Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 03.01.2005 18:27 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2005
Příspěvky: 2
Zdravím, uvažuji o pořízení vysílače a vzhledem k velmi pozitivní ceně US dolaru a možnosti zvažuji, že bych si přijímač a přijímač dovezl z USA. Přeci jen je rozdíl dát za Eclipse 7 dát cca 250 USD (za balík s přijímačem, servama, krystalem, nabíječkou, baterkama, atd.) tedy nějakých 5600 (a to jsem nehledal), než min. 8000 u nás. Ale nevím, jak pořešit problém s frekvencí.

Předpokládám, že 72Mhz (resp. 75Mhz) u nás nejsou povolené frekvence. Lze tohle technicky nějak řešit? Je to legalní?

Předem díky za radu.

Katzman.-


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: .
PříspěvekNapsal: úte 04.01.2005 10:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2003
Příspěvky: 139
Bydliště: Praha
legalni to urcite neni a koledujes si o problem s CTU, sic jsou posledni dobou pomerne vytizeni a reaguji spise na podmety tykajici se ruseni garantovanych pasem ale clovek nikdy nevi a za problemy to urcite nestoji + tato frekvence byla jestli se nepletu pridelena pro rozhlasove vysilani


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: .
PříspěvekNapsal: úte 04.01.2005 10:48 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2005
Příspěvky: 2
jenik píše:
legalni to urcite neni a koledujes si o problem s CTU, sic jsou posledni dobou pomerne vytizeni a reaguji spise na podmety tykajici se ruseni garantovanych pasem ale clovek nikdy nevi a za problemy to urcite nestoji + tato frekvence byla jestli se nepletu pridelena pro rozhlasove vysilani


Hmmm, to je skoda. Fakt se mi za to nechce dat o vice tretinu vic, nez musim a krom toho, mam zkusenosti, ze kdyz s amikem v krame trochu vyjednavam, tak z nej zpravidla vyrazim jeste nejaky bonus, takze si myslim, ze nejake to servo bych z nej vymamil. ;)

A co preladeni frekvence? Je to mozne? Kde? Je to bezpecne a legalni? Nechci se dostat do potizi, za to mi to zase nestoji. A uz vubec ne s nasimi urady, s tema jsou problemy aniz je clovek nutne vyhledava. :(

katzman.-


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04.01.2005 12:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
i kdyby provoz na us frekvenci nebyl nelegalni, asi by ti to nestalo porad se bat kdy ze ti prijde ruseni od nakyho vysilace radia, ktery zejmena ve meste rozhodne neuvidis. s preladenim to asi nebude problem, jelikoz u nas se pro 35/40-MHz prodavaji uz hotove desky pro eclipse 7, otazka je kolik stoji samotna deska. mrkni do nakyho ceniku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.01.2005 16:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
napriklad v jinu prodavaji modul pro eclipse 7 za 1790. informace maji v bulletinu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.04.2005 3:55 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 4
Ja jsem se chtel zeptat temer na totez protoze budu mit soupravu JR XP8130 z USA. Mohl by mi nekdo poradit jestli a jak by se dala tato souprava preladit.Abych to upresnil tak v soucasne dobe ziju v USA ale uvazuji o navratu a rad bych u teto soupravy zustal.Nechce se mi ji se ztratou prodavat a pak v Cechach kupovat novou podobnou za vetsi penize.

Mnohokrat dekuji vsem kteri mi poradi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.04.2005 5:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Při přesunu z USA do ČR je nutné pořídit jiný VF modul vysílače - pokud ho má. Pokud ne, tak celý vysílač. Přijímače vyhodit, s tím se nedá nic dělat.

Tudíž nákup v USA a přestavba u nás se rozhodně nevyplatí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.04.2005 2:21 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 4
ZDZD
Po dlouhe dobe jeste reaguji na vasi odpoved.Kdysi davno se pamatuji ze v nejakem RC servisu v praze preladovali vysilace a nevim jestli i prijimace.Myslim ze to bylo mezi frekvencemi FM 27mhz, 35 mhz a 40mhz. Tudiz me zajima proc to neni mozna preladit z 72mhz na 35mhz.
Pokud je tento muj dotaz naivni ,omluvte me jsem v tomto oboru opravdu laik :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.04.2005 5:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Protože dnes už se to nedělá a povolovací podmínky to ani neumožňují. Pokud výrobce nedodává homologované moduly vysílače do potřebného pásma, tak změnu nelze provést.

Přijímače se nepřelaďovaly nikdy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.04.2005 21:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2005
Příspěvky: 268
Bydliště: Nové Město nad Metují
Klidně to kup za těch 5600Kč VF modul 35/40MHz stojí kolem 1500Kč dovoz taky není zadarmo a sme zase na ceně u nás v modelářských prodejnách a s možností rychlých servisních zákroků a záručních věcí.

Jinak Eclipse 7 QPCM je dobrá volba taky ho mám


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], habasek, juraj.jurej a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz