Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ASP 7,5 nejede v zimě?
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2005 11:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
Jsem nováček co se týče spalovacích motorů, takže prosím o radu ohledně následujícího problému.

Spouštěl jsem nový ASP 7,5 ccm venku při teplotě někde kolem nuly. Nastartovat šel v pohodě, seřídil jsem bohatou směs a šel na vyšší otáčky, ale jakmile jsem otevřel karburátor naplno, po 10-20 vteřinách motor plynule zastavil. To se opakovalo několikrát po sobě s různým nastavením bohatosti směsi a bez ohledu na připojené nebo nepřipojené žhavení.

Použité palivo bylo klasické ricinové 20%, svíčka ASP č. 8.

Když jsem jej zkoušel minulý týden při cca 14 stupních C, běžel v pohodě, vyjel jsem na stojanu 3 nádrže a normálně jej seřídil.

Mohl být problém v té nízké teplotě vzduchu? Znamená to, že si nezalítám v zimě?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2005 17:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Příči může být více, ale mezi haloletci se toho asi moc nedozvíš. Poptej se raději tu: http://df.linux5.ignum.cz/diskuze/strom1.php?idforum=7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2005 18:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
Pokud jsem si všiml, fórum se jmenuje "Spalovací motory", takže kde by se vzali ti haloletci? Ale dík za tip, zeptám se i tam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2005 20:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2004
Příspěvky: 99
Bydliště: Blansko
Spalovací motor by měl jet i v zimě bez věčích potiží.Nevím sice přesně čím to může bít,ale já bich zkusil dát palivo 20% ricin+5% nitrometan a dát svíčku s Můstkem (nevím jaká je ta tvá ASP č. 8).V takovém to uspořádání jel motor MVVS 12.7 bezproblémů i v -6C 8) :!: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2005 21:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.10.2003
Příspěvky: 305
jestli tam mas teplou svicku, tak kup studenou, nebo obracene, nekdo resil stejny problem... ale ted uz bude teplo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2005 23:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
RC-FLYINGTEAM píše:
nevím jaká je ta tvá ASP č. 8


To já taky ne :oops: ale hlavně se nejedná o ASP, ale OS MAX A8, jsem se nechal zblbnout názvem výrobce motoru. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23.03.2005 0:15 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2005
Příspěvky: 1
daj tam studenu sviecku S3 a motor pojde super


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25.03.2005 6:40 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.3.2005
Příspěvky: 8
Skus pridat nitrometan 3-10% alebo benzin ktory zvyšuje teplotu tak na 5%.Treba sa pohrať s kompresiou a samozrejme vyskusat aspon 3 rozne sviecky od roznych vyrobcov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2005 20:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.12.2004
Příspěvky: 75
Bydliště: Duchcov (okres Teplice)
Ja mam ASP 4ccm a v zime se s tim litat neda. V zime sem s tim neudelal jedinej let, aniz by mi nezhasnul motor. A to jeste nebyla ani takova zima, teplota byla urcite nad nulou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2005 22:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
Přišlo se na to během diskuse na mojehobby.cz. Problém byl v tom, že v té zimě ztuhnul olej naprskaný do tlakovací hadičky a tím ji utěsnil. Nádrž se přestala tlakovat a navíc se hermeticky uzavřela, takže motor vycucnul co dokázal a pak zdechnul na nedostatek paliva.
Jinak ten motor prej v zimě normálně jede, povrdil mi to kolega.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.04.2005 16:11 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.4.2005
Příspěvky: 33
Bydliště: Mírovice - Veleň
I když už teď řádí jaro, nemůžu nereagovat. Obecně se motory v zimě hůř startují, což je pochopitelné. Místo svíce OS No 8 bych u tohohle "menšího" motoru určitě dal S3( o té mám mimochodem pocit, že je teplá...) Určitě ve velkých mrazech motoru prospěje 5 % nitrometanu nebo "deflektor", ktrerý odstíní proud studeného vzduchu na válec( papírová trubka?). Benzín jsem do paliva nikdy nepřidával, protože bývá agresivní k některým pryžím v nádržích. Nitrometan zase může( ale nemusí) způsovovat korozi na zadním ložisku a klikovce. Proto motor zastavuj po posledním letu na zvýšený volnoběh odpojením palivové hadičky. Všechno palivo se spálí a určitě to prospěje příštímu startování, protože ricin tak nezatuhne. A to platí i v létě:-) Olda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Svíčka?
PříspěvekNapsal: čtv 21.07.2005 13:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2005
Příspěvky: 1406
Bydliště: Prague
Dlouho jsem řešil problémy s přechodama a startem v zimě.Mám 6,5ccm Thunder Tiger.Nejdřív jsem přidal trochu benzínu 98 do paliva(levnější varianta nitra.. :lol: )a přechody byli perfektní, ale starování v zimě pořád bída... Kamarád co už nějakej ten pátek lítá mě poradil vyměnit svíčku a doporučim mě od PM JET čtyřtaktní svíčku.Nejdřív jsem si řek, že je to blbost to rvát do dvoutakta, ale nestačil jsem se divit co to s motorem udělalo!Perfektní starty a to i v zimě jak v pr***.Tahle svíčka je dobrý řešení pro zlobivé motory :P


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz