Oprava výfuku

Návody, nápady, postupy, nářadí­...

Oprava výfuku

Odeslatod Honza v 5/5/2007, 15:02

Potřebuji narovnat výfukovou trubku na výfuku MVVS (muffler INT 45). Ohnul jsem ji, když jsem "nouzově nedoletěl" a posadil letadlo na louku. Už se to probíralo na MH, ale nedaří se mi dohledat téma.

Na dílu se měla udělat čára lihovkou, která měla při zahřátí na dostatečnou teplotu mizet. Otázka zní - má lihovka zmizet celá, nebo lze ohýbat hned, jak začne ubývat barva? Ohřívat budu vzduchem.
Honza
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Jan
Příjmení: Kratochvíl
Hangár: EF Extra 91" EXP

Odeslatod bulldog v 5/5/2007, 21:52

Ohřej to zkusmo-napřes buď letlampou,nebo plynovou letlampou,nebo nad plynovým sporákem-zkusmo.Do výfuku dej kulatinu a nahřívej a ohýbej-no až hliník povolí tak odstav a narovnej.Já dělám s hliníkem a neboj se-asi ti nepomůže jen horkovzdušná pistole.Ale musíš s citem..
bulldog
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Zdeněk
Příjmení: Zehnálek
Letiště: jak kdy
Hangár: Arado 195 2,5m ZDZ 80RVJ Meta sokol L-40 3m s motorem MVVS 80 a polystyren Zlín 526

Odeslatod Honza v 5/5/2007, 23:36

Děkuju za pomoc. Pár dní ještě budu sbírat odvahu, a pak to zkusím. Nerad bych tu trubku urval, neměl bych si už za co koupit nový tlumič. Myslím, že doma někde máme plynový hořák i letlampu. Mimochodem, ta horkovzdušná pistolka umí do 630 stupňů Celsia.
Kolega mi říkal, že po podobném přistání rovnal stejně poškozený 3W muffler, když byl ještě teplý z letadla. Já bohužel nemám ani azbesotvé ruce, ani jeho důvtip. V tom momentu mně napadaly úplně jiné věci.
Honza
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Jan
Příjmení: Kratochvíl
Hangár: EF Extra 91" EXP

Zpět na Dílna