříspěvekNapsal: úte 23.05.2006 13:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
arda1 píše:
jery9 píše:
Chci si pořídít letadýlko které má ovládaný každé krřidélko vlastním servem plus směrovka a výškova jak to zapojit na rex 4 plus?
Vysílač mám Flash5.
Díky!
To má být bezmotorové?Protože pokud dobře počítám-jeden kanál směrovka, druhý výškovka,třetí jedno servo křidýlka,čtvrtý druhé servo křidýlka a kam dáš motor?? :lol: :lol: :lol:


To se nebije - pokud mu jde jen o dvě serva (z mechanických důvodů) bez potřeby mixů flaperonů a podobně. Pak vystačí s Y-kabelem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.05.2006 14:23 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2006
Příspěvky: 25
No díky tak to vyřeším Y kabelem protože u metrovýho akro elektroletu je asi stejně blbost mix klapky atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.05.2006 14:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Taky jsem chtel vyuzivat mix kridelka-klapky, pote co jsem kuli tomu osadil o servo navic, jsem zjistil, ze je to dobre akorat na to aby ero spadlo, takze jsem se na to vykaslal. Zkousel jsem jak kridelka nahoru, tak kridelka dolu a vzdy se to projevilo akorat horsi riditelnosti letadla (alespon u toho meho to tak bylo), takze nelituj - o nic jsi neprisel. Kdyz klapky, tak poradny...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rex 4 plus/r serva
PříspěvekNapsal: úte 23.05.2006 18:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
zdzd píše:
arda1 píše:
jery9 píše:
Chci si pořídít letadýlko které má ovládaný každé krřidélko vlastním servem plus směrovka a výškova jak to zapojit na rex 4 plus?
Vysílač mám Flash5.
Díky!
To má být bezmotorové?Protože pokud dobře počítám-jeden kanál směrovka, druhý výškovka,třetí jedno servo křidýlka,čtvrtý druhé servo křidýlka a kam dáš motor?? :lol: :lol: :lol:


To se nebije - pokud mu jde jen o dvě serva (z mechanických důvodů) bez potřeby mixů flaperonů a podobně. Pak vystačí s Y-kabelem.
To jistě, ale pak nepotřebuje 2 serva-měl jsem pocit, že to chce mixovat z vysílače :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.05.2006 19:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
A proč by nepotřeboval? Při dvou servech mu vyjde jednodušeji náhon. Serva plácne do křídla, jedno táhlo a basta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rex 4 plus/r serva
PříspěvekNapsal: stř 24.05.2006 19:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 688
Bydliště: Litoměřice
jery9 píše:
Chci si pořídít letadýlko které má ovládaný každé krřidélko vlastním servem plus směrovka a výškova jak to zapojit na rex 4 plus?
Vysílač mám Flash5.
Díky!

V RCM je reklama na 5K přijímač MZK Profi Penta, který umožňuje přehodit 7. k na 5. takže by ti fungovalo vše co potřebuješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24.05.2006 20:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
zdzd píše:
A proč by nepotřeboval? Při dvou servech mu vyjde jednodušeji náhon. Serva plácne do křídla, jedno táhlo a basta.
No nevím, pokud půjde o metrovýho potproňáka(asi ano) tak toho mám a budu dělat servo s křidýlkama a nevidím jediný důvod(možná se časem najde) :lol: abych tam cpal(letová hmotnost 280g) dvě serva-a pochybuji, že mě náhon vyjde dráž než pořádný servo(v mým případě Gr. c 261) :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz