Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2006 14:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2005
Příspěvky: 101
nazdar nebude to sice reakce na toto tema , ale uz jsem na tomto foru parkrat videl nazory na nabijecky bel, s tim ze vsichni je povazuji za prvotridni smejd....je to opravdu objektivni kritka?.. proc jsou tak spatne...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2006 16:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.8.2005
Příspěvky: 149
Vozembouchu četl sis to téma co odkazoval zdzd ? Projdi si odkazy co jsou uvedený tam a uvidíš....

Jinak Shark 10 se mi jeví za ty peníze velice dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: nabijeni aku v MX12
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2006 17:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2005
Příspěvky: 109
to BIOMAN doporučuji ULTRAMAT 10 ,rozumná cena , šíroký rozsah použití , je na 12 V DC A 230 V AC , MĚŘENÍ NÁBOJE ,ČASU NABÍJENÍ , AUTOMATIKA VYPÍNÁ SPOLEHLIVĚ , naprostá spokojenost .
JESTLI NEJSI KAMARÁD S PÁJKOU a CÍNEM , TAK SI NABÍJECÍ KABEL KUP ,CENA CCA 120 Kč , NAPŘ VAŇOUCH , HOBYTEAM .

A K TOMU NABÍJENÍ BATEREK VE VYSÍLAČI: KDYŽ SI PŘEČTEŠ POZORNĚ NÁVOD NA MX12 , TAK TAM JE UVEDENO , ŽE VE VYSÍLAČI LZE NABÍJET AKUMULÁTORY POUZE ,OPAKUJI POUZE PULZNÍMI NABÍJEČKAMI . TUŠÍM ŽE MINILADER PULZNÍ NENÍ ?!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2006 19:56 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Třebíč
Citace:
A K TOMU NABÍJENÍ BATEREK VE VYSÍLAČI: KDYŽ SI PŘEČTEŠ POZORNĚ NÁVOD NA MX12 , TAK TAM JE UVEDENO , ŽE VE VYSÍLAČI LZE NABÍJET AKUMULÁTORY POUZE ,OPAKUJI POUZE PULZNÍMI NABÍJEČKAMI . TUŠÍM ŽE MINILADER PULZNÍ NENÍ ?!


Ať se dívám, jak se dívám, tka v návodu nemám o pulzní nabíječce ani slovo. Možná se pletu, ale ta minilader je přímo, jako příslušenství k mx-12 http://www.hobbyteam.cz/script/popis.as ... 22&Okruh=6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2006 22:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2004
Příspěvky: 149
Tak nejdříve k tomu tématu všestrannosti. Nabíječky nemusí být vždy ty nejdražší a zároveň nejlepší. Je třeba si položit otázku co od nechci? Potom s tou všestraností je to taky všelijaké. Pokud budeš lítat s Bateriemi LI-POL, tak se o vybíjení nemusíš zajímat, protože baterky LI-POL se uskladňují v nabitém stavu. Pokud ale budeš lítat s NICD tak je otázkou zda si nepořídit raději vybíječku zvlášť, jelikož budeš zřejmě nabíjet více sad a tak si právě odlétanou sadu nezapojíš, protože máš jednu na nabíječce. Budoucnost a vývoj jasně ukazují, že dnes se již dá vše lítat na LI-POL a pokud dorazí technologie šokového nabíjení, tak budeme řešit problém jak odpočívat a Ne kdy už bude nabito. Zelda psal o CHAR 20, nebo CHAR 30 a to je docela všestranná nabíječka za páru korun a umí všechny baterky co se prodávají, tedy NICD, NIMH, LI-LO, LI-POL včetně algoritmů pro správné vypnutí a detekci počtu článků . Nab. proud od 0,5A po 2 až 3A , což je pro většinu případů dostačující. Pokud je potřeba nabíjet doma, tak jsem za 570Kč objevil parádní zdroj v elektoru , který ji spolehlivě ukrmí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2006 0:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 688
Bydliště: Litoměřice
Bimboman píše:
Děkuju za typ, akorád by mě zajímalo, jestli Minilader3 opravdu stačí na pohon.accu? Dokáže je sice nabíjet,ale už neumí vybíjet,ani jinak udržovat...za ty peníze taky nemůže, ale chci se zeptat, jestli to bude stačit na zatím rekreační polétání, jestli mi to u pohon.accu nezkrátí o moc životnost oproti počítač.nabíječce :?:


Jmenuje se to "Multilader 3" ale je to v podstatě nabíječka podobného typu jako ten Minilader. Nabíjí baterie 1/10C (závisí na kapacitě článku) což je asi to nejšetrnější pro akumulátory zláště TX a RX. Nemusíš mít strach z nějakého poškození při delším přebíjení. Ten výstup pro pohonné aku tam je navíc oproti Miniladeru navíc "zdarma" a pohonné baterie s tím taky nabiješ. Má na výstupech tyto proudy: pro TX 250mA; pro RX 150mA; pro Pohonné 800mA(6čl), 600mA(7čl) a 400mA(8čl). Pohonný 6-ti článek 1,5 Ah tím nabiješ asi za 3,5h. Ve vysílači mám aku 3Ah NiMh pack, takže se mi nabije za necelých 17h (nechávám přez noc). Přijímačové akumulátory používám 4čl AAA o kapacitě 900mAh a nabité jsou asi za 8,4h. To jestli ti to bude stačit si musíš rozhodnout sám. Můžeš si tím nabít třeba 5 akupaků doma a jít je vylítat ven, ale později si asi stejně koupíš něco, čím budeš moci nabíjet venku z 12V baterie, ale jako dočasné řešení to použitelné je. Já si to koupil hlavně proto, že jsem nechtěl riskovat zničení vysílačky za 35k nějakou rychlonabíječkou optimalizovanou pro pohonné aku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2006 9:02 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Třebíč
Citace:
menuje se to "Multilader 3" ale je to v podstatě nabíječka podobného typu jako ten Minilader. Nabíjí baterie 1/10C (závisí na kapacitě článku) což je asi to nejšetrnější pro akumulátory zláště TX a RX. Nemusíš mít strach z nějakého poškození při delším přebíjení. Ten výstup pro pohonné aku tam je navíc oproti Miniladeru navíc "zdarma" a pohonné baterie s tím taky nabiješ. Má na výstupech tyto proudy: pro TX 250mA; pro RX 150mA; pro Pohonné 800mA(6čl), 600mA(7čl) a 400mA(8čl). Pohonný 6-ti článek 1,5 Ah tím nabiješ asi za 3,5h. Ve vysílači mám aku 3Ah NiMh pack, takže se mi nabije za necelých 17h (nechávám přez noc). Přijímačové akumulátory používám 4čl AAA o kapacitě 900mAh a nabité jsou asi za 8,4h. To jestli ti to bude stačit si musíš rozhodnout sám. Můžeš si tím nabít třeba 5 akupaků doma a jít je vylítat ven, ale později si asi stejně koupíš něco, čím budeš moci nabíjet venku z 12V baterie, ale jako dočasné řešení to použitelné je. Já si to koupil hlavně proto, že jsem nechtěl riskovat zničení vysílačky za 35k nějakou rychlonabíječkou optimalizovanou pro pohonné aku.


Dobře, díky za info, mysím že do ní asi pudu, ale jen k vůli nabíjen vay.accu. přež vysílač.. Akorád ještě přemýšlím, o nějaká pelší nabíjčce, pro pohon.accu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2006 9:21 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Třebíč
Citace:
Tak nejdříve k tomu tématu všestrannosti. Nabíječky nemusí být vždy ty nejdražší a zároveň nejlepší. Je třeba si položit otázku co od nechci? Potom s tou všestraností je to taky všelijaké. Pokud budeš lítat s Bateriemi LI-POL, tak se o vybíjení nemusíš zajímat, protože baterky LI-POL se uskladňují v nabitém stavu. Pokud ale budeš lítat s NICD tak je otázkou zda si nepořídit raději vybíječku zvlášť, jelikož budeš zřejmě nabíjet více sad a tak si právě odlétanou sadu nezapojíš, protože máš jednu na nabíječce. Budoucnost a vývoj jasně ukazují, že dnes se již dá vše lítat na LI-POL a pokud dorazí technologie šokového nabíjení, tak budeme řešit problém jak odpočívat a Ne kdy už bude nabito. Zelda psal o CHAR 20, nebo CHAR 30 a to je docela všestranná nabíječka za páru korun a umí všechny baterky co se prodávají, tedy NICD, NIMH, LI-LO, LI-POL včetně algoritmů pro správné vypnutí a detekci počtu článků . Nab. proud od 0,5A po 2 až 3A , což je pro většinu případů dostačující. Pokud je potřeba nabíjet doma, tak jsem za 570Kč objevil parádní zdroj v elektoru , který ji spolehlivě ukrmí.


Díky za informaca, zase jsem o něco chytřejší:)
Li-ploky plánuju,ale ne teď, už nemám skoro prašulky, kopím si ještě nabíjčku a budu na mezině(chudý student:). Pohon.accu. mám NI-CD, Ni-Mh mám v podstatě pouzve vy vysílači. Přemýšlel jsme o SharK 10, umí opravdu všechno, jen mě štve, že jde jen z 12V a zdor se mi nechce kupovat...nebo ultramat 10, ten je z 220, i 12V,ale neumí nabíjet. Tak teď babo raď:)? V podstatě to přinde n stejý prašulě ultramat 10+vybíječ, nebo shark10+zdroj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2006 14:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
radis píše:
Pokud budeš lítat s Bateriemi LI-POL, tak se o vybíjení nemusíš zajímat, protože baterky LI-POL se uskladňují v nabitém stavu.
Nemáš pravdu :wink: http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... tec=486591


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2006 18:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
No a nezvladl by jsi si poridit ten zdroj ze stareho PC jak se o tom tady jiz hodne psalo? Modelarsky nabijecky jsou povetsinou na 12 V. Budes mit vetsi vyber. Jo a klidne si kup nakou treba na inzerat. Usetris. www.modelbazar.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2006 20:27 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Třebíč
koko píše:
No a nezvladl by jsi si poridit ten zdroj ze stareho PC jak se o tom tady jiz hodne psalo? Modelarsky nabijecky jsou povetsinou na 12 V. Budes mit vetsi vyber. Jo a klidne si kup nakou treba na inzerat. Usetris. www.modelbazar.cz


To není špatný nápad:) Zkusím se po něčem podívat. Děkuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2006 23:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 688
Bydliště: Litoměřice
Na pohonné LiPo aku jsem si koupil LiPoCard. Na LiIon a LiPol baterie je to super optimalizované řešení All in One (nabíječka + omezovač + balancer v jednom). To že neumí NiCd a NiMh mi nijak nevadí protože ty nehodlám používat. Někomu vadí že nemá display, ale to je mi putná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26.01.2006 14:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2005
Příspěvky: 174
Bydliště: Okres Olomouc
Mám Ultramat 10 a zatím naprostá spokojenost. :P
Banánky do nabíječky se dají koupit v OBI za 25,- Kč / 2 ks.

_________________
Skylark - made in China, Duplex - vlastní konstrukce
Bobík - vlastní konstrukce, JES012, Naro pro, SPEED 400-1:4, vrt. 11/6
TOXI - tvorba plánku


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: habasek, juraj.jurej, Seznam.cz [Bot] a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz