Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Volba regulátoru
PříspěvekNapsal: stř 06.04.2005 19:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Potřebuji nový regulátor (ten z Bellancy si už odpracoval svoje - člověk by nevěřil co vydrží :lol: ) a celkem nevím jaký vybrat - kolika ampérový budu potřebovat.
Chci ho použít na pohon čtyřstovky (normální 400 Permax 6V), převodovka 1:3, vrtule 250x200. Napájení momentálně 7-mi článek, časem možná i nějaký ten Li-xxx. Váha letadla kolem půl kila.
Cena samozřejmě rozhoduje, ale nemělo by to být na úkor kvality. Co doporučíte?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.04.2005 20:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2005
Příspěvky: 174
Bydliště: Brno
A nechceč si místo stejnosměrného reglu koupit rovnou střídavý. U firmy Čemech teť mají motor python 40 i s 12 A regulátorem za 1500kč !!!
Já již dřív koupil po spálení stejnosměr. reglu rovnou stříďák i s motorem a vůbec toho nelituji. :D Pokud chceš navíc v budoucnu přejít na Li-pol tak bych se moc nerozmýšlel a tu Bellancu na 400 ten python zvládne krásně :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.04.2005 20:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
cap232 píše:
A nechceč si místo stejnosměrného reglu koupit rovnou střídavý. U firmy Čemech teť mají motor python 40 i s 12 A regulátorem za 1500kč !!!
Já již dřív koupil po spálení stejnosměr. reglu rovnou stříďák i s motorem a vůbec toho nelituji. :D Pokud chceš navíc v budoucnu přejít na Li-pol tak bych se moc nerozmýšlel a tu Bellancu na 400 ten python zvládne krásně :D


Zatim se mi stava az moc casto, ze obcas prastim s letadlem do zeme rovnou cumakem, tak radsi stridak jeste ne. Navic bych musel predelavat uchyceni motoru a zatim me ani viseni nejak nelaka...
K te Bellance - to rozhodne neni do ni. Ta uz si svoje odpracovala ;-) Tohle je do SpaceScooter. Mam tam momentalne reg z Bellnacy, ale nejak se mi pri spustenem motoru zacinaji klepat serva (klascke 55, taky uz ne ty z Bellancy), navic mam pocit ze ma obcas za letu motor kratke vypadky. Nakonec, na takovy odber ktery po nem asi chce ctyrstovka s takovou vrtuli ho soudruzi v cine urcite nevyrobili...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.04.2005 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Kup si buď Jeti JES 012 - umí i lipolky, nebo MGM TMM 1210 - s.
U JESe se typ článků nastavuje jumperem, TMM je "kvrdlací" kniplem. Prohlídni si stránky obou výrobců, najdi ceníky u prodejců a rozmysli, jaký chceš, nebo zvaž ten stříďák. (ale jestli mysíš, že bys mohl víc bourat, doporučuju koupit ss regulátor)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.04.2005 20:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2005
Příspěvky: 174
Bydliště: Brno
Hmmm to je škoda s tím stříďákem by to fakt bylo už o něčem jiným.......
Jo a to škubání serv, mě se to stávalo u speed 300 pokud měl nové nebo ojeté uhlíky až na doraz, pak jiskřil a při rozběhu rušil jak ďas - to budou ty výpadky motoru i cukání serv, zkus se na ty uhlíky mrknout a možná budeš zahazovat i motor.... Nechceč se o tom AC ještě rozmyslet ? Uvidíš, že tě virus AC-Lipol taky dostane a pokud ná teť tak později určitě ..... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.04.2005 20:55 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.8.2003
Příspěvky: 49
Ten regulator je stavany na taky odber cize do cca 10A. No ale odporucit by som ti mohol regulator JETI JES 012 vid. http://www.jetimodel.cz/cze/mikroproc0.htm


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.04.2005 21:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Dodo píše:
Ten regulator je stavany na taky odber cize do cca 10A. No ale odporucit by som ti mohol regulator JETI JES 012 vid. http://www.jetimodel.cz/cze/mikroproc0.htm


Diky, byl to jeden z kandidatu. Jen jsem premyslel jestli nevzit radsi tu 020, ale pokud to takhle staci tak neni co resit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.04.2005 21:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
cap232 píše:
Hmmm to je škoda s tím stříďákem by to fakt bylo už o něčem jiným.......
Jo a to škubání serv, mě se to stávalo u speed 300 pokud měl nové nebo ojeté uhlíky až na doraz, pak jiskřil a při rozběhu rušil jak ďas - to budou ty výpadky motoru i cukání serv, zkus se na ty uhlíky mrknout a možná budeš zahazovat i motor.... Nechceč se o tom AC ještě rozmyslet ? Uvidíš, že tě virus AC-Lipol taky dostane a pokud ná teť tak později určitě ..... :D


Ten motor muze mit nalitano tak maximalne hodinku na sedmiclanek. To by snad jeste nemel mit obrouseny uhliky, ne? O 400 bych si myslel ze neco vydrzi...
Jinak virus AC by me asi taky chytil, ale jednak se bojim drahe havarky a hlavne me ted celkem uspesne 'vycucal' naz mily danovy system a do neprijemne pozice vystavil jeden neplatici klient :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.04.2005 21:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2005
Příspěvky: 174
Bydliště: Brno
Finance jsou problém i pro mne, tak tě chápu :( . Jinak ten motor by měl být po hodině tak akorát zaběhlej pro max výkon :D . Jinak ti s tím rušením už moc neporadím, pokud máš dobře odrušen motor a neuklepal se ti kontakt kondiku s pláčtě motoru, tak fakt nevím ... Možná to je tím reglem, ale to poznáš až ho vyměníč. Tak letu zdar ! :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.04.2005 22:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
cap232 píše:
Finance jsou problém i pro mne, tak tě chápu :( . Jinak ten motor by měl být po hodině tak akorát zaběhlej pro max výkon :D . Jinak ti s tím rušením už moc neporadím, pokud máš dobře odrušen motor a neuklepal se ti kontakt kondiku s pláčtě motoru, tak fakt nevím ... Možná to je tím reglem, ale to poznáš až ho vyměníč. Tak letu zdar ! :D


Motor byl primo ve stavebnici a zadne viditelne odruseni na sobe nema. Ani v navodu o nem neni ani zminka, takze predpokladam ze u ctyrstovek je uz nejak 'integrovane' uvnitr, pripadne ze neni potreba (coz se mi ale nezda). Poradi zkusenejsi jak to je u motoru Permax 400 6V?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.04.2005 13:15 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2004
Příspěvky: 61
Bydliště: Praha
na Permaxu co si pamatuju kondiky nejsou, ma jen kolem plaste takovej kovovej obal,myslim ze to je prave proti ruseni,misto kondiku ale nevim uz dlouho s plechacema nelitam :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.04.2005 14:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
smiC píše:
na Permaxu co si pamatuju kondiky nejsou, ma jen kolem plaste takovej kovovej obal,myslim ze to je prave proti ruseni,misto kondiku ale nevim uz dlouho s plechacema nelitam :lol: :lol:

Kdyz jsem naposledy kupoval Permaxe 400, byly v krabce prilozeny i kondiky (mozna jen jeden) s navodem na pripajeni. Kovovy krouzek ma mit nejaky vliv na magneticke pole, ktere vytv. magnety uvnitr, odruseni se to vubec netyka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.04.2005 14:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2005
Příspěvky: 174
Bydliště: Brno
Doporučuji ti to odrušení dodatečně udělat. Kup si 3 kondiky cca 220 uf a jeden napájej přímo mezi +a- další pak na + a plášť, třetí mezi -a plášť.
Jinak jestli s tím nemáš zkušenost tak v modelárně jim řekni že chceš odrušit 400 a oni ti už něco dají (ty hodnoty nejsou až tak krytické).
Nebo jestli budeš mít štěstí tak koupíš rovnou kuprextitovou destičku s již připájenými součástkami, je to velice elegantní, ale dražší řešení. Já tuto "destičku" mám na 300 a vše je v pořádku... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.04.2005 15:58 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2004
Příspěvky: 61
Bydliště: Praha
Honza píše:
smiC píše:
na Permaxu co si pamatuju kondiky nejsou, ma jen kolem plaste takovej kovovej obal,myslim ze to je prave proti ruseni,misto kondiku ale nevim uz dlouho s plechacema nelitam :lol: :lol:

Kdyz jsem naposledy kupoval Permaxe 400, byly v krabce prilozeny i kondiky (mozna jen jeden) s navodem na pripajeni. Kovovy krouzek ma mit nejaky vliv na magneticke pole, ktere vytv. magnety uvnitr, odruseni se to vubec netyka.


no rikam ja uz si moc nevzpominam jak to bylo ale myslel jsem ze to je prave na odruseni tak se omlouvam za mylnou informaci 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.04.2005 20:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Honza píše:
Kdyz jsem naposledy kupoval Permaxe 400, byly v krabce prilozeny i kondiky (mozna jen jeden) s navodem na pripajeni. Kovovy krouzek ma mit nejaky vliv na magneticke pole, ktere vytv. magnety uvnitr, odruseni se to vubec netyka.


Ptal jsem se v prodejne, 400 jsou pry odrusene uz 'vevnitr a neni potreba na ne extra odruseni pridelavat. Navic je to stavebnice od Multiplexu a o necem takovem neni ani zminka - takze fakt predpokladam ze delat na to extra odruseni je zbytecne.
Koupil jsem novy regulator (012), uvidime jestli to bude lepsi...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz