Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: motorek z CD mechaniky
PříspěvekNapsal: pon 21.03.2005 13:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.3.2005
Příspěvky: 40
Bydliště: Slavičín okr.ZLÍN
Čau, do jakého modelu letadla se dá použít motorek z CD mechaniky a čím to krmit :?: jakto zapoji, zpřevodovat atd. :? Nemá někdo plánek ???díky


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2005 7:34 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2004
Příspěvky: 19
bez převinutí do žádného. Při dnešních cenách stříďáků se nevyplatí s tímto elaborovat. Stříd. regulátor stojí cca 1500,- a od čemecha stojí regul i s mototrem 1750,-. chce to zkušenosti a výsledek je velmi, velmi nejistý. Jinak po úpravě do letadla kolem 200g akro a max kolem 250g (normální létání). Zde záleží co je to za motorek atd. atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2005 8:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.3.2005
Příspěvky: 40
Bydliště: Slavičín okr.ZLÍN
Jak nebo kde se to dá převinout. mám starou mechaniku tak proč toho nevyužit :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ???
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2005 11:00 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2005
Příspěvky: 81
NO, podle mě se vůbec nevyplatí s tím experimentovat. Výkon a veškerá spolehlivost takového motorku by byla čistě teoretická, raději bych opravdu šáhl po ověřené technice a to motorů od Potenského nebo Čemechu. Hodně zdaru a šťastnou ruku...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2005 11:41 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2004
Příspěvky: 19
Uděláš to špatně a zrušíš regl. za 1500,- Fakt to nemá smysl. Začalo to v době, kdy stříďáky stály kolem 2000,- dneska je lepší ten motorek vyhodit. Jinak mraky toho je na df mojehobby a ve starších časopisech, tak cca 3/4 roku. Je tam článků, návodů ap. Dneska ti na tuhle otázku asi nikdo nebude chtít odpovědět, jelikož to bylo žhavé téma před zmiňovanou dobou, dnes je to už totálně pasé. Možná tě to nakonec výjde dráž, než si koupit motor i s regl. A výkon takového cd je mizerný, opravdu mizerný. Použití do halových letadel, jinde téměř ne. Jako experiment, jestli ti to bude chodit, ano, ale jinak bych tím čas vůbec neztrácel a radši bych postavil aero.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jojo
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2005 12:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2005
Příspěvky: 81
Přesně tak, jak psal Oldík, je to už dávno zastaralé a při dnešní nabídce zabité téma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2005 15:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.3.2005
Příspěvky: 40
Bydliště: Slavičín okr.ZLÍN
Dobrá :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23.03.2005 17:19 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.5.2003
Příspěvky: 65
Bydliště: Letohrad, pres tyden Praha
Ja jsem jich par previnul... nejlepsi mi pripada drat prumeru 0,35 mm, zavitu, kolik se vejde, v mym pripade tak 22-26. Vysledek? Zhruba jako 280 Racing, akorat ze nejde prevodovat -> tah cca 150g s vrtuli GWS 6x3 pri proudu 2,5-3A z 3cl. Li-pol. Pouzivam ho na samokridle s hm. tak 260g a lita to docela pekne. A jestli si teprv chces koupit regl., kup si nejakej s manualne nastavitelnym predstihem, s "automatikou" jsou problemy pri rychlim rozbehu CDrom motorku... Staci?
Jo a to premotani mi trva 2-2,5 hod a to uz jsem to delal tak 8-10x...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.03.2005 10:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
Taky si nemyslim, ze je to pase.Nechápu co myslíte tim
"Možná tě to nakonec výjde dráž, než si koupit motor i s regl."
Vzdyt motor ze stare mechaniky je zadarmo, a drat na previnuti stoji okolo 5korun na jeden previnuty motor. Z toho mi kupeckymi pocty vychazi cena previnuteho motoru na 5Kc. samotne previnuti mi trva okolo ctyr hodin i s ulozenim motoru, cili v porovnani s tim, kolik casu travim s jinymi castmi stavby modelu celkem zanedbatelne.
"Použití do halových letadel, jinde téměř ne."
Samozrejme, taky nechapu kam jinam by to kdo chtel davat. je to asi jako rict, ze 3,5" diskety se prekvapive nepouzivaji k prenosu souboru vetsich nez 1.4MB. V halovych modelech se jejich vyuziti podle me primo nabizi.
"...ale jinak bych tím čas vůbec neztrácel a radši bych postavil aero."
Opravdu? chci videt, jak za 4 hodiny postavis ero.
"kdy stříďáky stály kolem 2000,-"
to dneska stoji taky. nejlevnejsi jsou okolo 1000,-, a tedy cd-rom motory mi stale vychazi okolo 1/200(slovy jedne dvousetiny) ceny profesionalniho vyrobku. Uznavam, ze riziko zniceni motoru vlivem proklepaneho vinuti a nasledneho zkratu hrozi. Az si tohle precte zdzd, urcite sem umisti patricne linky na df mojehobby,kde milan porkristl podrobne rozebira podobna rizika ;). jenom bych si dovolil podotknout, ze napriklad 'profesionalni' motory od cemechu se mohou pysnit naprosto stejnym rizikem, protoze ani jejich vinuti neni zalite do pryskyrice. to si doma neudelas, takze se musis holt smirit s rizikem, ze mozna spalis regl. kdyz uz se s nim smiris, zbyva jen volba motoru. cdrom za 5,- a nebo python30 za 1000,- se stejnym vykonem i rizikem?? samozrejme pokud bys chtel vetsi vykon, cd-rom motorem ho nedosahnes. ale u halovych akrobatu kde setris kazdy gram jsou cdrom motory pouzivane i pro svoji hmotnost okolo 18g. zminovany python vazi 25g. zkratka mi vychazi, z ekrome omezeneho vykonu nevidim duvod proc motor do haloletu neprevinout. jde jen to, precist dost navodu a praci neodfusovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.03.2005 11:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
jeste si rikam ze popis stavby najdes na www.aviarium.wz.cz ,hledej odspodu,clanky s nazvem kterej te zaujme urcite neprehlidnes ;).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.03.2005 12:11 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2004
Příspěvky: 19
Pokud se nemýlím (jestli ano, tak mě opravte), tak baca je člověk, který chce začít létat elektro a mít nejmenší investiční náklady-proto ta otázka na cd rom. Tím směrem jsem směřoval odpověď. Samozřejmě, pokud se budu bavit s někým, kdo už nějaké halolety lítá a o střídavém pohonu ví "vše", bude to o něčem jiném. Ale převinout cd rom, aby byl použitelný, když pomalu v uvozovkách "nic nevím o regulátorech a střídavých motorech" a pokoušet se bez zkušeností postavit letadlo do 200g je dle mě zbytečný. Radši bych využil nabídky od čemecha (i když ho "moc rád nemám").


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.03.2005 12:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
samozrejme ze stupen informovanosti ovlivni postoj kazdeho, kdo by se chtel do neceho podobneho pustit, ale v dnesni dobe snad neni problem patricne informace zjistit na internetovych strankach nadsencu nebo tady na foru-od toho tady preci je. uplne stejne je to i se zacatky v modelarstvi obecne-nema smysl mluvit s nekym o zasadach rizeni f3bcka, kdyz takovej clovek neco podobnyho v zivote nevidel ani na obrazku. ovsem jak vidno, bacovi nevadilo zacit informace sbirat a zacit letat s letadly. proto nevidim duvod, ktery by mu mohl branit v ziskani potrebnych infromaci o previjeni motoru. ono jich totiz az tak moc neni, staci stravit dve hodinky na internetu a cist a cist a cist. a potom uz jen sehnat drat a motor a muzes se do toho klidne pustit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.03.2005 12:31 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2004
Příspěvky: 19
Ať zkusí a pak poreferuje, jestli to k něčemu bylo a jestli motorku patřičně využije. Samozřejmě se nikomu se svým názorem nenutím. Stejně si myslím, že nakonec koupí, ale zase na druhou stranu, proč to nezkusit, když to nic nestojí :) Tak baco studuj a podávej zprávy. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.03.2005 12:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
Hmm, mas pravdu, nejspis idealni postup :D ja sem taky zacal previjet az po tom co sem mel koupenej motor, tudiz chybi-li mi vykon, pouziju ten koupenej. ale stejne je to skvela zabava. mas pravdu, chce to zkusit ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.03.2005 17:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
czernitko píše:
jenom bych si dovolil podotknout, ze napriklad 'profesionalni' motory od cemechu se mohou pysnit naprosto stejnym rizikem, protoze ani jejich vinuti neni zalite do pryskyrice


O motoru s regulatorem od Cemehu jsem uvazoval, cena je zajimava a i ten clanek co tam maji o motorech me presvedcil, ze 'neco malo' o motorech vedi.
Je s jejich motory nejaky problem? Nebo proc je ta profesionalita v uvozovkach?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz