Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10.05.2003 19:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Sice to není moc pomalu, ale konečně sem zalítnul šílenej akrobat "Und Nu". Ten sem postavyl v záchvatu šílenstvý, který si dotď neumím vysvětlit. Je to strašnej stroj, původně na Speed 280 s převodem. To sem ale vyloučil, protože byl moc těžký a byl tu předpoklad příliš krátké životnosti. Použil jsem svou oblíbenou P/U 050XC, Lion 750, 2x C141, REX 5+, JETI 050, vrtule GWS 0947. Tím, že sem tam použil mnohem lehčí motor a baterii, bylo těžiště dost vzadu. Nu což, má to být obratný, tak co. Obratný to je! Tah pohonu je asi 120g a hmotnost letounu v plný výbavě je 155g. To znamená, že to nemá viset. Asi sem se při měření dopustil nějaké chyby, protože proti mírnému větru to stoupalo pod úhlem větším než 80°. Nevím. Otočku o 180° to uělá kolem konce křídla výkrut pod 1 vteřinu a utaženej looping na poloměru 30cm. No prostě hrůza. Proti tomu větříčku (odhadem 3-4 m/s) to dokázalo zastavit na místě. Přistání je efektní, prostě ubírám plyn a pokud mi to nepodfoukne vítr, přistane na místo. Uf, sem prostě borec :lol: .
Ještě adresa s plánkem: http://www.flyelectric.ukgateway.net/indoor.htm#andnow. Jsou tam i jiný zajímavý stroje.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10.05.2003 21:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Sakra, tak sem chtěl napsat článek o tom éru i s nějakejma fotkama, ale ta nejmenší je 440kb a tam de celkově maximálně 400kb. :( Budu to muset nějak zdrcnout, nebo radši cvaknout na menší rozlišení. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.05.2003 21:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Tak sem dnezka udělal zkoušku z chemie, za dva. SEM FAKT DOBREJ. A když sem to šel oslavit malým letem s Canonem tak sem ho definitivně rozmet. :cry: Model na hadry převodovka v C141 nadrobená, ulomená nožička krystalu, vrtule na třikrát zlomená, baterky ještě nevím, vylítla asi 10 metrů před model (zkrs motorovou přepážku).
Lítal sem u nás na hřišti, to sousedí s bazénem, kde hlídají dva vostrý vlčáci. Stojim zády k plotu tak dva metry od něj. Stoupám nahoru, chtěl sem zaletět nějaký pěkný obraty v kuse. Najednou zamnou HAFHAFHAF. Krve by se ve mě nedořezal. Canon spadnul do Vývrtky s Velkym Vé. Spocenej až za ušima sem to vybral po sestupu z 30-35 metrů. Čekal sem že tlesknou křídla, ale vydržely. Problém byl že to mělo sakra velkou rychlost a srovnal sem to na koliznim kurzu s plotem. Přítáhnul sem, jenže převody v servu výškovky nedali předchozí obrat a tak se nic nestalo. Canon prolít trupem mezi dvěma tyčema, ale křídla se už nevešly. Výbuch, poliš byl všude, co přežilo ránu dodělaly rafani. :evil:
To je ostatně druhý éro co my zničily pejsánci. To první byl Pots od Potenského. Po přistání (teprve třetím v životě ubohého Potse) se vyřítil odkudsi dalmatínek, tak půlroční štěně a už sem jen koukal jak to lítá navšechny strany. Aspoň že my to majitel zaplatil. Trochu pod cenou, ale lepší než nic. Stejně mám psi rád. :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: .
PříspěvekNapsal: stř 16.07.2003 10:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2003
Příspěvky: 139
Bydliště: Praha
nemate nahodou na canona planek ci neco podobneho maleho ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.07.2003 13:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
bohužel ne, já ho koupil už z bazáče a nic podobného jsem zatím nesestrojoval :(


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Tip na pohon (nejenom) Cannonshotu
PříspěvekNapsal: pon 21.07.2003 9:08 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2003
Příspěvky: 34
V sobotu jsem vyzkoušel POT 025 s vrtulí APC SF 8/6. Létá to rychle, stoupá to slušně a s LiIon 750 mAh byl celkový čas okolo 35 minut, tj. průměrný odběr pod 1,5 A. Hmotnost letadla je něco málo pod 200g. Počítám, že by to uvezlo maximálně 300g, ale bylo by to trápení akumulátorů. Naopak se 150g by z toho byl skoro akrobat :P.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.11.2003 11:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2003
Příspěvky: 200
Vidim, ze skusenosti s CannoShotem mate opravdu velke.

Ja bych si ho rad poridil za ucelem hodneho pomaloletu na mala prostranstvi. Zadna akrobacie ani viseni na vrtuli me nezajim.
Ale to, ze nestoupa by mi dost vadilo :-(

Jinak se mi moc libi a je takove spravne male.

Napada Vas alternativni pohon? Rad bych to zivil NiMH High Discharege 8 clanek AAA od Telinku (ty zluty), abych nemusel kupovat jiny baterky.

Speed 300 Race naprimo? Jenze ten je o 14g tezsi.

Diky za kazdou radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.11.2003 15:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
No nevím, to už bude pěknej bombarďák a né pohodový éro na malej prostor. Obávám se, že to už neunese. 8čl je dost a ta 300-ka ... asi ne.
Nejspíš to poletí, ale spíše jako přemotorovaná raketa. Fakt je třeba šetřit hmotností kde to jen jde a použít nějakej z výše uvedených pohonů.
Teď bych to viděl na MZK Penta, 2x odlehčená C141 (vyndavám je z krabičky a co nejde dát pryč, to odfrézuju jak to jen jde), CDstříďáček na jednu Li-Pol, MGM regulátor 0710..., Li-Pol Kokam 600. A máš letadlo na lítání v pohodovym tempu na aspoň 2 hoďky.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.11.2003 16:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2003
Příspěvky: 200
Sakra, ted sem to fakt prestrelil :-(
Je videt, ze se v tom jeste moc nevyznam ...

Jasny, dam tam neco malickateho. LiPol se nebranim (i kdyz bych radsi treba 6clanek 650tek).

Ale stridak nechci, je to mimo cenovou hladinku. Radeji bych nejaky levny stejnosmerny motorek :-(

Dve hodiny rikas, to me zacina zajimat :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.11.2003 17:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Hmm, ten problém s cenou znám, taky až teď vstupuju do střídavého světa. :D
Jak jsem říkal, co nejlehčí to jde. Pokud tam nedáš nějakej spešl motorek, kterej poběží na 3V a tu Pentu (nebo náhradu fungující na tomhle napětí), tak se na Li-Pol vykašli, musel bys mít dvoučlánek a to už je taky dost peněz.
Lítáto i v té konfiguraci, co jsem psal už dříve, ale čím lehčí, tím to poletí lépe.
Ale nad tím upravenym stříďákem z CD-romu zauvažuj. Dneska už sou i lidi, který je prodávaj přez bazar, upravený a za pár stovek (teď přesně nevím za kolik to bylo) a v bazáči seženeš už i nějakej jetej střídavej regulátor (např. MGM 08 3ph) asi tak za 900,-.
To už dáš víc za ty serva než za pohon, jen pozor, na jaký napětí je navinutej, aby to nebyl nějakej brus s odběrem nevím kolik ampér.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2003 18:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Ahoj aviatore. Tak si představ, že jsme se potkaly na tom lítání v neděli v hale. Já byl ten, kdo se s Tebou bavil o tom Cannon Shotu. Éro sem tam žádný neměl. Vůbec mě nenapadlo, že bys to mohl být Ty, až sem si přečetl na Tvých stránkách o té akci a tu poznámku o Cannonu. :D
Takže dodatečně: Těšilo mne, že jsem Tě poznal.
PS: Lítá vážně ďábelsky. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2003 18:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 141
Obrázky: 1
bonis: Kecáš! Proč jsi něco neřekl! A víš, že jsem měl takový cukání se zeptat: "Nejsi Ty náhodou bonis?". Líná huba, holý neštěstí. Takže mne taky těšilo! Až se zase někde uvidíme tak to musíme napravit a pokecat. Jo, CannonShot se stříďáčkem z CD je fakt dost dobrej. Jeho pohnutý příběh hodlám zpracovat do samostatného příspěvku.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2003 19:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Už se na něj těším. :D
Snad to příště víjde. Budeš se zůčastňovat všech jejich lítání?
Já to mám trochu těžký, ale chtěl bych se tam zase někdy podívat


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2003 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Toho 7.12. se tam asi nedostanu, ale 4.1. to by snad šlo. Dál zatím nevím. :(


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.11.2003 7:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 141
Obrázky: 1
bonis: Budu se snažit svou účast na těchto akcích maximalizovat, ale občas nejsem pánem svého času.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz