Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lepení polystyrenu
PříspěvekNapsal: sob 14.05.2005 10:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Včera jsem byl poprvé létat sám a díky bohu za vysoké obilí. I tak mi ale po parádním pádu po křídle a následné hvězdě praskl trochu trup pod uložením křídla. Je to obyčejný polystyren a nevím čím to slepit. Prodali mi k tomu nějaké lepidlo STYRO ale tím to nedrželo pořádně ani druhý den. Nakonec jsem to slepil lepidlem co bylo k letadlu ale to už mi dochází.

Čím prosím lepit pevně polystyren a kde to koupit ?

Díky za rady


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 14.05.2005 10:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 432
Bydliště: Chomutov
Zkus Purex. Pěkně ti do PS propění. Koupíš ho v každé modelářské prodejně. Vytvrzuje vzdušnou vlhkostí = 100% vodostálé lepidlo. Potřebuješ li aby více propěnilo, stačí trochu navlhčit rozprašovačem povrch. Nedávej ho tam moc ať ti zase nepropění moc a neleze ti to ven. Zkus si to na kousku odřezku ať víš jak se to chová.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 14.05.2005 21:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2004
Příspěvky: 274
Bydliště: Vlašim
Přesně tak - Purex je ideální na pevné spoje, případně můžeš zkusit i Epoxid (ale Purex se dostává o něco lépe z rukou :wink: )
Jinak na lepení polystyrenu (případně pronu) se používá LA Tmel, UHU Por, Porex Ceys - ale to už jsou kontaktní lepidla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.05.2005 16:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
No tak vam dekuju za rady. Musim se pochlubit co jsem dnes spachal. Byl jsem znovu litat a uz mi to vcelku de. Odstartuju litam a nejak rizene upadnu do obili. Po poslednim letu mi ale prasklo kridlo vpuli. Nechapu jakto protoze to vubec nebyla rana. Kridlo je z obycejneho polystyrenu a ja se chci zeptat?

Da se to kridlo slepit opravdu pevne aby neprasklo ve vzduchu? Ma predstava je slepit to tak aby to priste ruplo jinde. Pokud to jde zvladne to purex?

Pro lepsi zpevneni dam do drazky v kridle uhlikovou trubicku

Dik za rady


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.05.2005 19:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Pokud to slepis dobre, ve vetsine pripadu to rupne vedle :). Nejpevneji to asi pujde epoxidem. Otazkou je, jestli by nebylo lepsi zkusit neco pruzneho, epoxid bude po delsi dobe krehnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.05.2005 22:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
No a co ten purex ? Ja vubec nemam predstavu jestli se na tohle hodi. Ja jen abych ho nekupoval zbytecne


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.05.2005 22:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Ale ano, purex se hodi, ale taky je potom krehky. Ja ted zacinam lepit s LAtmelem, kupuju ho v lahvickach jako vterinovku, zatim se mi to zamlouva. Purex je bezkonkurenční pětiminutový na opravy. Barny mi radil jeste lepsi lepidlo nez LA tmel, ale nemuzu si vzpomenout...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.05.2005 22:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.12.2004
Příspěvky: 279
Bydliště: Praha 9
...Uhu por . Přirovnal bych ho asi k chemprenu, ale neleptá polystyren.

_________________
Barny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.05.2005 23:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2004
Příspěvky: 149
A co tahle FLASH, ten lepí super je za dobrou cenu a je stále pružný. 250g za 80Kč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.05.2005 23:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.12.2004
Příspěvky: 279
Bydliště: Praha 9
Flash je vlastnostma podobnej Uhu por, ale trochu leptá polystyren (ale opravdu jen maličko) . Co mi ale vadí víc je to, že je červenej

_________________
Barny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.05.2005 7:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
No ono to křídlo z polystyrenu taky není moc pružný. Mám strach lepit to něčím pružným aby se to neprohýbalo. No a o purexu jsem teď četl na netu že když k němu nejde vzduch nevytvrdí. To křídlo má cca 2cm na šířku. Dostane se k tomu dovnitř vzduch ?

Já snad radši použiju klasiku Epoxid. Sakra to je dilema


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.05.2005 7:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Ze by se to prohybalo, to je az posledni problem, ze je neco pruzny neznamena, ze to nevydrzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.05.2005 8:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
A není to tvoje letadlo náhodou Cessna od Art-techu?? :lol: já bych to zkusil slepit ti flashem..mam ho doma a je to skvele lepidlo..lepi skoro vsechno..a aby to neprasklom, tak tam zkus dat nejakou vyztuhu(smrkovou listu nebo uhlikovou tycku) a melo by to drzet... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.05.2005 8:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
No jasne ryzozrout Art tech :D Takze flash hmmm ok asi vemu to a stejne tam planuju vlepit uhlikovou tycku. Hlavne abych zamezil dalsi podobne havarii. Kridlo prasklo vazne zcela nepochopitelne. Zrejme bylo jiz nalomene od patecni hvezdy.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.05.2005 8:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
kdyz sme chodili litat s kamosem, tak nam to kridlo praskalo furt..stacilo pri pristani trochu zavadit o zem..uhlikova tycka nebyla po ruce, a tak sme tam nalepil smrkovou listu3*5 nebo 3*6(presne si to nepamatuju) a drzelo to celkem fest..ale casem to stejne prasklo, akorat ne v pulce, ale kolem te tycky..ale jinak to drzelo celkem dobre..to kridlo neni moc dobre konstrucne vyresene, protoze je hrozne krehke... :lol: ....zkus tam bud dat uhlik tak 3-4 mm tlusty z obou stran, nebo to udelej jak my, a to tak, ze z horni strany vlep do kridla tu smrkovou listu :lol: ...s ni by to melo chvilku vydrzet... :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: sym a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz