Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Začátečník a ASP 25A ;o)
PříspěvekNapsal: úte 17.08.2004 17:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2004
Příspěvky: 263
Bydliště: poblíž Slavkova u Brna
Zdarek vsichni :)
Prosim poradte ze spalavacim motorem ASP 25A ;) Jsem teda uplnej zacatecnik u spalovaku ale nejak se me ho ted nedari nakopnout :(
Motor jsem koupil uplne novej + svicku i palivo - muj prvni spalovak :) uz se me podarilo ho nekolikrat nakopnout i seridit do max. otacek a uz sem ho chtel zabyhat a on mi zdech a ted se me nedari ho znova ozivit jen sem tam jakoby skitne :( Kontroloval jsem zhaveni - O.K. Pb clanek nabitej ..... nechapu jak sem mu mohl ublizit :cry: nechce se mnou kamaradit najednou PLS HELP :D

_________________
\_ StanY _/


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17.08.2004 21:08 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2004
Příspěvky: 99
Bydliště: Blansko
skus se podívat na svíčku jestli dost žhaví(vlákno do žluta ,ale né aby svítilo i oranžová ujde).pokud ano ,tak zavři ůplně hlavní trysku a znova ji o 2,5 otáčky povol.Skus ještě protočit vrtuli jestli nejde nějak stuha(jestli si už nestačil zadřít motor :cry:) pokud je všechno v pořádku tak skus nasát do motoru palivo (3-5 x protočit vrtuli při otevřený klapce karburátoru) a nakopni motor :twisted:(myslím tím nastartuj :D :D :D )
pokud běží tak pomalu přidej plin (tak zhruba 3/4) a otevři ještě hlavní jehlu ,aby se přechlastával(výce paliva = více oleje =nezadře se motor).
Takle vijeť aspoň 2 nádrže.Potom teprve seřid maximální otáčky a přechody.
Pokud znáš někoho se spalovákem ,takby bylo ale lepší kdybi ti stím pomohl,protože už vý co to potřebuje aby to jelo :wink: .
P.S.: jenom taková "blbá" otázka.Dáváš dotoho 20% ricinu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18.08.2004 9:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2004
Příspěvky: 263
Bydliště: poblíž Slavkova u Brna
Jasně že dávám 20% ricinu :)
Včera se mě ho nakonec podařilo nakopnout tak že jsem sundal výfuk odpojil hadičky stříkl trochu paliva na píst zapojil žhavení protočil vrtuli a BUM rozjel se :D Tak sem ho složil opakoval start a chodí. Jinak chod jako takový na prázdno se mě zdá být v poho musím ho teď akorát zaběhnout .... Takže říkáš dvě nádrže takový nějaký menší otáčky a hodně paliva aby se dobře promazal ? :?:

Jinak prosím vás zkušenější o popis startu pro srovnání z manuálem protože třeba postup záběhu podle toho co píše RC FLYINGTEAM se poněkud liší.

_________________
\_ StanY _/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18.08.2004 15:04 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2004
Příspěvky: 99
Bydliště: Blansko
Přesně! Výce paliva a 2 nádrže a mohlbis jít na start,ale pozor neni to ještě ůplně zaběhlí tak rači trochu ve víšce. :)
Jina abych dodal trochu váhu tomu co sem napsal předtím.
Takhle sem zabíhal:3.5;6.5;12.7;26 MVVS ,pak jetě jeden neznámí motor 6.5 a nakonec zatím :) 80 ZDZ :D .
Takže si mislím že skušenosti nějaké mám :twisted: .
Jinak stím co píšou v návodu pro záběch si moc nedělej,poněvač když zabíháš motor tak se nastavení trochu mění.To poznáš když budeš ze začátku lítat tak pokaždé nebo míň :D budeš doštelovávat motor,ale neměloby to trvat moc dlouho.
:idea: A ještě na těch 20% vilítej aspoň 3l paliva (projistotu)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18.08.2004 18:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2004
Příspěvky: 263
Bydliště: poblíž Slavkova u Brna
2RC-FLYINGTEAM : To že máš nějaké zkušenosti jsem nechtěl jakkoliv zpochybňovat já ty zkušenosti myslel všeobecně a tím samozřejmě i TEBE :oops:
Teď mám nový poznatky :D motor sice už umím nastartovat téměř kdykoliv ale neumím ho udržet v chodu dýl jak 10 sec. (a to se mě dřív dařilo) :cry: ať dělám co dělám pokaždé mě zdechne :( Přidám plyn - zdechne , přidám na jehle palivo - zdechne přidám obojí - zdechne , SLUŠNĚ HO POPROSÍM aby nezdechal - ZDECHNE :D :lol: :( Prosííííímmm pomóóóct já už fakt nevím a spalováčky se mě tak moc líbí :( :evil: Bude to určitě zase nějaká pitomost a já na ni neumím přijít :(

_________________
\_ StanY _/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18.08.2004 19:24 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2004
Příspěvky: 99
Bydliště: Blansko
A skoušel ses poradit s někým v blískosti.
Takhle se opravdu těžko radí. :cry:
Zkoušel si ubrat na jehle? Určitě ano.
Zkoušel si pohnout s přechodovou jehlou?
Pokud je přechodová jehlahodně zavřená tak se motor nemůže rozběhnout a pokud je moc otevřená tak takyné :D (z výfuku se hodně kouří a pomalu nabýrá otáčky)
Jedetito aspoň na nízký otáčky?
Nebo ti to po chvíli zdechne?
Pokud máš průhledný hadičky,tak se zkus podívat jestli ti motor nasává palivo.
Výš že by nádrž měla být zhruba v úrovni karburátoru :?:
Pokud by nádrž byla hodně dole tak by motor nemusel nasát palivo a jel by těch pár sekund jenom co je nasátý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19.08.2004 8:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2004
Příspěvky: 263
Bydliště: poblíž Slavkova u Brna
Mno prostě povolím jehlu o cca. 2 otáčky nakopnu motor se rozběhne na celkem nízkejch točkách a když přidám plyn nebo ještě otočím z jehlou tak umře :( a když neuděkám nic tak zdechne taky právě po nějakejch těch 15 vteřinách :evil: . Bohužel ve své blízkosti nikoho nemám :(

_________________
\_ StanY _/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19.08.2004 14:16 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2004
Příspěvky: 99
Bydliště: Blansko
a co ta nádrž ?
nemáš ji nízko?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19.08.2004 14:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2004
Příspěvky: 263
Bydliště: poblíž Slavkova u Brna
Myslím že ne protože je to už složený letko od výrobce a ona moc jinak umísti nejde :roll: A přece jenom už mi to jednou jelo :?

_________________
\_ StanY _/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19.08.2004 15:09 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2004
Příspěvky: 99
Bydliště: Blansko
Teď mě napadlo se podívat na tvůj profil :idea: .
Proč o víkendu nezajedeš do Medlánek na letiště tam určitě někdo bude kdoti poradí :P .
Takhle vážně nevím coti poradit :cry:.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19.08.2004 16:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2004
Příspěvky: 263
Bydliště: poblíž Slavkova u Brna
Dobře nedáme zcuka :idea: 8) :D Jojo asi mě nic jinýho nezbude .....

_________________
\_ StanY _/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19.08.2004 17:43 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2004
Příspěvky: 99
Bydliště: Blansko
Popravdě mě tam neuvidíš 8) ,protože jezdím na modelářské letiště do Petrovic a navíc tento víkend jedu na Shou malá haná :D .
Nicméně předpokládám že tam někdo bude kdo ti stím pomůže :D a když ne,tak přijeď na šou ,já budu ten s větroněm ASK 14.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 22.08.2004 18:21 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2004
Příspěvky: 99
Bydliště: Blansko
tak co už máš zaběhnuto?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.08.2004 8:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2004
Příspěvky: 263
Bydliště: poblíž Slavkova u Brna
Včera jsem dokončil :D BOMBAAAA ;) táhne jak o život :) Celej můj problém byl pravděpodobně v zanesené trysce karburátoru :? pač jsem ho rozdělal profoukal vyčistlil prošťáral utřel :D ....... složil a dál pokračoval v pokusech a ejhle najednou už nechcípal :D .... radost až na kost :P ale nechápu co tam mohlo být za bordel :!: :?: :roll:
Mno a pak už jsem ho tada nechal běžet tak na 1/3 plynu + asi 4 otočení na jehle a tudutudutudutudu :D jsem vyjel 2 nádrže dle rady pak sešteloval max. otáčky + volnoběh a jeví se mně úúúúúplně SUPER ;) . Pak sem eště nastavil serva dotáhl táhla a jiný blbovinky a teď už jenom hurrááá lítat a doufat že tu stíhačku ukočíruju ....... :D :wink:

P.S.: JINAK DÍKY ZA RADY :D 8) :lol: A klidně se někdy ozvi na 298-396-632 icq ;)

_________________
\_ StanY _/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27.08.2004 17:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2004
Příspěvky: 99
Bydliště: Blansko
zkoušel sem se stebou spojit přes ICQ ale nic :cry:
chtěl sem se tě zeptat.Jakou stíhačku máš?
jinak moje číslo je 241-335-542


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz