Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 23.10.2003 5:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 141
Obrázky: 1
Hoši, co létáte s halovým (popř. parkovým)akrobatem, nemohli by jste zde uvést vámi ozkoušené či okoukané, doporučeníhodné konfigurace pohonné jednotky,baterie, regulátoru atd. pro halového akrobata? Prosím, aby jste potlačili případné averze k jednotlivým značkám. Jde mi hlavně o to, aby byly zkušenosti shromážděny na jednom místě a usnadnili tak, alespoň trochu, nám ostatním výběr pohonu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23.10.2003 6:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Ja bych jen poprosil pridat i pomalolety a parklety.

Aby clovek vedel, co dat do maleho letadla, aby letelo pomalicku po parku mezi stromy :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23.10.2003 8:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 141
Obrázky: 1
To jsem právě nechtěl. Chci aby to bylo čistě o akrobatech. Na slow a park-pomalolety založ nový odkaz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23.10.2003 9:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
Tak já to zkusím. Stříďák, samozřejmě. Na trhu je jich dost, měl by být co nejlehčí a mít co největší statický tah s rozumnou baterií. Malé Axíky, PJS-300, nové malé motory od Free Airu, to všechno chodí dobře a asi budou chodit i ty ostatní co jsem viděl na Model Hobby (nová malá Mega apod).

Teď baterie: to je jednoduché, 2s nebo 3s lipolka. E-tech 700, Kokam 350 SHD, to všechno se dá použít. Čím menší hmotnost, tím líp - na soutěžní let v "povinné" sestavě není třeba takový výkon. Na AeroMusicals pak trocha šťávy potřeba je... když to má mít i pěknou dynamickou fázi. Všechny používané typy to ale bez problémů dají. Moje metoda je létat třeba na 3x1200 Etech venku, do haly pak dát místo nich 3x700 (mluvím o svém 300 g dvoupološníku z výstavy (300 g má se sedmistovkami).

Regulátor - každý který to snese a přitom je dost lehký. Pokud funguje, není co řešit.

Nevím jestli to pomohlo, ale v pohonu zas taková věda není, pokud táhne a moc neváží. Je třeba to přizpůsobit hmotnosti - něco jiného bude třeba pro 200g letadlo, něco jiného pro 400g letadlo.

Konkrétní příklad letadla kde pohon dobře funguje: můj dvouplošník (2COOL) - Axi 2208/34, 9x5 GWS vrtule, 3xlipo, TMM 1210 profiline. Když chci brutální tah, dám vrtuli 10x6.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24.10.2003 20:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2003
Příspěvky: 141
Bydliště: Brno
Ja jsem take resil tento problem a nakonec jsem jej vyresil nasledovne:
Motor MEGA 16/7/7 s prevodem Microgear 2,8:1,vrtule GWS 10/4,7 nebo11/4,7nebovrule od FSK pevna dvoulista a dvouclanek Li-Pol nebo Li-On,nebo sedmiclanek NIMH 600.Posledni verze akrobata vazi se dvema Li-Pol kolem 250g a se sedmiclankem nebo Li-On lehce pres 300g.Na zemi si na plny plyn s nejtezsi vrtuli vezme max do 8A,tak mam jistotu,ze at delam co delam,clanky neupecu.(a to kdyz se pokousim viset doma tak tam davam Li-Pol 700mAh dvouclanek a taky jim to nejak nevadi).
Si tak rikam proc vsichni litaj s triclankem,kdyz to tak krasne visi i kolmo stoupe s dvouclankem.A pri podobnym odberu............... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01.11.2003 18:18 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.10.2003
Příspěvky: 19
A co třeba starý dobrý Speed 300? :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03.11.2003 10:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
Speed 300 se použít dá také, hlavně s dobrými lipolkami. Potenských tým na to létal úspěšně s akrobaty a dvouplošníky. Není to ideální, ale dá se to dobře použít (a za mnohem méně peněz).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Do Akrobata
PříspěvekNapsal: stř 12.11.2003 9:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2003
Příspěvky: 105
Já Ti můžu popsat s čím poletuji já:

Ve Weseekovi jsem měl PSJ 550R napájený 2s2p Lipol 1200mAh.
Baterky byly však dost těžké. Ne, že by to motor neutáhl, ale letadlo bylo dost rychlé a těžké. Lítalo to ale pěkně venku.
Když jsem použil Lipol 2s1p bylo to lepší.

Po té, co jsem Visíka pohřbil. Stal jsem se šťastným majitelem modelu roku 2003 - Microbata.
Toho lítám s tou samou konfigurací. Aku 2s1p E-tec. Váha je cca 330g.
Modelu tenhle pohon vyloženě sedí. Pokud se použije 3s1p je to drak. Lítá se víc na půl plynu.
Vrtuli používám APC Slow 10x4.7". Ta mi sedí nejvíc.
Regulátor používám JETI Hacker s časováním 3.
Přijímač mám JETI 5plus.
Serva HS-55.
A spokojenost.
Jenom na ruce ještě hledám dodavatele.
:)

_________________
Michal NuClear Polák
RadioaCtive


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26.11.2003 11:54 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.11.2003
Příspěvky: 2
Losna píše:
Speed 300 se použít dá také, hlavně s dobrými lipolkami. Potenských tým na to létal úspěšně s akrobaty a dvouplošníky. Není to ideální, ale dá se to dobře použít (a za mnohem méně peněz).

Chlapi,to je prave to, co mne zajima.Chtel bych si neco takoveho zprovoznit z EPP, jenomze cena stridaku a k tomu regulatoru a jeste 3SLiPol, nebo jak se to oznacuje, je docela palka.Motor okolo 2, regl okolo 2, aku okolo tak 1.5, to jsem daleko za castkou,kterou do toho hodlam incestovat.Nepotrebuju viset na vrtuli 5 minut,ale aby to opravdu trochu akrobatilo. Provozuje nekdo tedy nejakeho akrobata na S300? Jake clanky,jaka vrtule, jake prevody a hlavne jaky ERO? Ted jsem nekde koukal od Telinku na Trick800, ten by mel byt i pro S300 s prevodovkou,ale nekde jsem slysel, ze to neni moc pouzitelny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26.11.2003 14:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2003
Příspěvky: 624
Možná TRIC 800 light klasická 800 určitě ne :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26.11.2003 14:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2003
Příspěvky: 124
Podívej se na www.combat kraliky.cz tam maj výřezy na lehkého akrobata a ten pude i S300


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27.11.2003 10:21 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.11.2003
Příspěvky: 2
daniel píše:
Podívej se na www.combat kraliky.cz tam maj výřezy na lehkého akrobata a ten pude i S300

Mohl by jsi prosimte napsat, jak je ta adersa spravne ? Mne zatim nefunguje bohuzel zadna kombinace....Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27.11.2003 12:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Myslím že to mnělo být http://www.combat.wz.cz/ , nebo http://www.combat.wz.cz/expm.htm
Ale jestli scháníš něco na oddechovou akrobacii, tak můžu vřele doporučit Eagla od Potenského. S těma novejma žlutejma baterkama totiž dokáže i viset a dost dlouho. Dokonce je schopen kolmého stoupání (né moc rychlého).
Pokud nechceš nic extrémního, tak tohle je skvělej model.
Vlastní zkušenosti. :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.11.2003 21:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2003
Příspěvky: 124
Ta adresa je špatně ,ale mám ji v práci na complu tak ted ti dám jen mail a adresu až po neděli.
Mail: combat.kraliky@seznam.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.11.2003 21:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2003
Příspěvky: 124
A zapoměl jsem dodat že s BONISEM souhlasím a tu adresu má správně


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz