Uchycení páček

Návody, nápady, postupy, nářadí­...

Uchycení páček

Odeslatod Orkesan v 6/4/2007, 14:28

Tak sem při prořezávání křidýlka pro zalepení páčky zjistil, že uvnitř není žádná výztuha. Buď jí tam výrobce zapomněl dát, nebo jsem říznul vedle. Ale podle návodu jsem říznul správně. Takže asi výztuha chybí. Otázka zní, co s tím. Telefonicky mi výrobce poradil nainjektovat do místa vlepení purex pro vyplnění a zpevnění vevnitř v místě páčky. Tak nevim, jestli to tak mám udělat, nebo to nějak celý vyříznout a předělat... ale to se mi nechce, protože už je potaženo. Udrží to ten Purex? Na páčce je 6 kg servo. Ale rozhodně 6 kg na něj nikdy nemůže působit, protože by se křidýlko zlomilo. Zkoušel sem ho ohýbat a fakt si nedokážu představit na něj pověsit 6kg. Viděl bych to tak na max. 1 kg a to už je až až..
Orkesan
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Aleš
Příjmení: Zemina
Letiště: Vlašim

Odeslatod buší­k v 6/4/2007, 15:55

V tomto prípade by som asi do krídelka vlepil nylonový šroub (napr. M6),ten potom zrezal a vyvŕtal doňho dieru na samorezný šroub. Samoreznými šroubami potom prišrouboval páku..
buší­k
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Miroslav
Příjmení: Kocmunda
Letiště: Dubová
Hangár: Antic
Spark

Odeslatod Honza v 6/4/2007, 20:57

Tady se páky lepí do křidélek, takže se žádné šroubování nekoná.

Já si myslím, že estetika teď ustoupí funkci. Co to křidélko kuchnout zepředu a vložit tam výztuhu? Ta výztuha prochází napříč celým křidélkem, bez ní se těžko obejdeš. Balzu z úkosu bych samozřejmě říznul šikmo, tupé lepení nemá žadnou pevnost.

Když ti výrobce radí dát tam PUR, proč mu nevěřit. Za sebe ale nemůžu říct, že by se mi to zdálo dostatečné. Té páky je tam něco přes centimetr a přenos sil vidím dost zle.
Honza
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Jan
Příjmení: Kratochvíl
Hangár: EF Extra 91" EXP

Odeslatod Orkesan v 7/4/2007, 10:48

Asi to tak udělám s tím purexem. Dneska sem koiupil v lékárně injekční stříkačky a jehly - připadal sem si jak nějakej závislej. Všichni ve frontě nějak ztichly a ustoupily ode mne. Až když sem řekl, že potřebuju ještě jehly a co největší, aby mi tam proteklo lepidlo, tak se tak nějak uvolnila atmosféra .Takže tam ten purex naperu a je to. Akorát sem ho včera nesehnal. Dneska odpoledne razim do Prahy, tak doufám, že u Pecky v Hypce pořídim. Kuchat to nebudu. Mám to tak pěkně nažehlený, že bych brečel. Takhle jak sem to zalepil, tak se to ani nehne, takže by to i drželo takhle, ale pro jistotu tam ten purex natlačim. Ona je ta páčka asi tak 3x4 mm zalepená ve smrkovém podélném nosníku, co by samo o sobě asi mělo stačit. Fakt sem za to bral tak silně, že to bylo na hranici vůbec zlomení buď sklotextilové páčky, nebo dřív i křidélka, než povolení vylomením z lepidla.
Orkesan
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Aleš
Příjmení: Zemina
Letiště: Vlašim

Zpět na Dílna