Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 04.07.2006 21:59 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2006
Příspěvky: 58
Bydliště: Nepomucko u Plzně
Dobrý den.
Rád bych se zdejších odborníků zeptal,jaký by byl vhodný model dostatečně pomalý,hodný a použitelný i v trochu větším větru?Sice mám Easy Stara,ale nějak nenaplnuje mou představu pomalýho éra.Neříkám,že není pěknej,hodnej a pomalej,ale radši bych něco pomalejšího a i do většího větru.S Easym chodim většinou jen podvečer,protože jsem ho zkusil asi v ted v sobotu,kdy u nás víc foukalo a nějak mi s tím vítr lomcoval.
Model bud stavebnice nebo i z plánku.Sice nějak uvažuju o Moiselle,ale ta zas není do větříku.Co by jste tak asi poradili?Pokud by byly odkazy,byl bych vděčný.S éry jsem začátečník s horší prostorovou orientací a někdy mam při lítání s Easym toho i docela plný brejle.
P.S.Pokud by to podle adminů patřilo jinam,prosím o přesunutí.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04.07.2006 22:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
vampire od Va-models...takhle pomale ero si jeste nevidel, to se klidne vsadim :wink: da se s nim litat i ve vetru, sice to s nim lomcuje ale uridit se to da


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04.07.2006 22:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2004
Příspěvky: 1451
Bydliště: chocerady
Myslis to co ja De Haviland DH-100 Vampire :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.07.2006 6:50 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2006
Příspěvky: 58
Bydliště: Nepomucko u Plzně
No,na Vampira od VA-models jsem kouknul.Obrázky modelu vypadaj dost pěkně.Stahnul jsem si i videjko.Letově taky dost pěkný,hlavně co s tím dělá dotyčnej za skopičiny.
Ale.Něco ještě o chlup pomalejšího?Já vim,jsem náročnej.Zatím jsem jezdil jen auta,ale pokud jsou dál ode mne,tak mam problémy i tam.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.07.2006 9:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.5.2003
Příspěvky: 65
Bydliště: Letohrad, pres tyden Praha
Mne se zda, ze ty zakladni pozadavky jdou dost proti sobe. Prece pokud letadlo leti velmi pomalu, pak i mirny protivitr ho zastavi a neda se s nim za techto podminek letat. Jedina moznost je, aby to letadlo melo obrovsky rozsah rychlosti. Ja osobne mam do vetru nejradsi doma delane male samokridlo. S tim se da letat za uplneho bezvetri i za pocasi pro svahovy kombaty... jenze to uz zas neni tak idealne pomaly a je na rizeni trochu horsi... Na druhou stranu nevim o cistokrevnym slowflyeru, kteremu by nevadil vitr.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.07.2006 11:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
jirkacbx píše:
No,na Vampira od VA-models jsem kouknul.Obrázky modelu vypadaj dost pěkně.Stahnul jsem si i videjko.Letově taky dost pěkný,hlavně co s tím dělá dotyčnej za skopičiny.
Ale.Něco ještě o chlup pomalejšího?Já vim,jsem náročnej.Zatím jsem jezdil jen auta,ale pokud jsou dál ode mne,tak mam problémy i tam.

hele, nic pomalejsiho nez vampire sem v zivote nevidel, ani na videich, proste nikde...to letadlo muze letet v metru a ty vedoe nej muzes jit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.07.2006 11:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2004
Příspěvky: 1451
Bydliště: chocerady
nebo to jde resit stylem velkyho motoraka.ja mam hornoplocha litajiciho tak 60km/h kterej na klapkach leti rychlosti chuze a muze litat i za dost velkyho vetru. :twisted: :twisted: :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.07.2006 15:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Je to tak. Pokud mas lehke letadlo, tak ti proti vetru bude stat az couvat a po vetru poleti jako blazen. V turbulentnejsim vetru se z toho stane neovladatelna zalezitost (viz muj prvni let s Easy Starem).

Takze resenim je bud tezsi letadlo se silnym motorem, kteremu uz tak vitr nevadi a nebo pokud chces neco opravdu pomaleho az stojiciho, tak snad jedine vrtulnik... :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.07.2006 18:21 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 3.3.2006
Příspěvky: 74
Bydliště: Kladno
S tím větrem je u ES problém, protože to letadlo pak pomalu stojí na místě. Já nyní přemýšlím o Focke-Wulf od Alfamodel, tam píšou, že vítr není pro létání problém. Nevím jak se tyto modely chovají při bezvětří a pomalém letu.
Pokud máš zatím problém s orientací, chce to cvičit a EasyStar je na to ideální, získat základní návyky v řízení. Dej tam motor s větším výkonem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.07.2006 19:11 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2006
Příspěvky: 58
Bydliště: Nepomucko u Plzně
Díky všem za objasnění složitosti výběru.
Samokřídlo tak nějak nemusim a velkej motorák by zas určitě neprošel doma.Stačí 3 autíčka. :lol:
A jak říká Karel01,že se musim s ES ještě toho dost naučit.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.07.2006 20:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Ja prave dokoncuji experiment - EasyStar predelany na spalovaci motor. Zatim to vypada, ze to bude jak sutr. Uvidime v patek po motorove zkousce. :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.07.2006 20:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Zatim zkus do vetru Easymu nalozit do spice naky to olovo. Vyrazne zlepsis pronikavost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.07.2006 21:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2004
Příspěvky: 1451
Bydliště: chocerady
si vrah ten motor ti s toho ulitne nebo to poleti 100 a rozpadne se ve vzduchu. :evil: :evil: :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.07.2006 21:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2006
Příspěvky: 223
Bydliště: Nemšová
No ja mám Buttercup na motor s CD-Romky, rozpätie 800mm a učil som sa lietať sám, v pohode sa dá zvládnuť vo vetre cca 3 až 7m/s a mám sním nalietané asi 4 hodiny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.07.2006 20:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
2Diablotin: Jo s necim takovym pocitam. Podle me to je naprosta kokotina, ale rek jsem si, ze to zkusim, tak uz to dotahnu. Prave predelavam vyskovku na balzovou.

Pred prvnim letem to poradne nafotim - ke druhemu uz totiz asi nedojde...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz