Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hlídač napětí
PříspěvekNapsal: úte 14.03.2006 19:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.9.2004
Příspěvky: 215
Bydliště: Prostějov
Prosím o radu!
Používám starší ss regulátor, který vypíná pohon při napětí cca 5 V. Článkům NiCd, nebo Nimh to nevadí, pokud chci použít 2sLipol, dostávám se při vybití na 5V na hranici jejich zničení. Potřeboval bych poradit jednoduše ubastlitelný a nastavitelný obvod, který by při cca 6V signalizoval (rozsvícením nebo zhasnutín LED nebo bzučákem), že mám vypnout pohon a rychle přistát. Znám odpojovač p. Zajíce, ale asi bych si neporadil s jeho modifikací na 2sLipol. :?:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14.03.2006 21:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.12.2005
Příspěvky: 27
Pomiň, že ti beru iluzi, ale ušetřený peníz za regler se vrátí ve formě zničených LI-POL.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: hlidac napeti
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2006 11:00 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2003
Příspěvky: 23
Bydliště: str.cechy/melnik
na toto jsem narazil pri brouzdani IE snad ti to bude k necemu :wink: http://www.webx.dk/rc/lipoly/low-volt-alarm.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2006 12:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Vzhledem k tomu, že v dnešní době přechází spousta modelářů na střídavý pohon,tak se spoustě z nich válí ss regly v šuplících(a to i s podporou lipol)-dej si inzerát a nebo se zeptej třeba na Mojehobby a uvidíš,že nějaký za levný peníz pořídíš. Lipoly jsou citlivé na vybíjení pod stanovenou mez-provozovat je s reglem, který nemá podporu lipol je při dnešních "směšných " cenách ss reglů zbytečný hazard. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: hlidac napeti
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2006 20:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.9.2004
Příspěvky: 215
Bydliště: Prostějov
scomputer píše:
na toto jsem narazil pri brouzdani IE snad ti to bude k necemu :wink: http://www.webx.dk/rc/lipoly/low-volt-alarm.htm

Díky za radu!
Rozhodně to aspoň skusím. Tušil jsem že nejsem sám, kdo se obírá takovými myšlenkami. Jinak už jsem také přešel na ,,sřídavé" motory, ale je mi líto opustit Mini Tornádo, se kterým se krásně lítá kolem hlavy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2006 9:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Chlapi, proč vymýšlíte koniny? Ta signalizace jen zvýší odběr v okamžiku, kdy to accu nejmíň potřebují.

Slábnutí accu stejně poznáš na úbytku tahu. A navíc by se mělo létat na čas, ne na vybití. Pár desítek sekund tě nespasí, ale na životnosti accu se nevybíjení do kolena projeví výrazným prodloužením.

S autem taky nikdo nejezdí "do sucha". Možná jsem zblblý z vrtulníků, ale tam létat až téměř na vybití je koledování si o pěkné komplikace...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz