Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: palivo pro ASP 46A
PříspěvekNapsal: pon 27.02.2006 12:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Chtel bych se zeptat jake je nejvhodnejsi palivo pro tento motor. V navodu pisi ze je vhodne 10%nitro, znamy me od toho odrazuje, pry pri pouzivani nitra motor koroduje. Klasickych 80:20? Zase bych nerad aby letadlo bylo cele zeblite od oleje, takze bych se priklonil spise k 85:15 staci to pro tento motor?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.02.2006 14:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
s tim nitrem je to dobra kravina max tak 3 - 5% a to ho potom musis jeste vyplachnout tak si kup palivo se sintetikou myslim ze ho ma i pelikan ale na zabech tu 80:20 a pak tu sintetiku myslim ze se to micha 90:5:5 ale opravdu si nejsem jisty jaky je presne ten pomer


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.02.2006 15:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Tak to jsem teda naletel, samozrejme jsem se jako spravny zelenac (je to muj prvni spal. motor) drzel navodu a koupil to 10%nitro, nastesti jsem ho tam jeste nedal, no tak koupim jeste 3 litrovky 80:20 na naredim to tim... Za jak dlouho se da motor povazovat za zabehnuty?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.02.2006 15:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
ja osobne to nejak nezabiham ale fakt si myslim ze tech 10%bylo hodne...
ja osobne vyjedu jednu nadrz a jdu nahoru nekteri rikaji ze je motor zabehnuty tak po 10 nadrzich jini vic, jini min...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.02.2006 16:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.2.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: LM - KE (SVK)
Tento motor som kupil asi pred polrokom a zatial ide ako hodinky :wink:
Takze moje rady:
Na zabeh pouzi jednoznacne palivo 80:20 (bez nitra).
Mne stacili na zabehnutie 3 nadrze.
Zabiehal som najprv na vyssi volnobeh a po 1 nadrzi som to nechal vrcat asi na polovicne otacky. Zabiehat by sa malo s bohatou zmesou, palivovu ihlu treba trosku viacej povolit.
No a ku koncu je dobre ho skusit vyladit aj na max. otacky.
Lakalo ma pouzit nitro tak som kupil a namiesal 80:15:5.
Ale nesmies zabudat ze po lietani s nitrom musit motor preplachnut, palivom bez nitra alebo petrolejom. (mozno aj niecim inym).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.02.2006 16:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.2.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: LM - KE (SVK)
Este k tvojej otazke.
myslim ze kubatura 7,5cm3 by uz mohla zvladnut palivo 85:15 v pohode.
Max. by mozno mohli nastat problemy vo velmi horucich letnych dnoch.
Ale nemam to odskusane.

Vela zdaru :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.02.2006 16:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
blesk píše:
s tim nitrem je to dobra kravina max tak 3 - 5% a to ho potom musis jeste vyplachnout tak si kup palivo se sintetikou myslim ze ho ma i pelikan ale na zabech tu 80:20 a pak tu sintetiku myslim ze se to micha 90:5:5 ale opravdu si nejsem jisty jaky je presne ten pomer


Když o tom nevíš, tak neraď! Jedna ptákovina vedle druhé a ještě hejno hrubek.

Vše potřebné se dá najít tu: http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom1.php?idforum=7

Stačí vyhledat nitro, aerosynth, syntetika a podobně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.02.2006 18:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
zdzd píše:
blesk píše:
s tim nitrem je to dobra kravina max tak 3 - 5% a to ho potom musis jeste vyplachnout tak si kup palivo se sintetikou myslim ze ho ma i pelikan ale na zabech tu 80:20 a pak tu sintetiku myslim ze se to micha 90:5:5 ale opravdu si nejsem jisty jaky je presne ten pomer


Když o tom nevíš, tak neraď! Jedna ptákovina vedle druhé a ještě hejno hrubek.

Vše potřebné se dá najít tu: http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom1.php?idforum=7

Stačí vyhledat nitro, aerosynth, syntetika a podobně.

nerypej...!!! :twisted:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.02.2006 19:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Nerýpu. Radíš, s poznámkou že vlastně nevíš.

A to nejen tu. Ten nick ti docela sedí. Jako blesk. Udeříš všude, i když nemáš důvod. Někdy i škodu naděláš... :roll:

Nic ve zlém. Jen by jsi se mohl občas krotit. Vypiš si své příspěvky a uvidíš sám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.02.2006 19:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
zdzd píše:
blesk píše:
s tim nitrem je to dobra kravina max tak 3 - 5% a to ho potom musis jeste vyplachnout tak si kup palivo se sintetikou myslim ze ho ma i pelikan ale na zabech tu 80:20 a pak tu sintetiku myslim ze se to micha 90:5:5 ale opravdu si nejsem jisty jaky je presne ten pomer


Když o tom nevíš, tak neraď! Jedna ptákovina vedle druhé a ještě hejno hrubek.

Vše potřebné se dá najít tu: http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom1.php?idforum=7

Stačí vyhledat nitro, aerosynth, syntetika a podobně.

Jestli jsem to tedy spravne pochopil, tak kdyz je motor na nitro pripraveny (ASP dle navodu je), melo by se tam lejt odzacatku. Nejedna se tedy o korozi z nitra, ale karbonizaci vnitrku motoru, ktere na nitro pripravene nejsou (MVVS)? A co se stane kdyz budu kupovat levnejsi palivo Proxim s mensim, popripade zadnym obsahem nitra? Porad si nejsem stoprocentne jisty co tam davat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.02.2006 19:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.6.2005
Příspěvky: 417
Bydliště: Praha 6
Co že pak koroduje soutěžní OS MAX 140 F3A v F3Ačku?
tenhle motor bez nitra snad ani nechodí tak jak má!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.02.2006 20:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.2.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: LM - KE (SVK)
To ze su motory, uz pripravene a nepripravene na nitro od vyroby hm to pocujem prvy krat, nuz ale nejdem sa hadat, mozno to tak je. :idea:
Nitro nieje nutnost.
Normalne ho zabehni s klasickym palivom 80:20.
Mam odskusane ze ten motor, ide dobre aj s tymto palivom.
Neskor ked uz bude dobre zabehnuty, a menej tesny v hornej uvrati, mozes skusit aj to palivo 85:15.
Nitro ti pomoze zlepsit prechody min-max, spolahlivost v nizkych otackach, mierne aj zvysi vykon a motor sa bude menej hriat, ale nutnost na normalne lietanie to nieje.
Moj nazor je ze 5% nitra bohate staci. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.02.2006 20:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
honzisk píše:
Co že pak koroduje soutěžní OS MAX 140 F3A v F3Ačku?
tenhle motor bez nitra snad ani nechodí tak jak má!

Jak jsem psal, jsem lama rad se necham poucit. Napiste mi uz konecne nekdo co by tam lil, aby ten motor dlouho vydrzel a nezadelal mi zbytecne letadlo olejem. O vykon mi jde az v druhe rade. Pokud ten motor nezbytne potrebuje 80:20 budu ho tam lit, pokud nezbytne potrebuje nitro budu ho kupovat, ale pokud ne nejradsi bych tam lil obyc Proxim 85:15 za 55,- litr.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.02.2006 20:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
akro400 píše:
To ze su motory, uz pripravene a nepripravene na nitro od vyroby hm to pocujem prvy krat, nuz ale nejdem sa hadat, mozno to tak je. :idea:
Nitro nieje nutnost.
Normalne ho zabehni s klasickym palivom 80:20.
Mam odskusane ze ten motor, ide dobre aj s tymto palivom.
Neskor ked uz bude dobre zabehnuty, a menej tesny v hornej uvrati, mozes skusit aj to palivo 85:15.
Nitro ti pomoze zlepsit prechody min-max, spolahlivost v nizkych otackach, mierne aj zvysi vykon a motor sa bude menej hriat, ale nutnost na normalne lietanie to nieje.
Moj nazor je ze 5% nitra bohate staci. :wink:

S temi motory pripravenymi na nitro jsem si to precetl v diskuzi, vim o tom prdlacku, takze se hadat rovnez nemuzu 8O
Dik, asi te poslechnu zabehnu ho 80:20 - jeden litr, dalsi dva litry 80:20 smicham s tim litrem proximu s 10% nitrem kdyz uz jsem ho jako spravna lama za ty hrisny prachy koupil (130,- za litr u pecky). Tim jestli spravne pocitam dosahnu nitrovani cca 3,3% to snad tomu motoru neublizi a pak uz budu kupovat 85:15 a zazimovavat syntetikou. Je to tak spravne? Paliva Proxim 85:15 a 80:20 jsem objevil v hangar1.cz za 55,- To je podstatne prijatelnejsi. Jake palivo nakupujete vy? A jaky nazor mate na Proxim?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.02.2006 20:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.2.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: LM - KE (SVK)
Ja som behal tu moju ASP46 s 5% nitra a v pohode, takze tych 3,3% moze byt.
Len treba opatrnejsie startovat lebo motor zacal tak trosku "kopat" do prstov :D
Ak myslis tym zazimovat to, ze v zime ked motor nepouzivas, ho zakonzervujes syntetickym olejom, tak to mu neublizi, ale mne sa osvedcil aj obycajny olej na sijacie stroje.
A s tym preplachovanim motoru po skonceni lietania, tak to nezabudni (teda pri pouziti nitra, lebo zliatina hliniku ma tendenciu korodovat, pri pouziti nitra, hlavne ak by si ho nechal dlhsiu dobu lezat nevypachnuty).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz