Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 09.05.2006 10:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Jsem pomerne zacatecnik a mam zkusenost jen z elektrolety. Nicmene me laka myslenka spalovaciho motoru, protoze me prijde, ze porizovaci cena spalovaku oproti poradnemu stridaku (+ baterky + regulator) vyjde lepe. Navic preci jen motor je motor. :)

Nemam vsak vubec poneti, jak prepocitat vykon spalovaciho motoru na ekvivalent u elektra. Vubec nevim, jak objem (ccm) nejak prepocist na velikost a vahu letadla atd.

Kurpikladu zhruba vim, ze letadlo kolem 0.5 kg visi na vrtuli s "velkym cervenym". Fajn, ale co se spalovacim motorem? Rekneme ASP 12A - 2.0 ccm. Do jakeho era by se to hodilo? Motor vazi 142 g, coz tak zhruba odpovida stridavemu motoru + baterky. Ale co vykon?

ASP 25A - 4.0 ccm vazi 300g, coz uz mi pripada jako pomerne hodne. Co myslite?

Zajimaji me modely s rozpetim kolem 1.2 m - idealne z EPP (kvuli "nerozbitnosti"). Preci jen na obry s rozpetim nad 2m si zatim netrouvam. Spalovaci motor bych chtel pro zacatek jako ekvivalent k elektomotorum.

Diky za kazde info!


Naposledy upravil Vzduchoplavec dne úte 09.05.2006 16:11, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.05.2006 11:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
No spalovaci motor a epp nejdou moc dohromady, ikdyz par takovych jsem videl. U spalovaka musis resit vibrace, spolehlivost, prechody, je to furt zadelany od oleje na druhou stranu pri srovnatelnem vykonu je to o mnoho levnejsi, doplnis nadrz a letis znova, narozdil od dobijeni lipolek primo na letisti. U kazdeho spalovaciho motoru najdes vykon, stejne tak u elektrickeho - ovsem tam to byva prikon, ktery musis jeste vynasobit ucinnosti. Vaha u vetsich vykonu (to co uz nespravi triclanek lipolek) vychazi lepe u spalovaku.

Velky cerveny bych s dvaapulkou nesrovnaval, vykon je nesrovnatelne mensi.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.05.2006 16:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Diky za info!
S tim EPP jsem si to myslel, ze to moc dohromady nepujde, ale kdyz nekde ctu "klasicka celobalzova konstrukce", tak se mi ihned vybavi stavebnice vetrone Tracy v rozsypu, kterou jsem si zakoupil na podzim s tim, ze je idealni pro zacatecniky...
Moril jsem se s temi prkynky silene dlouho a do dnes to nemam hotove. Navic mam obavu, ze bych s tim jednou rachl o zem a bylo by "v rozsypu" na novo... :?

Pokukoval jsem po modelu Sonic od rcm-pelikan:
http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?kategorie=25&zbozi=128
, ale prave ta balza me tam trochu desi... Jinak to zhruba splnuje me predstavy, co bych od tho cekal.

Nicmene zpet k problemu. Nevim, zda jsem to spravne pochopil. Velky cerveny ma tedy nesrovnatelne nizsi nebo vyssi vykon nez ASP 2,0 ccm ?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.05.2006 18:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
Ohledne vykonu/srovnani to necham odbornikum ale ve prospech elekter mluvi to, ze pokud mas chvilku, vemzmes si dva tri packy a jdes si nachvili zalitat ( v mem pripade Cobra - cca 3 x 15 min nebo Mefisto - 3 x 20 - celý den podle počasí ) treba po praci. Kdyz si vezmu spalovaka ( Trainera, Hawkera )- vykon lepsi, o dobijeni nemluve to je fakt - ale ta priprava ,startbox, tankování a hlavne cisteni. :-( V aute to musis balit , obcas neco z motoru ukapne, zpravidla v nejnevhodněší chvíli. Na politani po praci, vecer podle mne jedine elektra. Spalovak je o tom, ze litani s nim je minimalne na puldne casu - tj . pokud chodis do prace tak v sobotu nedeli. Podle men budoucnost patri elektram. Ty ceny Lipolek a AC motoru jsou ovsem na hranici zlodejny.


Naposledy upravil MakoBear dne úte 09.05.2006 18:15, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.05.2006 18:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
Musíš si rozmyslet jakým ''stylem'' chceš lítat.

Pokud ti stačí jít na 10 minut někde za barák a létat - je pro tebe lepší elektro.Třeba epp , nebo samokřídlo.

Pokud pořádáš výpravy na letiště , je lepší mít spalovák - s elektrem si moc dlouho neužiješ.

Jinak to každopádně skus , každému sedí něco jiného ,
Cenově spalováky skoro nemají konkurenci, ale klasické konstrukci se nejspíš nevyhneš.A taky čím menší spalovák tím hůř.
U spalováku máš výkon od začátku do konce stejný , zato u elektra to tak není.Ale nepočítej s tím , že ti spalovák s 6,5kou bude viset.
S tím výkonem - u spalováků(kromě těch velkých) ten výkon jde hlavně na rychlost , zato u elektra jde na tah.

_________________
Katana 3m ZDZ160 a další 3m v přípravě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.05.2006 20:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
v zasade se da souhlasit se vsim co tu bylo receno, se spalovakem je moc srani ale prozitek z toho, kdyz se to vsechno povede je take o mnoho vetsi a lita to lip

rozhodne bych ale pro zacatecnika nedoporucoval spalovak pod 3,5ccm - cim mensi tim hur chyta

to asp ma samozrejme mnohokrat vetsi vykon nez velky cerveny

nejlepsi je mit oboji a vybirat si podle casu


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.05.2006 20:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2004
Příspěvky: 1451
Bydliště: chocerady
ja sem pro ty spalovaky a nevim proc by nemohlo viset neco s 6,5 cot sem o modelu tusim malej diablotin a ten prej visi i s 2 a jako kombety na 3,5ku hned to chyta a ja s nim litam dost casto i na poli za barakem a zalezi na tom jakou tomu das vrtuli ja mam oblibenou na desiku vrtuli 15/5 a tah mam tak kolem 4 kg a lita to s ni desne pomalu kdyz das na ewlektru vrtuli s velkym stoupanim a malim prumerem tak to je taky rychly jako svine


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11.05.2006 19:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
no neda mi to, hlavne ohledne " kombety na 3,5ku hned to chyta a ja s nim litam dost casto i na poli za barakem " . S tim mam dost blby zkusenosti. I u nas litali za barekem s diablotinem, piperem na cca 10 motor. Dopadlo to tak, ze vsichni v okoli nesnasi modelare. Ono kdyz ti nekolik hodin v sobotu a v nedeli jeci dvojdob motor nad hlavou tak Ti to na klidu neprida a a vcelku to i chapu, stejne jako to ze mnohym z nas to zni jako hudba. Dnes je tam problem litat i elektrou. Ono poslouchat ty kecy s rukama na kniplech.....
Obdobny, dost casty zlozvyk je chozeni do oseteho pole pro ero...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11.05.2006 21:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Hehe. No ja jsem si zrovna dneska rikal, zda to moje vrceni nekoho nes..* A to jsem si tam jen tak broukal s permaxem 400. A lital jsem samozrejme na osetem poli. Ale stal jsme ve vyjete brazde od traktoru a ero me moc nepadalo. Ale preci jen jsem 2x pro nej sel.

Ale ty potvory zemedelsky to zrejme necim postrikali, protoze jsem byl za chvili celej mokrej, a vsechno bylotakovy mastny a do tedka me palej ruce. 8O

Ale co ma clovek delat, kdyz kolem zadne letiste neni? :(


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11.05.2006 22:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
sakra to je problem, mam mnoho historek zejmena s myslivci a jejich sveraznym vykladem lobbystickeho mysliveckeho zakona. Je zde vsak zakon tusim 140 o volnem pruchodu krajinou, ale soukromy vlastnik te muze vykazat ze sveho pozemku, bez udani duvodu. Soukrome pozemky jsou dnes vsak vsude :-) , Jsou tam drobne rozdily v pravnickych a fyzickych osobach, ale v praxi na poli tvari tvar primitivovi je ti to k nicemu, vcetne toho ze nejde overit ani to je li to rvouci individuum skutecne vlastnik, ci pouhy arogantni primitiv .Ono i kdyz mas pravdu, tak taková scena ti na radosti z letani neprida.Nicmene s elektrou jsem problem nemel temer nikdy. Vyjma jednou , kdy jsem jsem lital v 9 hodin vecer prave s easynou a sviticimi ledkami. Vyplasil jsem srnce na ktereho cekal madarsky lovec a mel zaplacenou ranu. To, ze chteli strilet proti 50 metru vzdalene silnici v lete, kdy tam jezdili lidi i na kole a cca 300 m od chatove oblasti, nikoho dvakrat nebralo. :-(
Nikomu svuj nazor necpu - ale podle mne čudáci patri na letiste ci do odlehle konciny, kterych je hodne pomalu. Ja kdyz chci letat s cudakem, jedu radsi cca 30 km na letiste ULL, kde to mame s majitelem domluvene.
Modelarskych letist je pomalu , pokud bych mel letat pouze tam, tak to si moc nezalitam. Z meho okoli vim o dvou, na jednou uz neberou dalsi do party ( moc lidi, frekvenci, v sobotu a nedeli spise cekas na volnou frekvenci ) Modelarskych placku, kde se da litat o neco vic, ale je to pouze do okamziku nez tam prijde nekdo bez tlumice ci nejaky nabob a udela pruser jako ze to prosvisti to s 5 kg erem mezi lidi, idealne nad kocarkem :-( ci to zapichne nekomu za oploceny pozemek do neceho.


Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 12:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
My Tady v Rožnově létáme asi 200 m nad sídlištěm a ještě nikdo (kromě babky , které jsme létali nad zahrádkou a plašili krocany) nám nic neřekl.Lidi se na nás chodí dívat a obdivují stroje.
Většina tady létá elektro , ale já lítám spalovák 2,5 s laďákem a všecko v poho.
Jiank je každopádně lepší letiště , ale zkus chodit každý den 3,5 km s vybavením tam a zpátky.

A ještě 1 věc , všiml jsem si , že naprostá většina lidí si ani neuvědomuje jak nebezpečné modely jsou.Na to je třeba dávat pozor.Oni by ti v životě nevěřili , že tak malý motor jako je třeba axi dokáže dost drsně pokousat - o spalovácích nemluvě.

_________________
Katana 3m ZDZ160 a další 3m v přípravě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 12:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
No to mi povidej! Zive si pamatuju na sve prvni letani, kdy jsem letadlo nemel absolutne pod kontrolou a nekolikrat jsem prosvistel jen par centimetru nad prochazejicimi lidmi a ty se jen obdivne koukali, jak "valim".

Ve me by se v ten moment krve nedorezal... kocarek tam jednou hral take pomerne duelzitou roli.

Nastesti jsem letal s pomerne "neskodnym" Easy Starem, ale preci jenom...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 15:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
Tak když zacházíš do takových extrémů :D

Ale i ten easy by dokázal člověku něco udělat , minimálně modřinu

Na to můsíš dávat pozor a učit se létat radši někde dál.

_________________
Katana 3m ZDZ160 a další 3m v přípravě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 17:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
http://www.svida.cz/horrido/2006_03_kil ... 0_2722.htm
a takhle to vypada kdyz si nedavas pozor se spalovakem a to byla jen dvaapulka


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 21:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
J3enda: No pekny! :o

Me dnes muj Easy Star uletel a uz jsem ho nenasel :(

Vymkl se kontrole a zmizel v dali. Dve hodiny jsem ho hledal v kolonii rodinnych domku. Mistnanci se snazili a tvrdili, ze ho urcite slyseli spadnout nekde pobliz. Ale byl jsem u jednech lidi u nich doma, u dvou na jejich zahradce a dokonce i na jedne strese, ale nic. Proste zmizel...

Nevim, na cem ted budu trenovat pred prechodem na benzinoveho Ecela 2000. S takovymto "umenim" s tim nemam sanci pristat... 8O


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz