Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rozsyp
PříspěvekNapsal: ned 28.05.2006 20:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2005
Příspěvky: 161
Bydliště: Habartov
Začínám svůj první rozsyp, potřeboval bych pár rad:

Čím lepit :
namáhaná místa Epoxidem (nábežka, motorová přepážka ),míň namáhaná(žebra a pod.) ? vteřiňák? pokud ano jak na to, nějak se mi nechce mu věřit. stačí zakápnout?nebo pokapat oba díly přiložit a zakápnout? nebo použít jiné lepidlo? Kanagom, Herkules?

Na co umístit plán? polystyren asi ne, tam by nedržely špendlíky,třeba hobra?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28.05.2006 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
ja lepim kanagonem, kdyz potrebuju neco rychle slepit tak kombinuju kanagon se sekundakem, hodne namahana mista epoxidem, ale kanagon je dobry lepidlo, plan mam pridelany na desce potahnute fresh folii(ta potravinarska) a kdyz mi treba stece le=pidlo tak jde z te folie krasne sloupnout


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28.05.2006 20:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2005
Příspěvky: 161
Bydliště: Habartov
zelda píše:
ja lepim kanagonem, kdyz potrebuju neco rychle slepit tak kombinuju kanagon se sekundakem, hodne namahana mista epoxidem, ale kanagon je dobry lepidlo, plan mam pridelany na desce potahnute fresh folii(ta potravinarska) a kdyz mi treba stece le=pidlo tak jde z te folie krasne sloupnout


ani mi tak nejde o rychlost,u rozsypu toho asi moc neuspěcham ,ta folie nahoru, to je mi jasný,to používáš tu smršťovací, já mám v roli takovou tvrdší průhlednou folii, tak dam tu ale co pod jsem myslel.Jako pracovní stůl mám v dílně pinpongový stůl do toho špendlík nenarvu, leda hřebík kladivem, takž něco měkčího nahoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28.05.2006 21:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: kousek od Pardubic
No ja teda rozsypy nestavim (jenom klasika z platu balzy), ale lepim spis disperznima lepidlama (Perfect G, Dispercoll), nebo hodne dobrej je PUREX Rapid (to uz ja teda polyuretan), ale musi se s nim hodne setrit, protoze hodne "nakyne", kdyz se mi nechce cekat, tak taky sahnu po vterinaku, obcas lepim uz sestavenou konstrukci a necham ho, aby tam natekl, kanagom se mi moc neosvedcil... Jinak jako podklad pouzivam lipovou desku, hoblovanou, jako jeden kus na veliky protahovacce, jdou do ni dobre spendliky, ale dobrej je i topol...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28.05.2006 21:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2005
Příspěvky: 252
Bydliště: Vřeskovice CITY :D
Hodne dobrej je 5ti minutovej epoxid ale je pekelně drahej :evil: :evil: :twisted:

_________________
Vzduch je naše moře!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28.05.2006 21:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2005
Příspěvky: 161
Bydliště: Habartov
smoke píše:
No ja teda rozsypy nestavim (jenom klasika z platu balzy), ale lepim spis disperznima lepidlama (Perfect G, Dispercoll), nebo hodne dobrej je PUREX Rapid (to uz ja teda polyuretan), ale musi se s nim hodne setrit, protoze hodne "nakyne", kdyz se mi nechce cekat, tak taky sahnu po vterinaku, obcas lepim uz sestavenou konstrukci a necham ho, aby tam natekl, kanagom se mi moc neosvedcil... Jinak jako podklad pouzivam lipovou desku, hoblovanou, jako jeden kus na veliky protahovacce, jdou do ni dobre spendliky, ale dobrej je i topol...


tohle je rozsyp o SIGu, příjde mi to jako lego, podle mě se to dá sestavit, třeba křídlo na sucho a pak jen zakapat spoje, třeba vteřiňákem, nebo řídkým Epoxidem, nebo disperzí ( mám po ruce od Soudalu lepidlo na dřevo 64A),nebo třeba i Purexem , takhle mě to napadlo, třeba je to blbej nápad, nějak si neumim vybrat jak na to, lepidla mám všechny co jsou jmenovaný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28.05.2006 21:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2005
Příspěvky: 161
Bydliště: Habartov
spitfire2 píše:
Hodne dobrej je 5ti minutovej epoxid ale je pekelně drahej :evil: :evil: :twisted:


mám od UHU dvě balení, ale že by se mi s tim chtělo lepti celé letadlo, navíc se mi zdá, že pro mě začátečníka nabízí hrozně málo času s tím pak nějak hnout, kdybych něco dal křivě, ale to vteřiňák taky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2006 7:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
ja lepim takto :
dřevo ke dřevu (zvláště balza) ředěným kanagomem metodou dvojího lepení - kanagom ředím acetonem. Purex Rapid je vhodný i na spoje co moc nepasují - vypění mezeru. Pokud ovšem nemůžeš s lepením smrdět (Puxex páchne po chloru a kanagom je taky žůžo) tak je na lepení balzy apod. dost dobrý (a drahý) Balsaloc. Tím se také dá mazat kostra před potahováním folií a dá se s ím i lepit potah. papír.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2006 12:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Když jsme u toho "předraženého" Bazalocu- úplně stejně se chová( za nesrovnatelnou cenu) je Ponal Expres(včetně přižehlení potahu) :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2006 12:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
arda1 píše:
Když jsme u toho "předraženého" Bazalocu- úplně stejně se chová( za nesrovnatelnou cenu) je Ponal Expres(včetně přižehlení potahu) :wink:

díky za tip :P Balsaloc mi dochází a do dalšího se mi za ty prachy už nechce...Ušetřil jsi zbytečné výdaje a starosti se scháněním náhrady :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2006 12:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Dá se sehnat i v menším balení(myslím že něco okolo 250g) ale já koupil butalu 750g za 160kč-a můžu ti říct, že lepší disperzi jsem v ruce neměl-rychlá,pevná-prostě suprovní. :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2006 13:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Jinak jsem to psal i na Moje hobby- jsem tak trošku "perfekcionista" a každý spoj chce své lepidlo-zde část mého"arzenálu": http://arda.aeroomni.com/foto/lepidla.jpg :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2006 18:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2006
Příspěvky: 475
Bydliště: Rakovnicko
Ještě se dají při lepení přepážek epoxidem,přidat do epoxidu mikrobalóny a potom je to o dost pevnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.05.2006 17:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.1.2006
Příspěvky: 182
Bydliště: Praha 4
Já na hodně pevný spoje používám Epoxid, a jinak nejraději dispercol, nebo Purex. A taky samozdrějmě nesmí chybět vteřiňák, když chci mít letadlo hotový za týden.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30.05.2006 18:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
smoke píše:
No ja teda rozsypy nestavim (jenom klasika z platu balzy), ale lepim spis disperznima lepidlama (Perfect G, Dispercoll), nebo hodne dobrej je PUREX Rapid (to uz ja teda polyuretan), ale musi se s nim hodne setrit, protoze hodne "nakyne", kdyz se mi nechce cekat, tak taky sahnu po vterinaku, obcas lepim uz sestavenou konstrukci a necham ho, aby tam natekl, kanagom se mi moc neosvedcil... Jinak jako podklad pouzivam lipovou desku, hoblovanou, jako jeden kus na veliky protahovacce, jdou do ni dobre spendliky, ale dobrej je i topol...
tak to jsme na tom stejne... plan,pravitko,desku balzy,lepidlo a nuz...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz