Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: rc sety - sky lady
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2005 14:30 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2005
Příspěvky: 4
Chci take zacit letat, byl to klukovsky sen. Po precteni ruznych for a debat s nekolika prodejci cekam az prijdou RC sety Sky Lady.

Ja chapu ze profik jej musi hanit a taky bych rovnou radsi Trainera 60, ale cenovy rozdil 3 000 a 15 000 je velky, copak to nevidite? Dale se domnivam ze coby clovek bez zkusenosti a kontaktu spise zalitam jiz hotovy set nez letadlo, ktere musim cele skompletovat sam.

Pokud jde konkretne o Sky Lady tak elektronika je udajne relativne dobra, jde pouzit i do jineho era (35 MHz, 4 kanal). Kdyz me letani nechytne, vyhodim 3 000 za hracku. Kdyz ano, tak si osvojim zaklady a nemusim se bat pokouset hranice. Navic tento RC set se v bazaru prodava velmi dobre, cena se skoro rovna cene nakupni...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: rc sety - sky lady
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2005 16:08 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2004
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha
ninja píše:
Ja chapu ze profik jej musi hanit a taky bych rovnou radsi Trainera 60, ale cenovy rozdil 3 000 a 15 000 je velky, copak to nevidite? Dale se domnivam ze coby clovek bez zkusenosti a kontaktu spise zalitam jiz hotovy set nez letadlo, ktere musim cele skompletovat sam.

Pokud jde konkretne o Sky Lady tak elektronika je udajne relativne dobra, jde pouzit i do jineho era (35 MHz, 4 kanal). Kdyz me letani nechytne, vyhodim 3 000 za hracku.


Taky mam ten nazor. Zacinal jsem na RC setu (Badius), kdyz jsem to kupoval nevedel jsem skoro nic o elektroinstalaci, natoz abych byl schopnej si postavit sam nejakej model. Po pocatecnich neuspechach me to chytlo, poridil jsem dalsi vybaveni a i ten RC set se prodal. U skylady je vyhoda v pouzitelnejsim radiu, coz znamena pri pokracovani v modelarine uspora (ja sem pak radio kupoval novy).

Taylor


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2005 17:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2004
Příspěvky: 160
Taky jsem začal na Made in China- byl to 3k Wing Dragon a nelituju :!:
Ovšem pravdu mají i ti profíci, kteří ti říkají, že pokud tě to chytne, tak je to dražší cesta. Momentálně z originálního setu Dragona zbyl pouze trup a trubka ke kormidlům, křídlo jsem koupil s křidélky a vše ostatní (serva, motor,ocas, RC )je předěláno. Souprava ovládá synův dělový člun :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13.09.2005 9:46 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2004
Příspěvky: 70
Bydliště: ostrava
asi tak, ja zacinal na cine,kamos na cine,dalsich minimalne 5 modelaru taky zacinalo na cine (to uz jsem je ucil ja :) )

pokud zacinas, a celou dobu koukas po obloze a slintas si na triko,ze to chces zkusit,tak jedine cinu,nebo neco hoooodne levneho od znameho (tak jako tak i u ciny i u toho od znameho si nakonec pokud te to chytne kupis neco lepsiho,takze vyhodis oboji tak i tak :) )

ale cina je super, sky lady .. jedine tento model ... je odolny !!! ty veci co vidim co s nim nekteri delaji (narazy do zeme,do patych dveri auta,stromy, atd) a porad to lita,a dost dobre !

jako zacatek je to super,pak se da pouzit pro takove vyblbnuti a hotove ... kupi se neco drazsiho co uz vim,ze nerozmlatim .... preci jen to boli vice rozstriskat ero za 3000 (cisty model) nez za 500 - 1000 kdyz prezenu ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13.09.2005 11:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2005
Příspěvky: 174
Bydliště: Okres Olomouc
Bez čínského setu ( skylark ) bych nikdy s modelařinou nezačal. Tudíž jsem vděčný za možnost koupit si "nerozbitné" letadlo. Je to skoro rok co ho mám a zatím jsem musel dokupovat jen náhradní převody do serva a náhradní vrtule. Všem kdo chtějí začít modelařit a nemají peníze na rozhazování ( jako já ) vřele čínské sety doporučuju.

_________________
Skylark - made in China, Duplex - vlastní konstrukce
Bobík - vlastní konstrukce, JES012, Naro pro, SPEED 400-1:4, vrt. 11/6
TOXI - tvorba plánku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04.10.2005 22:29 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2005
Příspěvky: 18
já si koupil Bellancu, byl to takovej vozembouch, jak psal gif - bez klacku a lepenky to nejde :wink: , teď mam EPP, přehodil jsem jen střeva nic novýho jsem do toho nekupoval a lítám dál. a jde to parádně..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: SkyLady
PříspěvekNapsal: stř 05.10.2005 11:07 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2005
Příspěvky: 7
Já mám SkyLady doma, koupil jsem to na výstavě v Letňanech. RC souprava vypadá celkem k světu, má normálně krystaly, čtyřkanál FM,PPM - i když prohlášení o shodě od ČTÚ na vysílač jaksi není přibaleno. Ještě jsem s tím ale neletěl, čekám, až nebude tolik vítr. Co jsem to tak zkoušel v pokoji v ruce, je motorek dost slabý, proti větru to nemůže mít šanci a jsem zvědavej, jestli to na ten akumulátor vůbec dokáže vystoupat. Kdyžtak tomu udělám na spodek háček a vytáhnu to klasicky na navijáku a motor spustím až nahoře. Ale na první pohled myslím, že tomusí lítat docela slušně. A kdyby to mělo stát víc, tak dodnes létám jen s volně létajícími modely. Jestli se navečer uklidní vítr, tak sem napíšu zkušenosti, jak to lítalo. Na výstavě tvrdili, že s tím dokázali v termice vydržet na jeden akumulátor 70 minut.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Sky Lady
PříspěvekNapsal: stř 05.10.2005 12:50 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2005
Příspěvky: 4
Take jsem ji koupil na vystave Model Hobby v Letnanech. Uz jsem s tim i zkusil letet, ale vysledek nebyl nejlepsi - viz http://skylady.blog.cz.

Musel jsem dost dovazit zadek, motor mi take prijde tak na hrane.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.10.2005 13:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2004
Příspěvky: 274
Bydliště: Vlašim
Faktem je, že čínské sety jsou velice levné a cena je hodně nízká, ale problémem je další využitelnost komponent.
Když si pořídíš vše samostatně, tak prvotní náklady jsou o dost vyšší, ale pak vybavení můžeš v klidu přendat do jiného modelu.

Pokud by člověk nakoupil některé věci na ModelHobby, tak mohl mít o dost zajímavější ceny - tady uvedu běžné ceny v obchodě (převážně od p. Vaňoucha).

Model Bendy 400 - 1 130,-
2x servo HS-55 (1servo je za 444) - 888,-
1x regulátor Tema Supra 8 - 678,- (nebo by se dal použít Jes 012 za 677,-)
1x motor Speed 400 - 159,-
1x převodovka MP JET - 99,-
1x vrtule APC + unašeč - 135,-
1x přijímač JETi Rex5 MPD+ krystal - 1310,-
1x 2s LiPol YT 1500 - 772,-

Takhle kompletně vybaveý model stojí 5 162,- Kč a veškeré jeho vybavení můžete v klidu použít do jiných modelů

Jelikož potřebujete model něčím ovládat, tak cenově bezkonkurenční a špičková souprava Futaba FX-18 vás vyjde s bateriemi a krystalem na 4 000,- Kč

A jelikož něčím potřebujete baterky nabíjet, tak nejlevnější varianta je:
1x nabíječ LiPol Zajíc + omezovač Zajíc - celkem za 600,-
1x zdroj z Plusu (13V, 6A) za 350,-

Ještě něco potřebujete na nabíjení vysílačky - na to si můžete zbastlit přípravek za cca 120,- kč (možná méně) a nebo to můžete vyřešit jako já a koupit si nabíječ va stylu Graupner Multilader 6E - 635,-

Cena za vysílačku + nabíjení je 5 162,- Kč

Celková investice je tudíž 10 747,- (běžné prodejní ceny)

Ano, je to cena o dost vyšší než je cena setu, ale rozhodně poskytne "více muziky". Např. zmíněný Bendy 400 je úžasně hodné letadlo (nejen) pro začátečníky - sestavené je za chvilku a létá samo (dodnes ho používám na noční létání)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.10.2005 13:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
ahoj ač nejsem zastánce těchto setů právě proto že jsem je pár nováčkům zalétával přečetl jsem si tvuj článek a musím řict že jsem s chutí četl vše neber to zle ale při čtení jsem se pobavil toto prosím neber jakjo že bych se ti vysmíval to ne!! ale jdeš zbytečně hlavou proti zdi a snažíš se objevovat dávno objevené odkud jsi? modeláři jsou v každém koutu naší republiky a jistě i někde blízko tebe.osobně vedu RC školu amusím řict že během roku je aspon minimálně nadaný člověk schopen samostatně vodit letadlo s rozpětím 2m a více.Pokud budeš sám bude ti to trvat mnohem déle otázka je zda li hceš někdy něco víc než sky lady nebo ne.jsem s pozdravem a držím Palce do dalších letů.Radim
www.rc-modely.wz.cz

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: SkyLady - poprvé jsem s tím létal
PříspěvekNapsal: stř 05.10.2005 23:48 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2005
Příspěvky: 7
Tak jsem absolvoval první 4 starty. Létá to fakt dobře. Bohužel jsem nikdy před tím neměl RC éro, takže jsem se neudržel ve vzduchu déle než cca 1/2 minuty, ale i za tu dobu jsem koukal, kam až jsem vystoupal a chvílema to lítalo fakt krásně - než jsem udělal nějakou hovadinu, kterou jsem už nevybral. Věřím, že chyba není v modelu ale v rukou. Model zažil 4 pády a přežil jen s malým opravitelným poškozením křídla, i když přijímač jsem musel po každém pádu znova připojovat na kabely a znovu usadit vrtuli naraženou na trup. :wink: Takže o víkendu pokračuju. Osobně mohu SkyLady jen doporučit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.10.2005 0:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Dave0402 píše:
Model Bendy 400 - 1 130,-
2x servo HS-55 (1servo je za 444) - 888,-
1x regulátor Tema Supra 8 - 678,- (nebo by se dal použít Jes 012 za 677,-)
.
.
.
Celková investice je tudíž 10 747,- (běžné prodejní ceny)


Jenže problém je, že tohle si úplný začátečník prostě vůbec nedokáže postavit. Vůbec netuší jak se co má zapojit, jak se to má chovat po zapojení a tak... V setu to má člověk všechno pohromadě a ještě k tomu dostane celkem podrobný návod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.10.2005 10:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
Kamikaze: nechápu jak mužeš něco doporučit když si stím byl ve vzduchu 4x 30 sekund???Podívejte kucíííí fakt sežentě nekoho kdo v okolí lítá (modeláři sjou všude) a choďte za ním on vám spoustu věcí vysvětli ukáže a třeba i ukáže že ta vaše Sky Lady dokáže lítat i víc než 30s.

U nás máme RC školu takže to případní zájemci nemají tak těžké ale jsitě se i u vás najde někdo kdo vám pomůže .Píšu to proto že je mi dost líto lidí vrazí určité peníze do málo litajicícho a dále nepoužitelného činského setu protože si nenechali poradit dřív. tak vám stím aspoň třeba někdo pomůže to rozlítat

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.10.2005 10:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2004
Příspěvky: 274
Bydliště: Vlašim
Kovboj píše:
Jenže problém je, že tohle si úplný začátečník prostě vůbec nedokáže postavit. Vůbec netuší jak se co má zapojit, jak se to má chovat po zapojení a tak... V setu to má člověk všechno pohromadě a ještě k tomu dostane celkem podrobný návod.


Nedokáže postavit? OK, pokud nemá pájku a neumí si připájet konektory (a ani nemá nikoho v okolí, kdo by mu to mohl udělat), tak je pro něj Set asi jediné řešení - ale taky u toho setu už bude muset navždy zůstat (nebo u jiného setu).

Navíc, když si pročítám postřehy většiny nováčků o zkušenostech s čínskými sety (neříkám, že úplně se všemi), tak spousta z nich to letadlo uspokojivě rozlétala až po nějaké konzultaci na diskuzním fóru a nebo jim je zalétal nějaký zkušený modelář.

Oproti tomu např. návod u Bendyho je v celku jasný, návod k Hitec Flash 5X taky, takže není problém letadlo správně postavit i pro nováčka (před rokem jsem byl totální zelenáč). A když si nováček nebude vědět rady a nebude mít přístup k netu, tak se může dojít zeptat do modelářské prodejny, kde to letadlo koupil - pokud nebude mít úplnou smůlu na nějakého "borce" prodavače, tak mu ten prodavač určitě poradí ...

A co se týče odolnosti, tak např. zmiňovaný Bendy vydrží "téměř" vše - pouze jednou jsem mu dal více na frak, a to poté, co jsem s ním zkusil let na zádech. Pak jsem to "nějak" nevybral a přistál jsem kolmo do země - stálo mě to novou převodovku, převod na servu, unašeč a vrtuli (dohromady oprava za 330,- Kč). Ale jinak vydržel několik nárazů do větví a dokonce i "průlet" korunou stromu - vše při nočním létání :wink:


Zkrátka mi připadá, že cesta nákupu jednotlivých komponent je v konečném součtu nejen levnější, ale i z hlediska polétání, lepší (i když prvotní investice je dražší).
Ale pokud se dotyčný modelařině věnovat nechce, tak pak nákup Setu je mnohem levnější řešení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.10.2005 10:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Dave0402 píše:
Nedokáže postavit? OK, pokud nemá pájku a neumí si připájet konektory (a ani nemá nikoho v okolí, kdo by mu to mohl udělat), tak je pro něj Set asi jediné řešení - ale taky u toho setu už bude muset navždy zůstat (nebo u jiného setu).


Nejde jen o zapájení konektorů. Jde i o to, že on prostě netuší jak co k čemu připojit. On o té modeářské elektronice neví VŮBEC NIC. Má panický strach že to zapojí blbě a něco okamžitě spálí, zničí, prostě že to nebude fungovat. Je to ze všeho nejvíc psychologický problém.

To je jako vykládat každému, že nemá cenu kupovat hotové počítače ale je lepší nakoupit komponenty a sestavit si ho sám, že je to jednodušší než lego. Stejně je to pro většinu BFU naprosto nepředstavitelné...
Koneckonců, ono i v takovém autoservisu s autem nedělají nic speciálního, v principu je to vždy o povolení/dotažení šroubů, odpojení/zapojení něčeho k něčemu jinému a vylití/dolití té správné kapaliny. Přesto to většina lidí nedělá a i maličkosti svěřují 'odborníkům'.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Lopez a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz