Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Permax 400 /6V
PříspěvekNapsal: pon 27.03.2006 19:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2006
Příspěvky: 845
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Mám dotaz
Můžu pohánět Permax400/6V osmičlánkem? Měřil jsem jeho napětí naprádno a má přes 11 Voltů. Nebude trpět motor nebo baterky? Chtěl bych koupit EasyStara ten má tento motor a vrtuli 125x110 mm napřímo. Má někdo s touto kombinací zkušenost? Děkuji za rady.
Pajax007


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.03.2006 21:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2005
Příspěvky: 1194
Bydliště: Liberec
Řídím se poučkou, že nejlepší LiPol dvoučlánek je tříčlánek - v EasyStarovi jsem to tak nějakou dobu provozoval a motor statečně vydržel - těch tvých 11 voltíků zvládne taky - jen dlouhodobě nepřetěžovat...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.03.2006 22:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Nez zacnes ten motor trapit vyssim napetim tak ho zalitej na 7 clanek pripadne 2 lipoly. S temahle kombinacema velmi slusne stoupe, pokud nejsou liny baterky. Az ti to nebude stacit, muzes pridat. Ale je to cvicny kluzek ne akrobat !
Jo a ta original vrtule je velmi dobra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.03.2006 23:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2005
Příspěvky: 193
presne tenhle motor jsem mucil 3s lipolkou a nedopadlo to moc dobre, motor straslive topil, mel silene velky odber a regulator to nezvladal. Tudiz pokud do toho chces opravdu jit, zmer odber a kup prislusny regulator. pro priklad : me JES 012 (12A ss regl) nestacil a furt vypinal...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28.03.2006 11:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2005
Příspěvky: 116
Bydliště: Lanškroun
Mozna by bylo lepsi koupit novou 400ku, ktera je delana na 11,1V. Nedavno mi ji nabizeli v RCM v Pardubicich.

_________________
Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28.03.2006 14:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2005
Příspěvky: 193
Pavelg píše:
Mozna by bylo lepsi koupit novou 400ku, ktera je delana na 11,1V. Nedavno mi ji nabizeli v RCM v Pardubicich.


Jojo urcite, tady je citace ze stranek Megamotor (www.megamotor.cz)

MIG 400 3Li 12V
Nový model elektromotoru z řady MIG, který je speciálně určen pro napájení ze 3x Li-ION nebo 3x LiPol baterií. Motor je navíc vybaven zesíleným magnetickým pláštěm. Motor je odrušen 2 kondezátory, které jsou vestavěny uvnitř motoru na jeho zadním štítě, zadní štít je kovový a navíc s větracími otvory, kotva motoru je vyvážená. MIG 400 3 LiXXX je určen speciálně pro přímý pohon, možnost napájení 3 články Li-ION /Li-POL nebo 10 články NiMH, NiCD.
S motorem MIG 400 3Li a 3S Lixx získáte pohon s cca o 20% vyšším tahem než běžnou čtyřstovkou na 7 článků a navíc ještě ušetříte na celkové hmotnosti pohonné jednotky!
Doporučené vrtule: 6x4“ , 6x5“ , 6,5x4“.
Proudový odběr pouze do 8 A za letu.
Průměr motoru: 28,9 mm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: speed 400 12V LiXX
PříspěvekNapsal: čtv 11.05.2006 10:47 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Hradec Kralovej
motor jsem odzkousel s ruznymi bateriemi na dvou letadlech a v kombinaci s jogurtovkou to o tolik moc nefrci , asi jsem cekal trochu vice :) s triclankem pomerne dost topil , je asi o 15g tezsi nez normalni 400 ( ma zesileny plast ) , uspora mi pak vlastne vysla vahova , ponevadz jsem pouzil o 70g lehci lipolky ( zkousel jsem jej i s NiMh 8 clanek :) takze spis nez vetsi tah motoru byla mensi hmotnost letka :) takze kdyz se to namontuje , tak to spis leti lip proto , ze se tam daji lipolky :) ( pokud neni nutno dovazovat :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz