Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: problém s motorem
PříspěvekNapsal: ned 14.08.2005 20:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.8.2005
Příspěvky: 4
Mám motor mvvs 10 a po seřízení jde perfektně ve vysokých otáčkách . Seřídit moc nejde a špatně vytrácí otáčky. Je to motor z druhé ruky a pod válcem neměl žádné těsnění.Udělal jsem mu je tedy z kancel.papíru.Co vy na to?Mohlo jít o přisávání vzduchu.Ještě jsem ho nezkusil.A jak mám dodržet hladinu paliva v nádrži a výškou trysky?Není to blbost


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.08.2005 16:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2005
Příspěvky: 288
Bydliště: Polička
Můžeš upřesnit co Ti nejde seřídit? Volnoběh a přechody? Pokud Ti plné otáčky jdou, tak je to záležitost karburátoru, popř.jiné netěsnosti. Osu nádrže bys u 10ccm motoru měl mít tak 20 mm pod úrovní osy jehly.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: problem s motory
PříspěvekNapsal: pon 15.08.2005 18:33 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.8.2005
Příspěvky: 4
myslím si že můj problém pramenil z netěsnosti karburace po dotažení klínku mezi kartrem a karburací.Motor jsem zatím nevyzkoušel ale karburace byla deformovbaná a tak jsem to osazení narovnal a zalapoval.Zdá se mi že karburace neseděla ani tak rovně jako nyní.Motor šel perfektně na plné otáčky ,na půl plynu tarokoval a volnoběh nastal po odstavení až za chvíli a še dolů pomaleji než je zdrávo.nevyzpytatelně také zdechal. dík za radu o nádrži,bylo midivné jak mám usadit nádrž na 40 kubíků abych měl vždy hldinu v urovni jehly.dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.08.2005 20:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
rtep píše:
Můžeš upřesnit co Ti nejde seřídit? Volnoběh a přechody? Pokud Ti plné otáčky jdou, tak je to záležitost karburátoru, popř.jiné netěsnosti. Osu nádrže bys u 10ccm motoru měl mít tak 20 mm pod úrovní osy jehly.


Proboha proč? Osa nádrže v ose trysky. To je snad jasné a samozřejmé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.08.2005 20:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2004
Příspěvky: 99
Bydliště: Blansko
A co tam máš za vrtuli?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17.08.2005 16:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2005
Příspěvky: 288
Bydliště: Polička
zdzd píše:
rtep píše:
Můžeš upřesnit co Ti nejde seřídit? Volnoběh a přechody? Pokud Ti plné otáčky jdou, tak je to záležitost karburátoru, popř.jiné netěsnosti. Osu nádrže bys u 10ccm motoru měl mít tak 20 mm pod úrovní osy jehly.


Proboha proč? Osa nádrže v ose trysky. To je snad jasné a samozřejmé.


Asi by bylo dobré upřesnit umístění hlavy motoru. Pokud je motor hlavou do strany, tak souhlasím s tím, že osa nádrže je v ose motoru. Pokud je ale hlava nahoru, tak trvám na tom, co jsem napsal a mám to odzkoušené na MVVS 10, i když to je vždy trochu o laborování, podle toho co dělají otáčky při obrácených přemetech a v letu na zádech.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17.08.2005 17:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Nesouhlasím. Není jediný důvod pro to, aby tvé řešení bylo v něčem lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21.08.2005 11:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 328
Bydliště: Praha 5
Divíš se že ti motor nejde v přechodech. To je Brno ne motor :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25.08.2005 17:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
plavec píše:
Divíš se že ti motor nejde v přechodech. To je Brno ne motor :lol:


To je skutečně smysluplná odpověď.Kdo si umí motory MVVS seřídit nemá snimi problém kdo to neumí bude vykládat že MVVS nejsou motory:0))

Osa nádrže v ose jehly!!žádné posunování nikam budou tě potom pronásledovat problémy v ruzných polohách. Na F3A používám plstěné bibátko aby palivo nepěnilo.Zkontroluj hadice! Pokud ti motor nechodí jen v přechodech viděl bych největší problém ve vyladění.Jaké používáš palivo i tím se dá hodně vyhrát nebo hodně pokazit.Taky vrtule.taky to ale mohlo vše být zpusobeno nějakou nětesností takže pokud jsi to zatěsnil máš možná po problému

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2005 17:05 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2004
Příspěvky: 16
Pokud jde o debatu mezi "zdzd" a "rtep," jsem jasně na straně "rtepa." Dokonce ještě Modela už roku páně....Nevim přesně,ale bylo to ještě za komančů vydala tabulky pro vzálenosti osy nádrže a osy trysky v karburátoru u akrobatických modelů.Touto tabulkou se řídím u každého modelu a nikdy jsem neměl žádné problémy a motorem a to v jakékoli poloze.Ale pokud jsem posunul osu nádrže do osy trysky(jak jsem se dozvěděl od podobně se domnívajících lidí jako je "zdzd") nastal problém s ochuzováním směsi při tzv. obrácených obratech.Tuto metodu mám vyzkoušenou jak na motorech z brna (2,5 6,5 7,5) tak na zahraničních Irvine.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10.11.2005 9:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
skren píše:
Pokud jde o debatu mezi "zdzd" a "rtep," jsem jasně na straně "rtepa." Dokonce ještě Modela už roku páně....Nevim přesně,ale bylo to ještě za komančů vydala tabulky pro vzálenosti osy nádrže a osy trysky v karburátoru u akrobatických modelů.Touto tabulkou se řídím u každého modelu a nikdy jsem neměl žádné problémy a motorem a to v jakékoli poloze.Ale pokud jsem posunul osu nádrže do osy trysky(jak jsem se dozvěděl od podobně se domnívajících lidí jako je "zdzd") nastal problém s ochuzováním směsi při tzv. obrácených obratech.Tuto metodu mám vyzkoušenou jak na motorech z brna (2,5 6,5 7,5) tak na zahraničních Irvine.


Tu tabulku bych rád viděl. Léta páně se létalo jinak než dnes. Má-li mít éro stejné vlastnosti ve všech polohách, je řešení jediné - vše v nule. Pokud se ti na zádech motor ochuzuje, je problém někde jinde. Třeba blbě udělané tlakování nebo něco podobného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.11.2005 17:56 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2004
Příspěvky: 16
zdzd: No sice už je ta tabulka stará, ale to nemění nic na věci, že stale velice dobře funguje. Naší předci nebyli žádní hlupáci.A nejsem jediný, kdo zastává tuto teorii. Navíc to-vše v nule, je sice strašně hezká věc, jenže o té se dnes dočteš všude, jako i o radách že je špatné tlakování, ale to jsou rady na draka. Hlavně v dněšní době,kdy se převážně používají nádrže, které skvěle těsní a s hadičkama taky problémy nejsou. Spíš je lepší se zamyslet a třeba si i nakreslit jak to je s takovou nádrží v letadle při různých polohách...To pomůže. Jinak jestli ještě najdu tu tabulku originál,rád zašlu mailem


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.11.2005 18:01 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2004
Příspěvky: 16
Dle leteckých modelů č.2 co vydala bývalá Modela v roce 1980 je doporučená poloha akrobatické nádrže tak, aby osa nádrže byla mírně pod osou karburátoru. Tato hodnota se pohybuje podle zdvihového objemu a druhu motoru v rozmezí 10-20 mm, přičemž spodní limit platí přibližně pro motory 3,5 ccm a horní limit je pro motory 10 ccm. Pokud motor běží např.v normálních přemetech dobře a v obrácených má snahu se ochuzovat až zhasínat, je nádrž pravděpodobně příliš vysoko a je třeba ji posunout níže. Naopak, pokud se motor v obrácených přemetech obohacuje a ztrácí otáčky, je nádrž příliž nízko a bude ji třeba něčím podložit. Tolik citace. STAČÍ :?: Jinak snad tabulku,či zvolení vhodné hodnoty si jistě každý umí spočítat


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.11.2005 18:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Nestačí. Hlavně to namalovaní prokáže, že akrobat musí mít všechno v nule. U cvičného modelu, který je na zádech jen občas, to tak kritické není. Obzváště pokud je motor hlavou nahoru a nádrž díky kapotě před kabinou už výš nemůže. A o tom to je. Ten popis vzdálenosti je proto, že výš nádrž dát nešla (viz. obrázek u popisu) a vlastně říká, že nádrž nemá být níže. Hned o větu dál se dočteš, se v případě hlavy motoru do boku, má být nádrž v ose. Nejspíše proto, že pak už to jde...

Jednoduše jsi si něco špatně vysvětlil.


Naposledy upravil zdzd dne ned 13.11.2005 18:43, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.11.2005 18:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2004
Příspěvky: 307
Bydliště: Moravské Budějovice
no..já jsem na straně ZDZD. Pokud jde o akrobata, tak by to mělo být v nule.....přeci není možný u akrobatů, abych obrátil letadlo na záda a on se mi snížil výkon....akrobatům musí být jedno, jestli letí na zádech, nebo v normálním letu či nožáku....kdyby měl pilot myslet na to, že když obrátí letadlo na záda, tak musí trochu přidat plyn je nemožný....tak by žádnou figuru kde má lětet na zádech neudělal čistě.......

_________________
'''::: Sakil :::'''


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz