Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: cim farbit depron
PříspěvekNapsal: čtv 07.04.2005 20:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Prešov
zdravim,môžte mi poradiť čim a ako farbiť depron :?:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.04.2005 20:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2005
Příspěvky: 174
Bydliště: Brno
Hlavně na to nechoď s acetonem ! Můžeš použít balakryl eternal, nebo tak něco. Hlavně pokud to je slow fly, nebo tak něco tah hoooodně šetři na hmotnosti. Doporučuji to nastříkat v tenké vrstvě a hodně ředit, potom to na hmotnosti není skoro znát a výsledek je super !
Jestli nemáš kompresor, tak ti můžu poradit jek si pořídit stříkací zařízení komplet za 300!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.04.2005 20:54 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Prešov
kompresor nemam ,tak mi porad ako nato


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.04.2005 21:05 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.3.2005
Příspěvky: 49
Bydliště: Prešov
Dobre seřízena fixirka dokaze zazraky. 8O
je ale nutne poriadne zriedit farbu. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.04.2005 21:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2005
Příspěvky: 174
Bydliště: Brno
zavo4 píše:
kompresor nemam ,tak mi porad ako nato

Ono te v důsledku není zase tak jednoduché, ale me tento sistém funguje na 100%. Je také nutné nít přístup k některým součástem.
Kompresor jsem koupil za 180 kc v hyper... je to ten na 12 na dofukování kol u auta.
Místo tlakové lehve mám 13" kolo z auta, vantilek z duše jsem vyjmul a na to nasadil hadičku, na tu roztrojku na pelinové hadičky, va jednom konci té roztroj mám kus hadičky a v té zasazen starý ventilek, kterým toto monstrum tlakuji a z posledního vývodu beru tlakový vzduch pro mini pistolku. Tu pistolku jsem koupil za 90 kč- chyběla tomu redukce na tlekový plyn ve spreji a nikdo to nechtěl.... Pro napájení je možné použít aku z auta, ale já používám upravený zdroj z PC- ten jsem měl z kontejneru za dermo...
Ten kompresorek jsem upravil pro delší provoz.
Na jednu stěnu jsem větráček ze zdroje PC, spodek jsem zatížil starými čelisti a celé to posadil do molitanové kostky. Tato zběsilost byla hotová za 3h a pokud tomu udělám takovej domeček z motitanových polštářků tak je to i tiché :D
celé toto soustrojí chodí naprosto spolehlivě, kolo je natlakované na 4 atmosféry za 4 ninuty a po vystříkání 1 nádobky pistoje je tlak pořát 3,5 Psi ,pokud k tomu zapnu kompresor tak tlak při stříkání ještě roste ! .
Tlak už odhadem určuji podle zvuku kompresoru, ale jinak jde kontrolovat na manonetru na tom kompresorku.
Zní to pracně ale je to jednoduchý a vyplatí se to.
Staré kolo seženeš i s hadičkami, starou duší (na ventilek) v mototechně za darmo a ještě budou vděční že se toho zbavily... :D
Pokud budeš mít zájem toto monstrum postavit, klidně ti to ještě upřesním :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08.04.2005 7:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
cap232 píše:
Kompresor jsem koupil za 180 kc v hyper... je to ten na 12 na dofukování kol u auta. kolo je natlakované na 4 atmosféry za 4 ninuty :D
8O To máš teda štěstí, já jsem koupil kdysi stejný kompresor v hyper... a po natlakování na 1,6 atmosfér po cca 8 minutách se odporoučel do kytek. Nechal jsem si vrátit peníze. :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08.04.2005 8:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2005
Příspěvky: 174
Bydliště: Brno
dt píše:
cap232 píše:
Kompresor jsem koupil za 180 kc v hyper... je to ten na 12 na dofukování kol u auta. kolo je natlakované na 4 atmosféry za 4 ninuty :D
8O To máš teda štěstí, já jsem koupil kdysi stejný kompresor v hyper... a po natlakování na 1,6 atmosfér po cca 8 minutách se odporoučel do kytek. Nechal jsem si vrátit peníze. :?

Právě aby se hned neodporoučel, tak tam je ten ventilátor, který to celé chladí. Bez něj se to během 2min. tak hřálo, že by se asi zadřel. A před použitím je to nutné pořádně promazat, na převod vazelínu a pod píst a klikovku to chce konkor, nebo WD... Občes je ještě nutné to znovu promazat, ale až tak po 30 min čistého chodu a vždy tam olej ještě je. To nepatrné množství oleje co to asi naprská do tlak nádoby (kola) se ven nedostane, zůstane nalepaný na stěně duše a je ho tak málo, žeto ani není poznat... Na začátku by asi bylo vhodné to nechat zaběhnout bez zátěže a pořádně to chladit a mazat, ale já to nasadil hned na ostro a už mi tak funguje 2 rokem. Touto obludou jsem už vystříkal así 6-7 l (uýž naředěných) různých barev, lepidel a tak .
Jinak jsem tím stříkal i lepidlo Flash (to kontaktní) je to fakt super lep. Na 3,5 atm. to stříkalo jak ďas... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08.04.2005 8:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
Ja osobne striekam depron sprejom. Kupil som v jednej predajni plechovku Akrylového spreju, na báze rieditelný vodou... na to si treba dat pozor, klasický akrylový sprej ti depron rozozere ale tento na baze vody nie... uplna spokojnost, perfektne krytie aj jednou vrstvou a mala hmotnost, jednoducha praca a cena 190,- SK za jednu velku plechovku... ja osobne som uplne spokojny...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08.04.2005 19:29 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Prešov
pre cap232 :ten nápad sa mi celkom pači určite sa pokusim si to poskladat.Upresni mi to ešte :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10.04.2005 12:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2005
Příspěvky: 174
Bydliště: Brno
zavo4 píše:
pre cap232 :ten nápad sa mi celkom pači určite sa pokusim si to poskladat.Upresni mi to ešte :D

Musíš si sehnat :
Kolo z auta (pozor, celé kolo a s pláštěm, jen duše nestačí -optimální je kolo s duší uvnitř- bezdušák ti po přetlakování může přestat těsnit a starej bezdušák zěžko seženeš bez nějaké té díry)
Duši s auta, klidně prasklou- z té vypreparuječ ten ventilek i se šroubením tak aby jsi to pak mohl zsunout do hadičky, kterou pak budeš tlakovat to kolo.
Hadičky různých průměrů - takové abys je mohl zasouvat jak samy do sebe tak do ruztrujky a zároveň na ten vantilek.
Jo a tu roztrojku- třeba na tankování letadel, já mám selokovovou ca 30kč, tu největší co v modelárně měli.
Pak už jen ten kompresorek- k němu teda ještě ventilátor ze zdroje PC - na nutné chlazení.
Zdroj z PC mám upravený podle návodu v RC revue , ale můžeč to napájet i z 12 V autobaterie, ale pozor, na plný tlak to bere i 8,5 A !
Pokud se toto vše dáš na hromádku před sebe , tak určitě přijdeš na to jek to nějek seskládat, aby to chodilo , nebo si ještě přečti popis funkce, viz min. text. :D
Nebo jestli chceš, tak mi napiš mail a já ti na něj pošlu nějakej ten nákres ale fakt to není složitý :D
Kdyžtak se ozvi jek ti to funguje :D
Já tento víkend zase stříkal jek šílenej (1 l zředěné barvy) a bez jediného problému a to ten kompresorek mám už druhým rokem !!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10.04.2005 17:44 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 1.2.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Považská Bystrica
A čo takto fúkacie fixi a vymeniť náplň z liehových. Ja to robím tak a bez problémov. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10.04.2005 19:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2005
Příspěvky: 174
Bydliště: Brno
duro píše:
A čo takto fúkacie fixi a vymeniť náplň z liehových. Ja to robím tak a bez problémov. :D

Ve škole jsme zkoušeli do air brush pistole naředit náhradní pigmenty do fixek - to bylo něco úžasného, ale cenově to je už někde jinde, ale s tím už můžeš míchat barvy, super to kryje - spotřeba minimální- ale to jen pro informaci... ani na model jsem to nezkoušel, ale časem snad...... 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 03.05.2005 20:47 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Prešov
pre cap232:rozhodol som sa že si urobim ten kompresor.Všetko už mam,pistoíku som si kupil na airbush od revelu,ale mam problem zo zdrojom.Mohol by si mi upresnit aky by to mal byť zdroj z pc a ako ho upraviť. Ak môžeš tak mi pošli ten članok ako ho prerobyť. :D zavo4@azet.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 03.05.2005 21:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2005
Příspěvky: 174
Bydliště: Brno
zavo4 píše:
pre cap232:rozhodol som sa že si urobim ten kompresor.Všetko už mam,pistoíku som si kupil na airbush od revelu,ale mam problem zo zdrojom.Mohol by si mi upresnit aky by to mal byť zdroj z pc a ako ho upraviť. Ak môžeš tak mi pošli ten članok ako ho prerobyť. :D zavo4@azet.sk
Zdroj můžeš použít jakýkoliv od 200 W a když seženeš 300W, tím líp. Jinak je jedno jestli to je AT, nebo ATX. Seženeš spíš starej 200W AT. Ten také používám a je výkonově dostatečný. Ty úpravy byly mnohokrát popsány v časopisech RC modely nebo RC revue. Po prolistování je určitě najdeš. Na mail ti to nemůžu poslat, nemám skener, ale jestli tam narazíš na problém, tak se klidně zeptej, já těch zdrojů upravil pro sebe i kamarády už 6. POZOR nezkoušej zapínat zdroj bez zátěže, nemusel by to rozchodit !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04.05.2005 20:04 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Prešov
ja si časopisy nekupujem ale upresni my kde to presne najdem a zajdem ku kamošovi a u neho si to pohľadam. :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz