Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: BEC
PříspěvekNapsal: úte 30.05.2006 21:27 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.8.2003
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha
Mam Super Zooma a rozhodl jsem se pro 4 serva (2x HS-55, 2x MS-22), motor MP JET velky cerveny, 1300 3s Lipol a potrebuju k tomu regl. Problem je v tom, ze jetiho regly maji BEC jen na 3 serva. Bude to i tak fachat, nebo se budu muset kouknout po necem jinym? Na stole jsem pred chvili jsem s tema servama testoval JES-500 (BEC taky jen na 3), pro jistotu jsem tam dal jeste HS-81. Celkem 5 serv na osmiclanek NiCd. Po 5 minutach packovani vse fachalo, ale je treba rict, ze ten regl byl dost horkej a ze ani jedno servo nebylo pod zatizenim a netocil se motor!!!

O servisu MGM jsem neslysel nic hezkyho, ale zase maj 4A BEC. Novy Jeti SPIN maj taky vykony BEC, ale s programatorem vyjdou na docela dost penez.

to Losna: Jakou tam mas vrtuli?

_________________
Thermic Palio, Palio Sport, Super Zoom, Sportavia, Tornado XX, Minicorado, unknown f3f


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.05.2006 22:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.10.2003
Příspěvky: 172
Bydliště: Vysoké Mýto
Regly s BEC na více serv :
http://www.jetimodel.cz/cze/spin1.html
Test v RC Modely 05/2006 strana 30-32.
Vlastní zkušenost s nimi zatím nemám.
.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.05.2006 22:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Programátor zatím nepotřebuješ-dá se to "napáčkovat"-Nenašel by se někdo, kdo by mi byl ochotný ten "test" v RCM oskenovat? :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.05.2006 22:26 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.8.2003
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha
ten test z RCm bych taky bral...
k tomu packovani: bohuzel se nechaj napackovat jen uplne zakladni veci... vlastne jenom druh modelu (motorovej, vetron, heli), ale mas pravdu, ze hned ten programator clovek nepotrebuje a da se s nim pocitat do budoucna

_________________
Thermic Palio, Palio Sport, Super Zoom, Sportavia, Tornado XX, Minicorado, unknown f3f


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.05.2006 22:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
O tom žádná-mám zatím "pouze" Prog box k Masterům,ale to pohodlí, přehled a možnost okamžité změny čehokoli aniž bych se musel "upáčkovat" za tu investici určitě stojí.Ale nastavoval jsem i bez a taky to šlo a stačilo. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEC
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2006 8:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2006
Příspěvky: 2222
jarda-wien píše:
Mam Super Zooma a rozhodl jsem se pro 4 serva (2x HS-55, 2x MS-22), motor MP JET velky cerveny, 1300 3s Lipol a potrebuju k tomu regl. Problem je v tom, ze jetiho regly maji BEC jen na 3 serva. Bude to i tak fachat, nebo se budu muset kouknout po necem jinym? Na stole jsem pred chvili jsem s tema servama testoval JES-500 (BEC taky jen na 3), pro jistotu jsem tam dal jeste HS-81. Celkem 5 serv na osmiclanek NiCd. Po 5 minutach packovani vse fachalo, ale je treba rict, ze ten regl byl dost horkej a ze ani jedno servo nebylo pod zatizenim a netocil se motor!!!

O servisu MGM jsem neslysel nic hezkyho, ale zase maj 4A BEC. Novy Jeti SPIN maj taky vykony BEC, ale s programatorem vyjdou na docela dost penez.

to Losna: Jakou tam mas vrtuli?


zdar,
ja sem koupil od Losny postavenyho Super Zooma s Megou 400/15/7 a jako optimalni se zda vrtule APC 10/4,7, ale i s 9/7 to lita dobre (rychlejsi ale mensi tah). Regl mam cinskej Guard 15A a 4 x HS-55, baterky Yuntong 3cl 1000mAh a s BEC sem problem este nemel.

jo a to letadlo je fakt bozi :P


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEC
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2006 9:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 688
Bydliště: Litoměřice
jarda-wien píše:
O servisu MGM jsem neslysel nic hezkyho, ale zase maj 4A BEC.


Já nemám s MGM žádný problém. Dá se s nimi domluvit i na výměně fw v reglu a podobně. Jen holt asi nemůžeš čekat, že když jim pošleš svojí blbostí na uhlí spálenej regulátor, že ti zadarmo pošlou novej. To je si myslím asi jedinej důvod proč lidi nadávají na MGM a vychvalují JETI. Prostě nedají mi něco zadarmo tak mají špatné zboží a servis.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEC
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2006 9:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Avenger píše:
jarda-wien píše:
O servisu MGM jsem neslysel nic hezkyho, ale zase maj 4A BEC.


Já nemám s MGM žádný problém. Dá se s nimi domluvit i na výměně fw v reglu a podobně. Jen holt asi nemůžeš čekat, že když jim pošleš svojí blbostí na uhlí spálenej regulátor, že ti zadarmo pošlou novej. To je si myslím asi jedinej důvod proč lidi nadávají na MGM a vychvalují JETI. Prostě nedají mi něco zadarmo tak mají špatné zboží a servis.

ja si od MGMka loni koupil regl Easy 12, treba mi ve vzduchu najendou vypnul motor(axi 2212/34, odber zhruba 9A) a proste nesel, jakmile jsem odpojil baterku tak pohoda) ted jsem si koupil novej regl od Va-models(www.va-models.com) Va-models 18A, je to jednoduchy regl, lehky na obsluhu a plne mi vyhovuje, neni ani moc drahej a spolu s jejich motorem VA-models P-200 sem zatim nemel sebemensi problem, ty jejih regly vypadaj jak jeti, mozna to dokonce jsouJeti, nevim...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BEC
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2006 10:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
zelda píše:
ja si od MGMka loni koupil regl Easy 12, treba mi ve vzduchu najendou vypnul motor , jakmile jsem odpojil baterku tak pohoda...

Stejny problem jsem resil vloni koncem leta se dvema Easy 12. Stacilo zavolat do MGM a popsat zavadu, za par dni mi ing.Dvorsky zavolal, ze nasli problem ve firmware a ze ji mam regly poslat na upgrade. Pravda ze se vratily az asi za 3 tydny (proti 10-14dni u konkurencniho Jeti :wink: ), od te doby zadne problemy. Kdyztak se podivej jake cislo verze mas na reglu, pokud je nizsi nez 1.25, doporucuji poslat do Zlina.

K ten Mega BECum - uz jsem videl 2 MGM regly se znicenym BECem. Mozna je to tim, ze MGM pouziva BEC vlastni konstrukce s vykonovymi tranzistory, zatimco Jeti (korme Spinu) pouziva integrovany stabilizator. Ten ma v sobe zabudovane nejake ochrany proti nadproudu a prehrati a pri prilis velke zatezi proste poklesne s napetim, popr vypne. MGM BEC se snazi drzet napeti az do konce, ale pak muze shoret. Takze si muzes vybrat - bud ti Jeti BEC vypne na pretizeni a znicis model, nebo ti MGM BEC nevypne ale shori a ... znicis model :D

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2006 14:06 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.8.2003
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha
Tak jsem to vyresil jednoduse: objednal jsem SPIN 22. Bude to sice drahy, ale snad nebudou zadny komplikace 8)

_________________
Thermic Palio, Palio Sport, Super Zoom, Sportavia, Tornado XX, Minicorado, unknown f3f


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: olisoft a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz