Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 17.11.2005 13:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2005
Příspěvky: 1194
Bydliště: Liberec
Ahoj, asi poněkud amatérská otázka, ale jaké je vhodné uspořádání ovladačů na RC při ovládání 3k letadel? (V, S, M)
Klasicky MÓD1 (levá ruka V i S) nebo zaměnit polohu S a K (Tedy místo křidélek napravo si tam dát směrovku a na levé ruce mít jen V)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.11.2005 13:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
No ja litam tu druhou variantu. Smerovka vpravo s plynem


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.11.2005 13:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
já bych naopak doporučil variantu tak abys měl dobdoucna až přidáš křidelka rozdělné funkce výškovky a křidélek na dvou kniplech.

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.11.2005 17:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
RadimHnilica píše:
já bych naopak doporučil variantu tak abys měl dobdoucna až přidáš křidelka rozdělné funkce výškovky a křidélek na dvou kniplech.

Hoho, tak pozor. Nevim, jak jsi to myslel, ale na prvni (druhy taky) pohled to vypada, ze by mel mit S+V na jednom kniplu a pak jen k plynu pridat kridylka, coz je ta nejvetsi pitomost, co jsem kdy videl. Prvotni myslenka je asi spravna, ale pokud to vezmu jako reakci na predchozi prispevek, je to spatne.
Ja vzdycky rikam, ze ta hlavni funkce pro smerove rizeni by pro "normalni" rozvrzeni mela byt u plynu, tzn. plyn a smerovka (model bez kridelek), nebo plyn a kridelka.


Naposledy upravil Honza dne čtv 17.11.2005 17:27, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.11.2005 17:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
Nejak nechapu predchozi , z mého okoli litame vsichni - . Levy knipl : Vyskovka/nic & Pravy knipl: Plyn /smerovka . Nasledne Levy knipl :Vyskovka/smerovka & Pravy knipl: Plyn/kridelka .


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.11.2005 18:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.6.2005
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Ja nasledovne - <b>Levy knipl:</b> vyskovka, smerovka; <b>Pravy knipl:</b> Plyn
Akrobat - <b>Levy knipl:</b> vyskovka, smerovka; <b>Pravy knipl:</b> Plyn, Kridelka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.11.2005 19:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
Honza píše:
RadimHnilica píše:
já bych naopak doporučil variantu tak abys měl dobdoucna až přidáš křidelka rozdělné funkce výškovky a křidélek na dvou kniplech.

Hoho, tak pozor. Nevim, jak jsi to myslel, ale na prvni (druhy taky) pohled to vypada, ze by mel mit S+V na jednom kniplu a pak jen k plynu pridat kridylka, coz je ta nejvetsi pitomost, co jsem kdy videl. Prvotni myslenka je asi spravna, ale pokud to vezmu jako reakci na predchozi prispevek, je to spatne.
Ja vzdycky rikam, ze ta hlavni funkce pro smerove rizeni by pro "normalni" rozvrzeni mela byt u plynu, tzn. plyn a smerovka (model bez kridelek), nebo plyn a kridelka.


Takže doporučuješ? aby se teď naučil lítat směrovku s plynem a až bude mít model s křidélky tak zase směrovku předělat k VOP?

lítám nalevo VOP+SOP napravo Plyn+Křidélka lítám sice jen akrobaty ale pokud by se mi do rukou dostal 3kanal model rozhodně bych si necpal směrovku na post křidélek.Toť muůj názor

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.11.2005 20:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.8.2005
Příspěvky: 149
To já si ji tam cpu :D Podle mě záleží taky na typu modelu-prostě "hlavní zatáčecí prvek" dám napravo k plynu a nalevo buď nic nebo to s čím hejbu míň. (nelítám soutěžně, jen tak pro radost z letu)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2005 8:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
no jak je videt nazor na to neni jednotny ale nemuzem byt vsichni klonovany :-) , ja si myslim , že ze varianta se zatacenim ( kridelka nebo smerovka na pravem kniplu ) vzdy u plynu je vyhodna zejmena pro zacatecniky a pri prechodu na kridelka. Proste v krvi mas :kdyz chces zatocit tocis pravym kniplem. Myslim ze je to i vseobecne doporucovany mod v manualech. Podstatne - ale tady mluvim fakt za sebe, je , pokud litate i obcas v parte, aby to meli vsichni stejny, kvuli zaletani od zkusenoho kolegy nebo pokud to potrebujes nahore podrzet od nekoho jineho a vzit si ten blbej mobil co ti furt zvoni apod - a tady nezavisi na tom, v jakem modu mas kniply ).


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2005 8:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2005
Příspěvky: 1194
Bydliště: Liberec
...takže abych to shrnul:

- Pro naučení se je dobré mít MÓD3 pro 3kanálové ovládání, protože když přejdu na 4kanál, nebudu mít (v MÓDu 1) problém s řízením...
- Zkušený "mazák" zůstane na MÓDu 1 i u 3kanálu...

:roll:

Díky všem za názory...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2005 11:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.11.2004
Příspěvky: 408
Bydliště: Jakubov u Mor. Budějovic
hele každýmu to vyhovuje jinak, třeba já sem levák, tak ovládám křidýlka a vejškovku levou a směrovku s plynem pravou, ale když sem neměl křidýlka, tak sem měl na levý vejškovku a směrovku a na pravý plyn, jak říkám, todle je subjektivní a každej lítá, jak se mu to líbí, prostě si zvol jak ti tobude vyhovovat :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2005 20:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
RadimHnilica píše:
Takže doporučuješ? aby se teď naučil lítat směrovku s plynem a až bude mít model s křidélky tak zase směrovku předělat k VOP?

lítám nalevo VOP+SOP napravo Plyn+Křidélka lítám sice jen akrobaty ale pokud by se mi do rukou dostal 3kanal model rozhodně bych si necpal směrovku na post křidélek.Toť muůj názor

Ne, s tim se vazne neda souhlasit. Je to totalni blbost. Jedna ruka je prezamestnana a druha se flaka, navic, az by ten nestastny zacatecnik pridal kridelka, byl by z toho asi pekne na vetvi. Ono normalni litani se smerovkou a s kridelky neni prilis rozdilne, zato pokud se budeme bavit o akrobatickem litani, je uloha smerovky ponekud obsahlejsi, coz s sebou nutne musi prinest neprijemne problemy.

Pokud neco predelavam oproti normalim zvyklostem, je to, u modelu ovladanych pouze smerovkou mix "c-s", abych byl schopen model ridit pri startu a pojizdeni (nejak jsem odvykl).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20.11.2005 10:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2004
Příspěvky: 307
Bydliště: Moravské Budějovice
pánové, nevím jak vy, ale já si myslím, že je to otázka zvyku. Když někdo nebude umět lítat, a začne létat s jakoukoliv kombinací kniplu, třeba bude mít výškovku na vodorovné ose kniplu a směrovku na vertikální ose, tak se s tím může naučit lítat. No...tak to už je asi extrémní případ, ale teoreticky by to možné asi mohlo být, ačkoliv to nebude vůbec intuitivní.
Každý si myslí, že jeho rozvržení kniplů je to nejlepší, protože s žádný jiným by nedokázal lítat. Je to pravda. Nedokázal by to!!!! Já preferuji vlevo Směrovka a výškovka, vpravo plyn a klapky.. Kdybych se někdy nedej bože dal na tříkanál, tak vlevo výškovka, vpravo směrovka a plyn.
Jestli někdo začíná létat, tak je pro něj nejvhodnjší rozvržení kniplů takové, jaké používají modeláři v jeho blízkém okolí aby mu mohli letadlo zalétat, nebo mu pomáhat při kritických situacích. Pokud bude mít třeba motor na levo a ostatní ho budou mít napravo, tak mu nikdo nepomůže, protože by to nauřídil.......
Asi existují piloti, kteří dokáží ošéfovat jakékoliv rozvržení kniplů, tak jako někomu je jedno, jestli má ovládat myš levou, nebo pravou rukou....já ale žádného neznám.....
toť asi můj příspěvek k tomuto tématu....

_________________
'''::: Sakil :::'''


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz