Držení vysílače dítětem

Vše ostatní co se jinam nevešlo.

Držení vysílače dítětem

Odeslatod honz74 v 3/10/2012, 09:19

Pánové, sice jsou prckovi teprve 3 roky, ale do budoucna by mě zajímalo, jestli dítě třeba od 6 let zvládne řízení vysílače palcema. Osobně mě to na dětský ruce přijde nereálný. Takže když začně lítat v časným věku, stane se z něj pulťák? Já řídím palci, ale i pult mě nedělá problém, dřív jsem tak létal. Spíš mě napadlo, jestli ho to někdy v budoucnu chytne a bude se mnou chodit létat, tak aby/abych neměl problém. Máte s tím někdo osobní zkušenost? Taky je ale smožný, že mě pošle někam...., a je moje otázka zbytečná. thanks
honz74
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Jan
Příjmení: Hala
Letiště: Borovník
Hangár: YAK 54 2,7m
YAK 55M 37%

Re: Držení vysílače dítětem

Odeslatod Laďas v 3/10/2012, 09:41

Ahoj, já jsem učil potomky s palcovkou vybavenou pultem bez opěrek a křížovým popruhem. Dítě si klidně může řídit palcovým způsobem, ale nemusí přitom ještě stabilizovat těžký (pro něj) vysílač. Pokud bude mít snahu držet páčky pultovým způsobem, taky to půjde... Moji potomci sice lítat umí, ale nebaví je to. Tak ať máš větší štěstí!!!
Laďas
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Vladimír
Příjmení: Ochotný
Letiště: Czech Heaven Budkovice
Hangár: Extra 330 SC 41%

Odeslatod lv v 3/10/2012, 11:04

honz74 napsal:Pánové, sice jsou prckovi teprve 3 roky, ale do budoucna by mě zajímalo, jestli dítě třeba od 6 let zvládne řízení vysílače palcema. Osobně mě to na dětský ruce přijde nereálný. Takže když začně lítat v časným věku, stane se z něj pulťák? Já řídím palci, ale i pult mě nedělá problém, dřív jsem tak létal. Spíš mě napadlo, jestli ho to někdy v budoucnu chytne a bude se mnou chodit létat, tak aby/abych neměl problém. Máte s tím někdo osobní zkušenost? Taky je ale smožný, že mě pošle někam...., a je moje otázka zbytečná. thanks

Ide to aj od štyroch rokov...
http://andrlik3.rajce.idnes.cz/Zavirani ... t/#880.jpg
Přílohy
880.jpg
lv
Administrator
Administrator

Jméno: Ladislav
Příjmení: Vašek
Letiště: ČSaSR
Hangár: Nieuport 11 2,8m
Čihák Rapid III. 2,8m
Katana 33% 2,6m

Odeslatod Clouseau v 3/10/2012, 11:14

Laďas napsal:Ahoj, já jsem učil potomky s palcovkou vybavenou pultem bez opěrek a křížovým popruhem. Dítě si klidně může řídit palcovým způsobem, ale nemusí přitom ještě stabilizovat těžký (pro něj) vysílač. Pokud bude mít snahu držet páčky pultovým způsobem, taky to půjde... Moji potomci sice lítat umí, ale nebaví je to. Tak ať máš větší štěstí!!!

doplním Laďase, protože to štěstí mám...Mára začal kniplovat když mu ještě nebyli 3. Samozřejmě s pultem protože to tenkrát byla Modela T6AM... ostatní včetně dobových fotek a popisu zde: http://www.marekplichta.eu/o_me.html
Vláďa Plichta
trenér halových akrobatů F3P, RCEA
Clouseau
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Vladislav
Příjmení: Plichta
Letiště: letiště MK Mnichovo Hradiště - Drahotice
Hangár: Extra 2,3m - Goldwing
DLA 58ccm
..a nějaká ta EPP poletadla

Odeslatod honz74 v 3/10/2012, 13:01

Tatínkové, díky za reakce. Podlě těch fotek si nedkážu představit prcka řídit palcema. Asi si budu muses zase pořídit pult a zkusit to jako "prodavač preclíků"
honz74
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Příjmení: Hala
Letiště: Borovník
Hangár: YAK 54 2,7m
YAK 55M 37%

Odeslatod Hofi v 7/10/2012, 10:04

My jsme začali na mikro vrtulníku, originální malé rádio není problém řídit palcema.
Přílohy
DSC_1533.JPG
Hofi
Pilot (EAC, EFC)
Pilot (EAC, EFC)

Příjmení: Hofman
Letiště: Přáslavice
Hangár: Yak 55M 37% Krill 3m,F3K OsirisII,KatanaS 39%,Thunder 3D Krill Model,Thunder 3D EPP JH,

Zpět na Ostatní