Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ESA kombat - letové vlastnosti
PříspěvekNapsal: pon 10.04.2006 15:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2004
Příspěvky: 160
Ahoj, postavil jsem si EPP stihače podle propozic na ESA kombat, ale mám problém se špatnými letovými vlastnostmi mého stroje - jakmile nakloním letadlo a prutce přitáhnu - snažím se provést hodně utaženou zatáčku, letadlo se "odvalí" ven ze zatáčky - provede půl nebo skoro 3/4 výkrut na druhou stranu. Mám podezření na špatný profil křídla (na vnějším křídle se v zatáčce utrhnou proudnice? proč?), ale nerad bych to hned kuchal, tak zkouším jestli s tím někdo nemá zkušenost.

Dík Majkl


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.04.2006 16:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Mam EPP Mustanga elektro, podobnych parametru jako ESA. Tohle chovani znam, je to utrzeni proudnic na kridle, tam kde je kridelko sklopeno dolu. Pomoc je asi tato -
a) neletat tak prudke zatacky
b) neletat v zatacce pomalu (me se to stavalo jen kdyz jsem letel na 1/2 plynu, na plnej ne)
c) zmenit diferenciaci kridelek, tak aby to co jde dolu chodilo min nez to co jde nahoru, zaroven budou i ty zatacky lip vypadat. Pokud mas jen jedno servo na kridylka, musis udelat zmenu v pakach/nahonech, pokud 2 serva tak to jde namixovat ve vysilaci. Ja mam jedno servo, takze jsem predelal packy, vychylky dolu jsou mensi a je po problemu, zatacky v 90st naklonu na plny kotel 8)

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.04.2006 6:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2004
Příspěvky: 160
Dík za radu, vyzkouším to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16.01.2007 17:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2004
Příspěvky: 225
Prosím o radu .Mám EPP JAKa . Trhaj se mi proudnice při ostřejší zatáčce nebo lopasu , při pomalým letu i na plnej plyn , vždycky se urvou na pravým křídle ,, zmenšil jsem výchylky na výškovce , trochu to pomohlo ale není to ono , mělo by to zatáčet ostřeji , poloměr zatáčky je dost velkej . zkoušel jsem laborovat s těžištěm , diferenciacema . To nepomohlo. Poradte fígle prosím jak na to , jaký jsou možnosti a čím bych to mohl ovlivnit . Předem dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17.01.2007 8:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2004
Příspěvky: 160
Moc tě asi nepotěším. Problém jsem po dlouhém laborování vyřešil tým, že jsem koupil křídlo od Free Air, to mnou vyřezané bylo prostě na h...o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17.01.2007 13:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2005
Příspěvky: 336
Fígl je jen váha letadla a použitý profil, geom. tvar a velikost křídla ... pokud s ničím nemůžeš hnout je to blbý. U těchto bublinkových polomaketek je imho váha nejdůležitější veličina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2007 22:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.10.2003
Příspěvky: 272
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Prasopes píše:
Prosím o radu .Mám EPP JAKa . Trhaj se mi proudnice při ostřejší zatáčce nebo lopasu , při pomalým letu i na plnej plyn , vždycky se urvou na pravým křídle ,, zmenšil jsem výchylky na výškovce , trochu to pomohlo ale není to ono , mělo by to zatáčet ostřeji , poloměr zatáčky je dost velkej . zkoušel jsem laborovat s těžištěm , diferenciacema . To nepomohlo. Poradte fígle prosím jak na to , jaký jsou možnosti a čím bych to mohl ovlivnit . Předem dík


dej teziste jeste víc dopredu dokud se to nezlepší ci neodstrani úplne :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2007 23:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2004
Příspěvky: 1451
Bydliště: chocerady
to mu moc nepomuze to ma blbe udelany kridlo ale spise bych skusil to letadlo dokonale vyvazit podelne pripadne to dovazit tak ze bude mit to kridlo co jde dolu lehci ale zase to bede muset trimovat
:twisted: :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20.02.2007 11:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.10.2003
Příspěvky: 272
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
diablotin píše:
to mu moc nepomuze to ma blbe udelany kridlo ale spise bych skusil to letadlo dokonale vyvazit podelne pripadne to dovazit tak ze bude mit to kridlo co jde dolu lehci ale zase to bede muset trimovat
:twisted: :twisted:


no tos mu poradil.......
ten problem sem mel taky.......a stacilo posunovat teziste porad dopredu az to zmizelo uplne....... sám lítám EPA závodně....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20.02.2007 11:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2006
Příspěvky: 2222
zalik píše:
diablotin píše:
to mu moc nepomuze to ma blbe udelany kridlo ale spise bych skusil to letadlo dokonale vyvazit podelne pripadne to dovazit tak ze bude mit to kridlo co jde dolu lehci ale zase to bede muset trimovat
:twisted: :twisted:


no tos mu poradil.......
ten problem sem mel taky.......a stacilo posunovat teziste porad dopredu az to zmizelo uplne....... sám lítám EPA závodně....


ja mam Mustanga od LM model a dela to taky. taky sem posunoval teziste dopredu az se to dost eliminovalo (staci najit nejakej kompromis mezi polohou teziste a vlastnostma - teziste taky nejde posunovat do nekonecna) ale nezmizelo to uplne, ale ja sem tak trochu uchyl a temer na vsem mam "3D" vychylky, tak mozna proto :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20.02.2007 11:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.10.2003
Příspěvky: 272
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
jasan, pokud zároven neeliminujes vychylky tak to nezmizí uplne nikdy
to je jasný :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26.03.2007 7:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2004
Příspěvky: 225
Díky moc za rady,, už jsem toho JAKa naučil lítat ale je to ještě pořád potvora ,, těžištěm jsem hejbal ,, to je bez ůčinku , podélně vyvážený je , pomohl jsem si pouze menšíma výchylkama a trochu jsem to ještě vylehčil . V zápalu boje a ve větším větru ještě chytá vrták ale když moc nefouká tak se neurve , zatáčka má poloměr skoro stejnej jak lítaj kluci s mustangama a fokoušema . Mám taky mustanga od LM a lítá výborně ,, taky jsem měl ze začátku trochu větší výchylky takže malinko vrtal ale ted lítá bez uklouznutí a vůbec mu nevadí vítr . Tak at vám to lítá :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz