Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Plány v PDF - jak s nimi pracujete?
PříspěvekNapsal: ned 17.04.2005 21:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Mám postahované různé plánky v PDF a chtěl bych si je upravit. Máte někdo nějakou utilitku, která dokáže z PDF dostat buď přímo vektory (aby s nimi šlo třeba dále pracovat v Corelu nebo Adobe), nebo která dokáže PDF překonvertovat alespoň na dostatečně velkou bitmapu?

Mě zatím napadly jen dva způsoby jak s takovým výkresem dále pracovat a ani jeden se mi moc nelíbí - buď ho vytisknout a celý pak v potřebném rozlišení oskenovat (přesnost jde do háje...) nebo ho rovnou z Acrobatu sejmout jako celou obrazovku přes klávesu PrintScreen do clipboardu (bude to zubaté..)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.04.2005 6:59 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2004
Příspěvky: 19
Pokud jde o gumáky, tak já si to hodím jako obrázek do AutoCadu a obkreslím, pak s tím normálně pracuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.04.2005 7:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2005
Příspěvky: 954
Bydliště: Val.Mez.
Čau,
dělám to stejně jako Oldík, i s bmp, nebo gif či jpg. Sice se někdy může trochu projevit lidová tvořivost, protože podklad má špatnou kvalitu, ale jinak v poho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.04.2005 8:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
zz píše:
Čau,
dělám to stejně jako Oldík, i s bmp, nebo gif či jpg. Sice se někdy může trochu projevit lidová tvořivost, protože podklad má špatnou kvalitu, ale jinak v poho.


Obkreslit takhle bitmapu neni problem, ale nemam nic co by do sebe dokazalo nahrat PDF pro obkresleni. Navic, kdyz uz mam ten vykres ve vektorovym PDF tak se mi zda jako dost zbytecna prace cely ho znovu prekreslovat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.04.2005 9:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Neviem ako je to na PC (ale neviem preco by to malo byt inac), na Macovi sa kazde PDF da priamo otvorit v Adobe Illustratore vyssich verzii, ak bolo vytvorene v niecom vektorovom, otvori sa ako vektorove a da sa s nim dalej normalne vektorovo pracovat. Takisto sa da priamo otvorit v Adobe Photoshope a v uvodnom dialogu zadat rozmer a rozlisenie, do ktoreho sa ma rozrastrovat. Samozrejme uz to nebude vektor. Moznosti zachovania vektorovej editovatelnosti zavisia od toho, v com a ako bolo PDF vytvorene.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: COrel
PříspěvekNapsal: pon 18.04.2005 11:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2003
Příspěvky: 139
Bydliště: Praha
v Corelu je OCR trace ten to z obrazku prevede na krivky sam, das-li rozumne parametry nemusis ani nic umazavat


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz