Přeprava obrů

Vše ostatní co se jinam nevešlo.

Re: Přeprava obrů

Odeslatod Svaťa v 19/4/2009, 21:18

Hofi napsal:
Svaťo:jak máte přikurtovanou tu katánu vrchem to není dobré hodně to propružuje na té délce!!!mohlo by to vyskočit a nehledě na to,že se ošolichá barva...

Ta Katka je přikurtovaná otvorem pro spojky křídla ne přes vršek. Na té fotce to není vidět.
Svaťa
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Svatoslav
Příjmení: Hnilica

Odeslatod robinez v 20/4/2009, 09:51

Ešte k tomu vozeniu na streche. :-D

Veľmi to závisí od typu modelu. Mám La7 a Fw190, obe sú s pevným centroplánom a aerodynamicky čisté. Takže na streche mám tyčové nosiče ovinuté molitanovými valcami aby boli mäkšie. Trup modelu zabalím do vriec na odpadky a celé to polepím priesvitnou lepiacou páskou. Znesie to aj riadny lejak, odskúšané niekoľko krát. dance Model dám na nosiče a upevním auto gumami na ktorých mám navlečené šedé penové obaly proti odretiu modelu. Bol som takto v Plešniciach, zo Zvolena cca 600 km bez problémov. Prepravná rýchlosť do 110 km/h v pohode. Prívesný vozík nemám kde skladovať a odrádza ma tá cena.
Keď prídem na miesto určenia model vystrihnem z obalu nožnicami a pri odchode zabalím znova. Na tých cca 5 akcií do roka niekde ďalej je to vyhovujúce riešenie. :wink:

PS ale je to naozaj pútač. Na domovské letisko chodím bez toho obalu a občania s údivom sledujú aj ruské hviezdy aj hakenkrajc..... :jester:
robinez
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Róbert
Příjmení: Rovňan
Letiště: Dobrá Niva Zvolen
Hangár: FW190 A8 - 2,5m
La7 - 2,4m
I16- 3m - vo výstavbe

Odeslatod Svaťa v 24/4/2009, 15:57

Tak k jsem právě přivezl oplachtovaný vozík. Tak se s Váma o tu radost musím podělit.
Pár fotek a několik detailů .
V pondělí jdu bojovat s úředním šimlem wall1

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Svaťa
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Odeslatod Laďas v 24/4/2009, 16:10

Ahoj, jak tak koukám na ty fotky - moc pěkné. bravoo Jen bych se chtěl zeptat jestli plánuješ něčím ucpat ten trojúhelníkový otvor na spodku v místě oje. Při dešti by tam mohly létat kapky od zadních kol auta.
Laďas
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Vladimír
Příjmení: Ochotný
Letiště: Czech Heaven Budkovice
Hangár: Extra 330 SC 41%

Odeslatod Zdeněk Šubrt v 24/4/2009, 17:15

Moc se mi to líbí a držím palce :-)
Zdeněk Šubrt
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Zdeněk
Příjmení: Šubrt
Letiště: LK TEPLICE
Hangár: VELOX 2,2
YAK 54 QQ 2,2
FUNTANA 125
Diablotin ZG 20

Odeslatod Svaťa v 24/4/2009, 20:15

Laďas napsal:Ahoj, jak tak koukám na ty fotky - moc pěkné. bravoo Jen bych se chtěl zeptat jestli plánuješ něčím ucpat ten trojúhelníkový otvor na spodku v místě oje. Při dešti by tam mohly létat kapky od zadních kol auta.

Samozřejmě že to dojde zadělat. Abych pravdu řek tak čekám jak dopadnu na technický. když dobře tak rozříznu tu původní desku a z té udělám ten trojúhelník. když špatně tak musím zachovat možnost udělat z toho "běžný vozík" a tu desku budu potřebovat a tak bych musel koupit ještě jednu tabulu vodovzdorný překližky. Taky teprvě až tím prolezu technickou tak mám v ůmyslu nastříkat spodek tlumex palstem. Je to stále ve vývoji. ale používat se to už dá.
Svaťa
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Odeslatod petr.powder v 24/4/2009, 23:55

Sváťo, dobrá práce. Moc se mi ten tvůj vozejk líbí. Budu trochu muset poladit ten svůj, abych vůbec mohl vedle tvého zaparkovat :wink:
úspěšné přistání je takové, kdy se model po přistání nenachází na větší ploše než 10 m2
petr.powder
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Petr
Příjmení: Procházka
Hangár: Katana 2x2 45ccm

Odeslatod fatman v 25/4/2009, 05:39

petr.powder napsal:Sváťo, dobrá práce. Moc se mi ten tvůj vozejk líbí. Budu trochu muset poladit ten svůj, abych vůbec mohl vedle tvého zaparkovat :wink:

Klid , Sváťa bude parkovat na čestném místě, a my , plebs, opodál. :-D :-D :-D
Ale fakt se mi moc líbí, je to moc pěkný vozík,a ta žlutá barva spolehlivě stáhne všechen hmyz ze širokého okolí (vyzkoušeno) jupiiija jupiiija jupiiija
Čmelák lítá, aniž by věděl , že teoreticky letět vůbec nemůže.
fatman
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Příjmení: Špatenka
Letiště: Hohennegger

Odeslatod Svaťa v 25/4/2009, 07:18

fatman napsal:Klid , Sváťa bude parkovat na čestném místě, a my , plebs, opodál. :-D :-D :-D
Ale fakt se mi moc líbí, je to moc pěkný vozík,a ta žlutá barva spolehlivě stáhne všechen hmyz ze širokého okolí (vyzkoušeno) jupiiija jupiiija jupiiija

To máš pravdu . Ale chtěli jsme na vozík nějakou výraznější barvu k vůli viditelnosti na silnici a popravdě nic jinýho k výběru moc nebylo. (oranžovou neměli)
Na druhou stranu hmyz sedne na vozík a nebude obtěžovat nás když budem lítat dance dance dance
Svaťa
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Odeslatod bulldog v 26/4/2009, 11:30

Já už to mám taky nakreslené a jen s tím rozdílem, že už na tom pracuji (teoreticky asi od podzimu), mám stejný vlek a taky půjde protáhnou dopředu a dozadu.
Řeším délku vleku na Heinkela v rozebraném stavu, 2400mm ,ale musím uvažovat o tom, že na motoru bude i semotamo vrtule 30x10 třílist a tak nepomůže dát vrtuli vertikálně, ale její průměr stále bude kolem 800mm.
Já jsem si předsevzal, že dopředu na čelo-taky šípovité ,dám překližku 15mm a na zadek taky 15 mm a strop a boky budou zaplachtované. Já chci najíždět do vleku zezadu jako s koněm - zadní čelo bude rampa. Protože jezdím sám, tak celá nadstavba bude od podlahy vleku pouze 1000mm vysoká. Jen budu mít trochu honičku s plachtou, kterou potřebuji dost rychle, samozřejmě po dohotovení kostry.
Jo a abych nezapomněl-na zadní hranu vleku vzadu , tedy do rohů dám stavitelné opěry, aby mohl stát samostatně bez auta.
bulldog
Propaguje AF
Propaguje AF

Příjmení: Zehnálek
Letiště: jak kdy
Hangár: Arado 195 2,5m ZDZ 80RVJ Meta sokol L-40 3m s motorem MVVS 80 a polystyren Zlín 526

Odeslatod Svaťa v 26/4/2009, 21:19

pro Buldog:
Mě tady firma zmákla plachtu od pondělí a ve čtvrtek to bylo hotovo. V pátek jsem to přivezl domů. Když by jsi měl problém tak to přivez sem, zařídím ti to. Nemáš to ke mě světa kraj...... :-D
Jestli uvažuješ o přepravě jednoho eropánu tak samozřejmě nepotřebuješ takovou výšku jako my. Na druhou stranu uvažuj do budoucna a udělej vlek raděj větší než menší . Kdoví co tě napadně příště a bylo by škoda kdyby se ti to tam pak nevlezlo.
Ps: dnes bylo větrno a ptáci chodili pěšky ale záběh MVVS 116 proběhl jupiiija
Svaťa
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Odeslatod bulldog v 26/4/2009, 22:02

Svaťa napsal:pro Buldog:
Mě tady firma zmákla plachtu od pondělí a ve čtvrtek to bylo hotovo. V pátek jsem to přivezl domů. Když by jsi měl problém tak to přivez sem, zařídím ti to. Nemáš to ke mě světa kraj...... :-D
Jestli uvažuješ o přepravě jednoho eropánu tak samozřejmě nepotřebuješ takovou výšku jako my. Na druhou stranu uvažuj do budoucna a udělej vlek raděj větší než menší . Kdoví co tě napadně příště a bylo by škoda kdyby se ti to tam pak nevlezlo.
Ps: dnes bylo větrno a ptáci chodili pěšky ale záběh MVVS 116 proběhl jupiiija

Určitě to mám v plánu v týdnu od pondělí do pátku-t.j do 1.5.Na velkou maketářskou do 15.5. to musí být hoovo.Nejedete náhodou do Kardašovi Řečice? Lépe by se mi startovalo,kdy by si mi za zády stál ty-Hnilica.Vezmu s sebou manželku.
bulldog
Propaguje AF
Propaguje AF

Hangár: Arado 195 2,5m ZDZ 80RVJ Meta sokol L-40 3m s motorem MVVS 80 a polystyren Zlín 526

Odeslatod Svaťa v 27/4/2009, 07:27

pro Bulldog:
pokud budeš mít problém dej vědět já objednám termín v té firmě na ty plachty .
Do Kardašovi Řečice asi ještě nepojedem protože ty naše WWI ještě nebyly v luftě a je těžko slíbit něco když nevíš jaký problém může vzniknout. I když neříkám nikdy. Jsou mezi tím dva delší víkendy. Tu maketářskou jistě zvládneš i bez mé přímé podpory . Důležité je brát že si jdeš zalítat a ne vyhrát. A lítat s tím už umíš tak držím palce.
NA druhou stranu možná by nebylo špatně se zajed podívat i třeba bez éra. Tak nějak pořád makám a načerpal bych jistě elán a inspiraci.
Svaťa
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Odeslatod bulldog v 27/4/2009, 20:57

Tak mám doma uřezané překližky a profily a ještě musím nějaké stavební materiály dokoupit. Nevím kde koupím trojůhelníky a odrazky pro označení vleku. Nakonec jsem se rozhodl, že udělám zadní stěnu výklopnou směrem nahoru na plynových vzpěrách.(možnost ukrytí před deštěm a přehozením krycí plachty dostanu slušný krytý prostor před sluncem a deštěm)
Svářecí aparát TIG mám v práci a tak jej dovezu ve čtvrtek-svařuji v argonu a tak mám i velkou flašku a tak jí nechci přetahovat v pracocní dny a v práci zase nechci fušovat a tahat vlek bez osvětlení a podobně.
Během svátků, tedy od čtvrtku večer začnu svařovat a natírat a počítám, že v sobotu bude nová nádstavba v cajku. Jen to zaplachtování....však uvidíme. Vše nafotím a porovnáme se Svaťou. Ale nějak zvlášť se ani lišit nemůžeme, jen budu mít výšku ložné plochy 1000mm a přední a zadní čelo z 15mm překližky.
Když jsem dnes vezl na onom vleku překližky a úhelníky, měl náznak dobře pérujícího vleku a když tam dám model a plachtu s doplňkovými prostředky-židlička, nářadí a třeba vodní zátěž v 30 ti litrových kanystrech,tak to bude O.K.
No a ještě je tu možnost odebrat po jednom tlumiči pérování s pružinou z každé strany podvozku.....
bulldog
Propaguje AF
Propaguje AF

Odeslatod Svaťa v 27/4/2009, 22:56

pro bulldog:
Zůstaň v klidu. pravděpodobně nebudeš muset dávat závaží. Sečti si železo na konstrukci. ...Ta plachta taky něco váží a mě vozík po zapalchtování při jízdě seděl jak přibitý. Co ještě taky chci udělat je že tam dopředu musím dát tu překližku a zabuduju tam natrvalo nějaký doplňky jako basy s nářadím vařič a bombu a pravděpodobně i I autobaterku pro nabíjení . Potřebuji to zatížit na předek ale není to kritický. Tu autobaterku mám a vozím ji v karavanu. Tím si odlehčím karavan a závaží dám tam kde je třeba dance dance . Jak říkám vozík jel jak přišitý k silnici. Měl jsem tendence to zkusit i v tom velkýmvětru co ted řádí nad našim územím, ale nějak mi přes víkend nevyšel čas.
Svaťa
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Odeslatod lv v 28/4/2009, 09:43

Svaťa napsal: Jak říkám vozík jel jak přišitý k silnici. Měl jsem tendence to zkusit i v tom velkýmvětru co ted řádí nad našim územím, ale nějak mi přes víkend nevyšel čas.

Máš šancu dnes u nás. Dobehni pri Trenčín. Tu teraz duje 15-20m/s v nárazoch iste cez 30 ouou
lv
Administrator
Administrator

Jméno: Ladislav
Příjmení: Vašek
Letiště: ČSaSR
Hangár: Nieuport 11 2,8m
Čihák Rapid III. 2,8m
Katana 33% 2,6m

Odeslatod bulldog v 28/4/2009, 19:43

Takže: ruce a nohy necítím,jsem načmuchaný smradu,ale dílo se vytváří.
Přílohy
Snímek 008.jpg
Snímek 006.jpg
bulldog
Propaguje AF
Propaguje AF

Odeslatod Svaťa v 28/4/2009, 23:03

Zdenku tak to jsi taky teda zabral. clap clap Jsem rád že jsem ti byl inspirací.
Svaťa
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Odeslatod Svaťa v 29/4/2009, 10:58

pro bulldog
Zdenku až to budeš chtít na evidenci nahlásit zrovna si někde zajisti doklad o tom kolik ti to váží. Řekli mi že stačí
někde zajetd do sběrných szrovin kde se dá najed na váhu nebo tak a přinést si potvrzení. Ideální stav i s dokladem že mají tu váhu certifikovanou...
Paráda.....už jedu na úředním šimlovi...další setkánáí máme domluveno za 14 dnů dřív ty papíry nestihnou zopracovat wall1 wall1 wall1
Jo a taky kopi svářečáku a čestné prohlášení toho kdo ti to vařil.
Svaťa
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Odeslatod bulldog v 29/4/2009, 14:32

Svaťa napsal:pro bulldog
Zdenku až to budeš chtít na evidenci nahlásit zrovna si někde zajisti doklad o tom kolik ti to váží. Řekli mi že stačí
někde zajet do sběrných szrovin kde se dá najed na váhu nebo tak a přinést si potvrzení. Ideální stav i s dokladem že mají tu váhu certifikovanou...
Paráda.....už jedu na úředním šimlovi...další setkánáí máme domluveno za 14 dnů dřív ty papíry nestihnou zopracovat wall1 wall1 wall1
Jo a taky kopi svářečáku a čestné prohlášení toho kdo ti to vařil.

No a když už tady prezentujeme svou práci a myšlenky,chtěl bych vědět,kolik ti tedy stála plachta.Já to budu mít nižší a nemám předek a zadek.
Na předku chci mít tzv. PUNT jako u kalhot,který bude krýt oka a který bude přidělán lištou k čelním překližkám,aby nezafukovalo a při jízdě nezatékalo.
Na zadní stěnu budu dávat plynové vzpěry a vyklápět to budu nahoru,Elektrika bude kolem sloupku zespodu nahoru k pantům a zpět po zadním víku dolů. Vše -lampy atd. bude na odklápěcí části.
No a ty opěrné nohy stejné,jako na oji,jen na ně navařím plošky,aby se nebořily do louky.
Někdy přijedeš a auto musíš přeparkovat a nebo chceš odjet a je zle,protože se vlek může sklopit dozadu a PROČ.
Sice já jej mám s letadlem těžší na předek,ale když bude zvednutá zadní stěna, už to změní těžiště a pak když bych vyjížděl,tak bych zbytěčně nadával.
Já si myslím,že vše bude připravené na plachtu tak v úterý,ale to už asi do konce týdne nestihnou....je tam zase 8.5.svátek.
Myslím že bude lepší,když mi pošleš své tel .číslo přes tuto soukromou poštu a já bych ti vozík dovezl a až by byl hotový,tak bych si pro něj přijel a zaplatil tam kde udělají plachtu.
bulldog
Propaguje AF
Propaguje AF

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní