Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RC SET CESSNA 182
PříspěvekNapsal: ned 27.03.2005 15:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.6.2004
Příspěvky: 264
Bydliště: Liberec
Nemate nekdo zkusenosti s timto setem?
Jedna se mi o to kdyz to koupim,dam to dohromady a pripravim na prvni let- POLETI TO???
Byl bych hrozne nerad jako mnozi co koupili sety typu Badius,Bellanca... ,ktery vubec nelitaj./Teda co jsem o tom cetl/.
Predem diky za vase nazory...atd


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27.03.2005 21:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2004
Příspěvky: 99
Bydliště: Blansko
Proč se ptáš znovu natu cesnu(už ses naní ptal 19.března)?
Jinak poletí.
Aty ostatní letadla co si napsal tak lítají :x .Jenom se to sněma musí umět.
Věčinou ty články co sem tady četl tak podle mě psali úplný začátečníci.
Věčinou to chce dobře vivážit,vytrimovat a "udržet ve vzduchu" :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2005 9:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.6.2004
Příspěvky: 264
Bydliště: Liberec
RC-FLYINGTEAM:No prave o to jde.Mas docela postreh ze to pslali zacatecnici.Ptam se znova protoze chci mit jistotu ze to poleti.Videl jsem jak hodne zkuseny modelar mel co delat aby toho SkyLarka aspon trochu udrzel ve vzduchu.
Jo a jak pises ze se to s nima musi umet,tak to teda dost nechapu proc to prodavaj.Pochybuji ze by tento rc-set koupil nejaky zkuseny modelar.
Mam pocit ze je to delany prave pro nekoho kdo s tim zacina,takze dat to dohromady a jit litat a ne se stim jeste nekde sr.t a snazit se aby to vubec letelo.Musi to litat a ne jak pises ,,udrzet ve vzduchu".
A pokud nemas pochopeni pro zacatecniky,tak mi te je lito.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2005 13:10 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2004
Příspěvky: 99
Bydliště: Blansko
Discus ti napsal že muto lítá
Citace:
No jestli mas na mysli vyrobek od firmy Art-Tech, tak nejake zkusenosti mam. Ale vzhledem k tomu, ze k cinskemu vybaveni letadla nemam moc velkou duveru (po zkusenostech z letadla Wing-Dragon od stejne firmy), koupil jsem si pouze originalni drak a vrtuli. Zbytek jsem osadil klasickou 400-stovkou a serva Naro-Pro. Lital jsem na 7-clanek, ale do konzole pro baterky se vejde i 8-clanek, se kterym to fakt lita mnohem lepe.
Musim rict, ze jsem byl z letadla velmi mile prekvapen, lita prekrasne- zvlada krasny pohodovy let i zakladni akrobacii. Vcera jsme sli s klukama litat s vrtulnikama a ja si vzal pro zpestreni i Cessnu. Na letisti foukal staly vitr 5m/s s narazy 8m/s a silnymi turbulencemi. Ja jsem si do vzduchu s Cessnou netroufl, ale kamarad Honza, ktery leta uz asi 20 let s modely i skutecnymi vrtulniky rekl, ze to jit musi. Tak jsem tam vrazil baterky, pridelal kridlo, predal vysilac Honzovi a Cessna uz sla do vzduchu. K memu prekvapeni i v tomto silnem vetru letela Cessna uplne fantasticky a Honza predvedl i paradni akrobacii- premety,vykruty, let na zadech.
Zaver: vrele doporucuji !!!
S tím vybavením v setu by to mělo fungovat taky.Je sice pravda,že nepatří mezi nejkvalitnější eltktroniku ,ale za ty prachy se moc čekat nedá :( .
Jak jsem psal "udržet ve vzduchu" ,tak je to myšlený,že začátečník udělá nějakou chybu po které skončí na zemi(pomalu hodí,splete si směr,málo nebo moc přitáhne výškovku...).Na to aby bylo možné dělat nějaký závěr o letadlu musí aspoň trochu letět,nebo přijít na to proč nelítá a to začátečník těžko zvládne :wink: .
Pro začátečníky mám pochopení 8) ,ale proč zakládat novou diskuzi o letadle,když už se oněm mluvilo :?: .
Na závěr bych ti doporučil,kup si raději Windragona (je stabilnější...už jsem o tom psal dřív :roll: ),nebo tu Cesnu ,ale jenom ve 4kanálové verzi :!: a pokus se zkontaktovat s nějakým zkušeným modelářem(ušetříš čas i peníze)nic víc ti asi nikdo neporadí 8) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2005 14:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.6.2004
Příspěvky: 264
Bydliště: Liberec
RC-FLYINGTEAM:on tam pise ze to koupil zvlast,takze se mi jednalo primo o tu vec kterou prodavaji v krabici.
A proc ten 4kanal?3kanal by nestacil?Lze ocekavat ze s tim erem nebude ze zacatku dobre zachazeno a asi dojde i k nehodam :lol: a poskozeni kridla kde jsou tahla...atd,tak by nebyl lepsi 3kanal?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2005 18:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2004
Příspěvky: 99
Bydliště: Blansko
Ta Cesna má malé vzepětí a tím pádem je na směrovku méně citlivá(letí ,ale málo zatáčí a ve větru by to byl problém :? ).
Pokud se ti ale jedná o cenu tak tam jde nechat zablokovanou směrovku a servo se zabuduje do křídla :) .Táhla v křídle ničemu nevadí a navíc křídlo se trochu zpevní 8) (ne že by to bylo potřeba).Určitě se zeptáš "na co tam je ta směrovka?" Ta směrovka tam je spíš kvuli akrobaciji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2005 20:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Řeknu ti to takhle:chodím lítat s kamarádem který tu cesnu má a na lítání je to skvělé letadlo ale na přistávání ne. Chodíme lítat na pole na kterém je asi 5-10 cm vysoká tráva a téměř při každém přistání (pokud není téměř úplně vodorovné) se té Cesně zlomí křídlo.Stačí jen třeba líznout koncem křídla o zem a křup!a můžem zpravovat.Což se mi pro začátečníka nezdá nejlepší.Toto je ale můj názor a každý může mít svůj.V žádném případě tě nechci odrazovat od koupě, na učení je to skvělé letadlo s nezáludnýma vlastnostma.zatím se měj :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2005 20:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2003
Příspěvky: 624
U tříkanalu se blbě ovladá plyn nemají křížové ovladače :( tak pokud je to možné běžte do čtyřkanalu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.04.2005 7:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Zdravím všechny,

Jsem začátečník v RC létání a zaujala mě tahle cessna(4 kanál). Jak jsem četl jsou i vhodnější éra pro začátek, ale chtěl bych něco co trochu vypadá :). Jde mi o to, že jsem koukal kde ji mají a nikde v Praze skladem není a bude bůhví kdy. Stejně to asi rozbiju tak jsem začal přemýšlet jen nad 3 kanálem. Včera jsem volal do nejmenované prodejny a tam mi tvrdili, že křidélka u 4 kanálového modelu jsou řízena "přepákováním" a snad že je vysílač stejný jako u 3 kanálu. Má prosím někdo tu 4 kanálovou cessnu a může mi napsat zda má opravdu 4 kanály?? Pokud má stejný vysílač jako 3 kanál vemu ten a jako kutil později dobastlím křidélka. Dávat o 1400 víc jen kvúli několika páčkám se mi nechce.

Jo a ještě jeden dotaz. Jak dloho to asi vydrží ve vzduchu s originál baterkou.

Děkuji za odpověd


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.04.2005 22:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
No tak zatím žádná odpověď, tak jsem si koupil 3kanál. Dnes jsem to zkompletoval nabill baterku cca 2 hodiny. No trochu výtku bych měl k přesnosti provedení neb výškovka je cca 5° křivě proti křídlu ale to se podloží. Vypadá to fakt moc pěkně. Trup se zdá masivní ale křídlo je fakt křehký. Hned zítra koupim tu lepenku se skelnými vlákny(neví někdo kde jí seženu?) a olepím náběžky a zespoda jedním pruhem i křídlo.

Moc jsem nevěřil že takhle křivý to poletí. Zavolal jsem kamaráda RC letce a on se o to pokusil. První hod po čumáku do trávy bez poškození. Na druhý pokus po vytrimování vylétl a cca 10 minut vpoho polétal. Pak klíďo přistál do ozimu a řek že je to ok(podvozek tam zatím nemám sedal na břicho). Dokonce zkusil i loping (úspěšně) a let na zádech
což se moc nedařilo. Já jsem si to zkusil jen krátce řízením směrovky a plynu. Vím teď že to lítá a snad zítra zkusím svůj první skok :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04.05.2005 19:55 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2005
Příspěvky: 8
Ahoj,
jinak celkem nechápu, proč jsi psal, že Accipiter badius nelítá. Já ho mám, už s ním sice lítá můj 8-letý kluk, ale jako první rc model byl výborný. První 2 lety jsem sice vždycky polámal křídlo, ale ne díky špatnému modelu, či elektronice, ale díky mé nešikovnosti. Ale když jsem se trošku zorientoval, podle mně neměl chybu. No a vzhledem k tomu, že je to 3-kanál, nakonec jsem s ním dělal psí kusy. Vyloženě špatně taky nevypadá, cena slušná, není to špatná volba pro začátečníka. Ta Cessna 182 asi taky nebude špatná, ale známý mi povídal, že bude zřejmě problém s vysílačem, neboť nemá klasické "klouby" ale spíše se tam nějak posunují destičky, či co. Asi to popisuji špatně, ještě jsem to vlastně neviděl naživo, jen obrázky. Ale už jsem začátečník, který už snad základ zvládnul, tak se ohlédnu po něčem trošičku náročnějším. Máte někdo zkušenosti s rc vysílačem OPTIC 6??? Uvažuji o něm, ale ještě jsem se nerozhodl, pro mně jako začátečníka celkem asi zbytečný luxus :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04.05.2005 21:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2004
Příspěvky: 274
Bydliště: Vlašim
Optica nemám (mám Flash 5X a JR PCM9XII), ale četl jsem, že je to slušný vysílač a za tu cenu je to dobrá koupě.
Další dost dobrý vysílač je Futaba FX-18 - je to 8mi kanálové rádio a dá se sehnat v Brně mám dojem že u JR Model za cca 3900 (bez přijímače - jen holé rádio) nebo u Hnízdila v rcservisu o něco dráž (taky bez přijímače).

I když jsi začátečník, tak se rychle můžeš stát pokročilým a je zbytečné kupovat nějaké rádio, které by jsi za chvilku odložil, protože má málo funkcí, pamětí na modely, ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05.05.2005 16:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2005
Příspěvky: 268
Bydliště: Nové Město nad Metují
Mimochodem Bellanca lítá a pěkně ale pro úplnýho začátečníka je trochu divočejší.
Kamarád si pořídil Skylarka i tu Bellancu a oboje super. Řádíme s nima na louce jen ta doba letu by mohla být delší a o přistání se v případě Bellancy nedá mluvit kvůli jejímu podvozku který by sloužil svému účelu jen na asfaltové dráze ale na trávě je podvozek jen perfektní brzda :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC SET CESSNA 182
PříspěvekNapsal: pon 09.05.2005 1:04 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2005
Příspěvky: 1
RIDER píše:
Nemate nekdo zkusenosti s timto setem?
Jedna se mi o to kdyz to koupim,dam to dohromady a pripravim na prvni let- POLETI TO???
Byl bych hrozne nerad jako mnozi co koupili sety typu Badius,Bellanca... ,ktery vubec nelitaj./Teda co jsem o tom cetl/.
Predem diky za vase nazory...atd

Jsem si tu cessnu 3 kanal koupil a zacal laborovat. Vysilac je 3 kanal, ale jde to prekopnout na mix(kridlo) jsou tam 4 konektory a tak jsem tam vrazil poteenciometr a funguje to. Prijimac je 4 kanal a na 4 kanale je stav 0 a 1. Kridlo jsem si vyriznul z polystyrenove desky a zpevnil vickem elektrikarske listy a hrany skelnou paskou. Model lita, ale predstavoval jsem si to uplne jine. Mala stoupavost, ale relativne klidnej model oproti blaznivymu kridlu. Jeste asi pridam jeden clanek pro zvyseni vykonu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.05.2005 16:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2005
Příspěvky: 290
Bydliště: Ústecký kraj-Most
Tento číňan opravdu lítá.Má ho jeden známej a nestěžuje si.Já bych za tu cenu sáhl třeba jen po trupu letadla a později bych si dokoupil střeva.Je to jen na tobě.já vím co mluvim, protože jsem se snažil naučit se lítat s Bellancou.Dopadlo to fiaskem.Pujčil jsem to zkušenějšímu modeláři a ten začal nadávat jaký jsou ty šikmovoký svině.Vubec to neletělo :( ...proto jsem přešel na variantu č. 2:zkompletovat si éro z kvalitních komponentů, sice to vyjde dráž, ale vyplatí se to :P ...Ale jak řikam kámoš ho má a je spokojenej(ale byl stim 1 lítat,takže odhad je nulovej.). :?: :!:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz