Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 20.02.2005 13:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Hledám letadlo, na kterém bych se naučil létat s křidélky (teď mám jen Bellanku - tedy jen výškovka a směrovka plus motor). Chtěl bych, aby mělo plné ovládání, teda aby zůstala ovladatelná i směrovka.

Můžete mi doporučit nějaké letadlo, které by bylo jednak 'hodné' a odolné, ale přitom by už umělo i nějakou tu akrobacii? Pohon by měl být na klasický stejnosměrný motor, zatím nechci investovat do stříďáku a nového regulátoru. Momentálně uvažuji o Cobře od Potenského, na druhou stranu se ale nebráním ani nějakému dvouplošníku... Díky za každý tip.

Jo, a létat budu venku na louce, nechci žádného halového speciála.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.02.2005 10:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
cobra by mala byt vpohode... ide o to ze ak si nikdy nelietal akrobaciu, jednoznacne si vyber EPP akrobata... vydrzi toho hodne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Odnimatelne kridlo
PříspěvekNapsal: pon 21.02.2005 12:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
cuki píše:
jednoznacne si vyber EPP akrobata... vydrzi toho hodne...


To je samozrejme, do klasicke konstrukce bych se za soucasneho stavu sveho letani neodvazil ;-)) Slo mi o konkretni vyber modelu.

Mimochodem, exituje nejake takove letadlo, ktere ma odnimatelne kridlo? Treba na te Bellance jsem povazoval za super vyhodu snadnou prepravu (klidne ve velke igelitce ;-)) a rychle sestaveni na poli.
Zatim jsem snad narazil vzdy jen na modely, kde je kridlo pevne prilepene do trupu :-(
Chapu ze s kridelkama je odnimatelne kridlo komplikovanejsi na sestaveni, ale myslim ze vyhody takoveho reseni jsou taky prijemne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.02.2005 12:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2004
Příspěvky: 274
Bydliště: Vlašim
Na nácvik létání s křidélkama bys mohl zkusit taky Bendy Sport http://www.telink.cz/cz/katalog/bendysport.htm od Telinku - akorát netuším, zda má odnímatelné křídlo - ale jak se tak koukám na tu fotku, tak to vypadá, že ano (já mám osobně Bendy 400 a to je moc hodné letadlo)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.02.2005 13:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Dave0402 píše:
Na nácvik létání s křidélkama bys mohl zkusit taky Bendy Sport


Kdyz ja mam s timhle letadlem jeden velky problem - Bendy mi pripada vylozene hnusne ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.02.2005 19:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2004
Příspěvky: 164
Bydliště: PRAHA
Už je to dlouho,co mi ho jeden chlapek doporučoval,ale ten řikal,že je vynikající na učení. Měl jsem stejnej odpor. Ono se ti nezdada že je hnusnej, von je a v tom je problem(pro některý a mezi ně patřim i já).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22.02.2005 10:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2004
Příspěvky: 274
Bydliště: Vlašim
Kovboj píše:
Dave0402 píše:
Na nácvik létání s křidélkama bys mohl zkusit taky Bendy Sport


Kdyz ja mam s timhle letadlem jeden velky problem - Bendy mi pripada vylozene hnusne ;-)


Tomu rozumim :) - proto jsem si jako první letadlo koupil Trick 800 (chybama se člověk učí) a po pár pádech jsem si ještě moc rád pořídil Bendyho :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22.02.2005 10:34 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.12.2003
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha
Kovboj píše:
Dave0402 píše:
Na nácvik létání s křidélkama bys mohl zkusit taky Bendy Sport


Kdyz ja mam s timhle letadlem jeden velky problem - Bendy mi pripada vylozene hnusne ;-)

To jde jenom o zvyk. Uvidíš, že až se s ním proletíš, tak se ti tak hnusný zdát už nebude. Je to opravdu mos hodné letadýlko a dobře se sním vyblbneš. To křídlo je přidělané gumičkama. Určitě ho zkus.

_________________
Zdraví Bachor


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.02.2005 16:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2004
Příspěvky: 149
doporučuju BLADE od FreeAiru. tam můžeš dát i třístovku s převodem

_________________
support slowflyers


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02.03.2005 20:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.2.2005
Příspěvky: 6
Bydliště: Plzeň
Ahoj, sleduji Vaši debatu a chci se zeptat proč ten TRICK 800 byla chyba? Já mam opačnej problém, lítam s Torem = jen elevony a rád bych zkusil taky nějaký "normální " letadlo a napadá mě právě buď ten TRICK nebo ta COBRA. Ten BENDY ani náhodou :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.03.2005 7:41 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.12.2003
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha
Protože chtěl hodné letadlo a to Benďák je. Jinak jestli chceš Trick tak si kup Trick 1000. To je prej jiný kafe nežli ta 800. Osobní zkušenost nemám, jen z doslechu.

_________________
Zdraví Bachor


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.03.2005 10:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2004
Příspěvky: 274
Bydliště: Vlašim
PPetr píše:
Ahoj, sleduji Vaši debatu a chci se zeptat proč ten TRICK 800 byla chyba? Já mam opačnej problém, lítam s Torem = jen elevony a rád bych zkusil taky nějaký "normální " letadlo a napadá mě právě buď ten TRICK nebo ta COBRA. Ten BENDY ani náhodou :?


Uvedu to na pravou míru - byla hloupost (ode mě) kupovat akrobatického Tricka 800 jako svoje první letadlo - logicky jsem s ním prásknul, protože jsem neměl žádné zkušenosti - zkrátka jsem byl ukázkový odstrašující případ :oops:

Sice mi Trick lítá, ale po těch opravách už dost ztěžknul, takže těžko říct, jak by lítal jako novej :roll:

Co tím myslíš "normální letadlo" kromě toho, že to nemá být samokřídlo? Má to být akrobat, 3D akrobat nebo něco jiného?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.03.2005 10:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Jenom podotykam, ze ja nehledam 'prvni' letadlo. Mam zkusenosti s cinskou Bellancou - a po tom co jsem na tom vyzkousel i radu ruznych vrtuli i prevodovek (a ze nektere zmenily Bellancu v hodne rychle nebo naopak tezko ovladatelne ero) si myslim, ze uz pro me neni az takovy problem 'udrzet letadlo ve vzduchu'.
Bendy je urcite fajn, diky tomu ze je to hornoplosnik musi byt logicky i hodne stabilni, ale me se proste nelibi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.03.2005 14:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2004
Příspěvky: 274
Bydliště: Vlašim
Kovboj píše:
Jenom podotykam, ze ja nehledam 'prvni' letadlo. Mam zkusenosti s cinskou Bellancou - a po tom co jsem na tom vyzkousel i radu ruznych vrtuli i prevodovek (a ze nektere zmenily Bellancu v hodne rychle nebo naopak tezko ovladatelne ero) si myslim, ze uz pro me neni az takovy problem 'udrzet letadlo ve vzduchu'.
Bendy je urcite fajn, diky tomu ze je to hornoplosnik musi byt logicky i hodne stabilni, ale me se proste nelibi.


A co do toho chceš dát za pohon? Plechovku nebo stříďáka?
Pokud by jsi byl ochoten investovat do stříďáka, tak velice dobré reference má letadlo Algol- více třeba zde: http://aviarium.wz.cz/Algol.htm
a [url]aviarium.wz.cz/Algol2.htm[/url] - sám o něm uvažuji ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.03.2005 20:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Dave0402 píše:
A co do toho chceš dát za pohon? Plechovku nebo stříďáka?


Viz prvni prispevek - klasickou 'plechovku'


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz