Nesvoboda slova na fóru RCmania

Vše ostatní co se jinam nevešlo.

Nesvoboda slova na fóru RCmania

Odeslatod winter v 4/4/2014, 16:30

Zdravím chlapi,

možná Vám to v době demokracie, svobody slova a informací přijde jako nesmyslné a pro někoho tak trochu nudné, ale cítím povinnost informovat Vás kolegy modeláře o praktikách na modelářském fóru RCmania. Zastal jsem se dvou kolegů /celadnik, zm1/ Za což jsem byl na dva dny vyloučen z fóra RCmania. Bohužel diskuse, ve které kolega celadnik a zm1 vyjádřili svůj názor je již smazána. (Podotýkám, že svoje názory vyjádřili ve fóru smetiště.) Vlákno, které jsem otevřel abych se kolegů zastal je již také smazáno. Byl jsem, ihned ostatními kolegy varován, že si to administrátor RCmánie "JiříkA s papouškama" jistě nenechá líbit. Stihl jsem stránky uložit do svého PC. Viz. příloha. Požádal bych Vás kolegy, kteří jste jak členy Akrofóra tak RCmanie aby jste dali členům RCmanie tuto mou zkušenost na vědomí (např. odkazem na tuto stránku na FCB nebo na RCmanii) a to i přesto, že někteří máte vazby na administrátora JirkuA a provozovatele TomaseC. Příště se tato nesvoboda projevu může týkat třeba Vás. Mě nezbývá než věřit, že Akrofórum je svobodné, a že se tu podobné praktiky nedějí. ***winter***

Obrázek
winter
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Vlastimil
Příjmení: Zima
Hangár: Extra 330SC 35%
Extra 330LT 75" 3DHS
Extra 300 EXP 60" EF
Extra MX 58"
Yak 55M GB

Re: Nesvoboda slova na fóru RCmania

Odeslatod mac v 4/4/2014, 22:06

Celadnik ma ban aj na rcportali, sam si ho vypytal :-D
Ale cenzure sa nevyhnes nikde.
Na druhej strane, neviem sice o com debata bola, mozno chce byt forum len apoliticke, bez segregacie, to je dobre..
Naposledy upravil mac dne 4/4/2014, 22:37, celkově upraveno 1
timing is everything
mac
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Mišo
Příjmení: Jasenovec
Hangár: 104" EF Extra 300 DA120/HackerA150
Crack Laser

Odeslatod winter v 4/4/2014, 22:22

mac napsal:......Ale cenzure sa nevyhnes nikde..........

Aha, nějak si na to nedokážu zvyknout pray . Všichni tvrdí, že je svoboda a demokracie i politici. A já jim věřím. :looool: Asi si půjdu nabít baterky na zítra. Snad mě to nikdo nezakáže. crazyp ***winter***
winter
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Extra 330LT 75" 3DHS
Extra 300 EXP 60" EF
Extra MX 58"
Yak 55M GB

Odeslatod jirkah v 5/4/2014, 21:55

Milý Wintere,

ban jsi dostal za porušení pravidel serveru RCmania.cz

dotyčné vlákno nebylo smazáno, bylo odsunuto do neveřejné části fóra. Pro nezůčastněné jen stručně zrekapituluju, o co šlo - vlákno bylo v rubice Smetiště, původní téma bylo o modelařině v Austrálii, kde se zrovna nějakou dobu vyskytuje jeden z uživatelů RCmanie. Po jeho povzdechu o cenách jídla v Austrálii se původní téma jakýmsi myšlenkovým přemetem přesunulo k hospodským kecům o tom, jak bylo za bolševika líp. Ve shodě s představou provozovatele RCmanie o tom, že toto fórum by mělo sloužit modelářům mimo odborných témat klidně i k pohodovému pokecání (zdůrazňuji slovo pohodovému) jsem zareagoval upozorněním, aby se tato obecně nasírací téma opustilo, že nechceme mít z RCmanie podobnou politickodementní žumpu jako jsou například diskuse pod články na zpravodajských serverech typu iDnes, Novinky atd... Bohužel, někteří nechtějí pochopit. Proto jsem diskusi odklidil jinam, že ji ve volné chvíli roztřídím a relevantní část vrátím na původní místo (to také učiním, ale vzhledem k nepatrné důležitosti diskutovaného tématu dám přes víkend prioritu užít si svého volného času létáním v Budkovicích).
Na to zareagoval Winter zuřivým pokřikem o svobodě slova a veřejné diskusi o moderování (což samo o sobě je porušením pravidel fóra) a osobními útoky proti mé osobě.
Dovolím si tě Wintere upozornit, že žádné fórum není demokratický prostor. Není placeno z veřejných peněz (tvých daní), ten kdo to platí a provozuje si definuje pravidla a deleguje pravomoc moderátorům, aby podle těchto pravidel a svého uvážení zasáhli v případě, že někdo překračuje meze. Tvoje svoboda spočívá v tom, aby ses buďto s pravidly smířil a jednal podle nich, nebo se naprosto svobodně rozhodl fórum nepoužívat, pokud jsou jeho pravidla v rozporu se tvým přesvědčením. To je asi tak vše co můžeš.

Adminovi se omlouvám za zaplevelení zdejšího fóra, ale na osobní útok jsem pocítil potřebu zareagovat.
jirkah
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Jiří
Příjmení: Holý
Letiště: LMK Babice n. Sv., Czechheaven Budkovice
Hangár: Velox 2,2m a spousta jiných

Odeslatod winter v 6/4/2014, 08:18

Zdravím Jiříku,

zastal jsem se kolegů, toť vše. Oni zdělili slušnou formou svůj názor. Nikoho nenapadli. nikoho nechtěli zastřelit nebo jinak utiskovat. A dostali přes prsty. A to takovým stylem, že mě to připomnělo "staré dobré časy". Viz. výše, kopie stránky z RCM. Navíc se mě ihned ozvalo několik kolegů modelářů, že se jim nelíbí tvoje chování k nim. Něco v tom smyslu, že když se Ti někdo znelíbí, tak ho zkrátka z fóra vykoušeš. Dobře tedy, já se nadále nebudu vyjadřovat k řečím zavánějícím "politikou" a Ty se na oplátku k členům fóra chovej slušně. Navíc už jsem tzv. vychladl a povznesl se nad "systémem". Tímto považuji celou záležitost za uzavřenou a nebudu se k ní nadále na žádném z modelářských portálů vyjadřovat. ***winter***
winter
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Extra 330LT 75" 3DHS
Extra 300 EXP 60" EF
Extra MX 58"
Yak 55M GB

Odeslatod TomasC v 7/4/2014, 12:58

Ahoj,
když už jsi to rozjel zde. Každé fórum má pravidla. Má někoho, kdo pravidla napsal. Bohužel se občas najde někdo , kdo si vykládá pravidla po svém nebo dokonce na pravidla kašle.

Pak následuje výzva, ať to prostě nedělá.
Když to nepomůže, tak přijde varování.
Najdou se i tací, kteří ještě přitvrdí. To, ale narazí a končí.

Sbohem.
TomasC
Nový člen
Nový člen

Odeslatod winter v 7/4/2014, 14:03

Ahoj,

vidím chlapi, že jsem Vám šlápl na "kuří oko". Doufám, že jsem přispěl k tomu, abys jako provozovatel fóra RCmania promluvil Jirkovi Holému do duše. Není přece třeba, aby si na různých modelářských sešlostech nebo přes SZ členové fóra RCmania sdělovali, že z RCmanie odešli nebo jí raději ignorují právě kvůli JirkoviA (H).
Myslím, že jste přeskočili varování. Ale upřímně, nevím zda by mě dokázalo nějak zastrašit.

Omlouvám, ale musel jsem ještě naposled reagovat. ***winter***
winter
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Extra 330LT 75" 3DHS
Extra 300 EXP 60" EF
Extra MX 58"
Yak 55M GB

Odeslatod TomasC v 7/4/2014, 15:54

Bohužel jsi spíše šlápnul do lejna a teď se v tom matláš. Tvoje věc.

Obecně si myslím, že ve vláknu Modeláři v Australii kecy o komunistech, důvěryhodnosti sdělovacích prostředků, atd.. nikomu nechybí.

RCmania je modelářský server a modelařina tam má 100% přednost. A že se likvidují příspěvky s textem:
niesom si úplne istý, či je dnes ozaj sloboda informácií............slobodne dostaneme informácie, ktoré nám média podajú alebo nebo
sloboda, skúste sa slobodne vyjadriť o židoch, alebo cigáňoch, garantujem že do pár minút ten príspevok záhadne zmizne.
tak to rozvoji modelařiny jen prospěje.

Vlákno Modeláři v Australii je očistěno a může přinášet informace i v budoucnu.
TomasC
Nový člen
Nový člen

Odeslatod lv v 7/4/2014, 22:29

winter napsal:Aha, nějak si na to nedokážu zvyknout pray . Všichni tvrdí, že je svoboda a demokracie i politici. A já jim věřím. :looool: Asi si půjdu nabít baterky na zítra. Snad mě to nikdo nezakáže. crazyp ***winter***

Ani tu nie je demokracia aj keď je to tu "volnejšie". Stránky vždy niekomu patria a ten to platí. A ten kto platí má svoju predstavu a stanovuje si pravidlá. Takže aj tu sa zamyká, maže a upozorňuje. Takže písať a vyjadriť môžeš čokoľvek ale v súlade s pravidlami.

Čo sa Čeľadníka týka. Zastal si sa toho pravého. Je to dement a má na to aj papiere.
Čo sa Jirku týka, máme občas nejaké prestrelky v súkromnej pošte (občas aj s Tomášom Ciniburkom) pretože to Jirka občas prežíva viac ako by bolo nutné, ale je to jeho právo... Zatiaľ sa to nejak vždy rozdýchalo.
lv
Administrator
Administrator

Jméno: Ladislav
Příjmení: Vašek
Letiště: ČSaSR
Hangár: Nieuport 11 2,8m
Čihák Rapid III. 2,8m
Katana 33% 2,6m

Odeslatod lv v 7/4/2014, 22:33

mac napsal:Celadnik ma ban aj na rcportali, sam si ho vypytal :-D

Len škoda, že RC Portál nemá pevnú ruku a je im jedno, že si vyrobil ďalšie dva Nicky :rolleyes:
lv
Administrator
Administrator

Jméno: Ladislav
Příjmení: Vašek
Letiště: ČSaSR
Hangár: Nieuport 11 2,8m
Čihák Rapid III. 2,8m
Katana 33% 2,6m

Odeslatod thsoft v 8/4/2014, 10:04

Modelářských fór není nikdy dost tak založ další a definuj nová a lepší pravidla.
Dřív jsem RCmanii četl pravidelně ale nyní se mě už taky nelíbí ty dlouhé diskuse bez výsledku.
Viz třeba ta o modelářským pojištení ČMMA a podobně. Člověk už těžko separuje podnětná
témata od bordelu který tam je. Místo prohrabávání se fórem je lepší stavět a lítat :-D

Tomáš

winter napsal:Zdravím chlapi,

možná Vám to v době demokracie, svobody slova a informací přijde jako nesmyslné a pro někoho tak trochu nudné, ale cítím povinnost informovat Vás kolegy modeláře o praktikách na modelářském fóru RCmania.
...
thsoft
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Tomáš
Příjmení: Holenda
Letiště: Lupenice
Hangár: Citabria 2,2m, Velox 2,2m, HOG-BIBE 1,4m (SIG) a ostatní malé modýlky ...

Odeslatod HonzaS v 8/4/2014, 13:37

Přečetl jsem si tu část diskuze včetně příspěvků, jejichž autorů jsi se zastal Wintere. Pominu li obecné lži typu "není ani na cestu na letiště, natož na letenku do New Yorku" tak tvůj problém je v nepochopení toho, jak funguje internet.

To že jsi na diskuzi je jako být u někoho na návštěvě. Když porušíš jeho pravidla, tak tě vykopne. Když přijdeš do Hiltonu a začneš aplikovat svoje právo na svobodu slova jen abys řekl ostatním přítomným, že je hotel vykořisťuje šílenýma cenama, tak tě vykopnou tak daleko, že tě ani google nenajde! Tvá svoboda slova spočívá v tom, že si můžeš založit další fórum, stejně jako Martin založil Akroforum, nebo David založil RCmanii. A tam si budeš smět říkat (téměř) co budeš chtít.

Honza.
Opačná směrovka na zádech je nejsilnější síla ve vesmíru!
HonzaS
VIP člen Akrofora
VIP člen Akrofora

Jméno: Jan
Příjmení: Špatný
Letiště: Bechyně
Hangár: Pilot RC Extra 2,25, Hacker
Badan Vertigo 2m, Hacker
RCFactory Edge 540 V3

Odeslatod Clouseau v 10/4/2014, 09:47

HonzaS napsal:Přečetl jsem si tu část diskuze včetně příspěvků, jejichž autorů jsi se zastal Wintere. Pominu li obecné lži typu "není ani na cestu na letiště, natož na letenku do New Yorku" tak tvůj problém je v nepochopení toho, jak funguje internet.

To že jsi na diskuzi je jako být u někoho na návštěvě. Když porušíš jeho pravidla, tak tě vykopne. Když přijdeš do Hiltonu a začneš aplikovat svoje právo na svobodu slova jen abys řekl ostatním přítomným, že je hotel vykořisťuje šílenýma cenama, tak tě vykopnou tak daleko, že tě ani google nenajde! Tvá svoboda slova spočívá v tom, že si můžeš založit další fórum, stejně jako Martin založil Akroforum, nebo David založil RCmanii. A tam si budeš smět říkat (téměř) co budeš chtít.

Honza.

...absolutně souhlasím s tímto shrnutím. Pišu to proto, že akroforum čtu pravidelně, dávám sem i občas příspěvky a snažím se o to aby to nebyly jen bezbřehé diskuze, které nikam nevedou. Tento komentář píšu proto, že jsem chtěl jen potvrdit názor ostatních a aby bylo vidět, že je tady nějaká čtoucí a mlčící většina, která souhlasí s takovouto "regulecí majitelů diskuzí". Hezký den všem.
Vláďa Plichta
trenér halových akrobatů F3P, RCEA
Clouseau
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Vladislav
Příjmení: Plichta
Letiště: letiště MK Mnichovo Hradiště - Drahotice
Hangár: Extra 2,3m - Goldwing
DLA 58ccm
..a nějaká ta EPP poletadla

Odeslatod winter v 10/4/2014, 11:08

Clouseau napsal:... dávám sem i občas příspěvky a snažím se o to aby to nebyly jen bezbřehé diskuze, které nikam nevedou....

Zdravím,
ano, s tím plně souhlasím. Jedná-li se o technická témata a témata, která mají kolegům poradit kde, co a jak, pak jsem zastáncem rychlé výstižné a stručné odpovědi neuhýbající od tématu. Ale je tu ještě rubrika smetiště, kde by si podle mého názoru mohl každý žvatlat co chce (samozřejmě v mezích slušnosti, žádné vulgarity atd.), aniž by byl okřiknut a odstřižen jak za "starých časů". Proto jsem také navrhoval rubriku smetiště zrušit úplně. A tím by se bezbřehým řečem o ničem dalo zcela vyhnout. Z mého pohledu jsme si již s TomášemC vše vyříkali a objasnili přes soukromou poštu. ***winter***
winter
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Extra 330LT 75" 3DHS
Extra 300 EXP 60" EF
Extra MX 58"
Yak 55M GB

Odeslatod jirkah v 10/4/2014, 19:09

winter napsal:... Ale je tu ještě rubrika smetiště, kde by si podle mého názoru mohl každý žvatlat co chce (samozřejmě v mezích slušnosti, žádné vulgarity atd.), aniž by byl okřiknut a odstřižen jak za "starých časů". Proto jsem také navrhoval rubriku smetiště zrušit úplně. A tím by se bezbřehým řečem o ničem dalo zcela vyhnout. Z mého pohledu jsme si již s TomášemC vše vyříkali a objasnili přes soukromou poštu. ***winter***

RCmania má přes 14000 registrovaných uživatelů (jasně, ne všichni jsou aktivní), například zrovna v tomto okamžiku (na základě dat za posledních dvacet minut) je tam přítomno najednou 299 uživatelů. Lidi mají tendenci řešit off-topic věci, původně Smetiště vzniklo jako místo, kam se dá off-topic z jiných rubrik rozdělit místo prostého smazání (nebo resp. ukrytí do neveřejné části fóra, jako ochrana před nechtěným ukliknutím moderátora nebo data pro admina, aby mohl posoudit oprávněnost zásahu moderátorů). Na základě myšlenky, že RCmania by měla být fórum o modelařině a pro modeláře, kteří si občas potřebují pokecat i o jiných věcech s modelařinou nesouvisejících, se toto toleruje právě ve Smetišti. Nicméně i Smetiště nesnese úplně všechno. Za sebe mohu říct, že nemilosrdně likviduju jakékoli i zárodky vyostřených diskusí vedoucích k osobnímu napadání a zlé krvi ve fóru, a právě takové politické debaty, navíc okořeněné rasově podmalovanými kecy, jsou podle mého názoru daleko za hranou toho, co by se mělo v modelářském fóru vyskytovat.
Mějme modelářská fóra jako místo výměny zkušeností o společném zájmu a místo společné řeči a pohody, nikoli jako místo pro nesmyslné boje a rozeštvávání. Jde přece o koníčka, něco, co nás baví a přináší radost do života, ne stres a negativní emoce.
jirkah
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Jiří
Příjmení: Holý
Letiště: LMK Babice n. Sv., Czechheaven Budkovice
Hangár: Velox 2,2m a spousta jiných

Odeslatod AR1 v 19/4/2014, 18:50

wintere :-D to neuhádáš :-D Já na papouška dlabu. Ber to tak, že tam být můžeš a taky nemusíš, je to tvoje volba, a lidi jsou různí a to že dělají modely nic neznamená, % je to všude stejný. A někteří holt musí mít poslední slovo alespoň na internetu.
AR1
Nový člen
Nový člen

Jméno: Aleš
Příjmení: Rychlovský
Letiště: LMK Sedlec
Hangár: Sbach 2,2m 50cc

Zpět na Ostatní