Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: -Schema serva-
PříspěvekNapsal: stř 11.05.2005 13:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
nemate niekto schemu na servo? rad bych si celkom skusil postavit vlastne servo, moze byt aj s SMD... vhod pridu aj nejake clanky, pokec, teorie...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12.05.2005 19:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2005
Příspěvky: 174
Bydliště: Brno
Má to cenu něco takovýho vůbec stavět .....? Servo je docela složitá věcička, která musí být dobře mechanicky i elektronicky provedena a toho v domácích podmínkách nemách šanci dosáhnout. Maximálně sestavíš servozesilovač a tím skončíš. Ozubený kola jsou taky prakticky nevyrobitelné....Náklady a časová dotace na 1 ozubené kolečko by přesáhly cenu celého serva... Jinak jestli bys takové servo nedejbože postavil , tak ho prosímtě necpi do modelu 8O . Pouštět se do stavby serva od základu je podle mě nesmysl. Do takových akcí se má cenu pouštět pouze tehdy, není li na trhu servo potřebných parametrů a tím myslým například servo pro naklápění či natáčení gondoly vzducholodi (viz. RCM) ale i takto sestavené servo má použit základ ze standartně vyráběného serva (servozesilovač atd..)a je k němu přirevněn další převodový stupeň z dostupných dílů.... jinak promiň jestli jsem tě zklamal, ale asi ani já a ani nikdo jiný by nerad viděl ve vzduchu "3kg" letadlo řítící se k zemi (v horším případě do diváků) z důvodu selhání amatérského serva v řízení modelu.
Letu zdar !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13.05.2005 9:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
chcem sa len pokusit nieco take postavit, len zo zvedavosti... a nechcem to potom narvat do nejakeho obra, skor ma zaujimaju take pidiserva co sa pouzivaju s extremne malych halovych modeloch... napr nieco ako serva Wes alebo tak nieco...

inak som rad ze si pridal svoj komentar ale moc ma netesi ze ma stale niekto od niecoho odhovara, skor by som ocenil keby tu niekto zavesil nejaku tu schemu a popri tom mi napisal co bude treba, ako je to zlozite, coho sa vyvarovat a tak... :?

a na druhu stranu ma priroda obdarila aspon akou takou inteligenciou aby som pochopil aj sam, ze vyrobit si vlastne servo a narvat to do 3kg modelu je totalna blbost a nanajvis nebezpecna vec... ale kedze to chcem iba do nejakeho polystyrenaku nevydim v tom ziadne mozne nebezpecie a ked tak tak maximalne pre model ktory sa so selhanym servom rozplacne o zem... :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 14.05.2005 20:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.11.2004
Příspěvky: 408
Bydliště: Jakubov u Mor. Budějovic
cuki: tak sa koukni do sériovýho serva jinak ti neporadim protože vic nevim, ale pokud se ti nehce rozdělávat servo tak já ti nafotím vnitřek jednoho starýho standartního serva :!: :!: :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 14.05.2005 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2003
Příspěvky: 624
cuki servozesilovač postavit je to najednoduší nakonec můžeš použit i hotový modul otazka je jestli si schopen ho udělat po mechanické strance 8O tím bych začal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2005 13:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
jo dokazal... mne ide hlavne o schemu servozosilovaca...

_________________
- PARK fly - F3J/B/F/K -


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2005 14:17 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2005
Příspěvky: 3
Jako servozesilovac se pouziva vetsinou primo pro to delanej IO. Takze kolem je jen par kondenzatoru, odporu a vykonovy tranzistory. Maximalne muzes posilit ten vystup, jinak bych se tim vubec nezaobiral. Za par korun se da koupit hotova elektronika serva.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], marcels a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz