Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Krátká / dlouhá anténa ......
PříspěvekNapsal: sob 28.05.2005 8:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
Ahoj - jaky mate názor na dlouhou nebo kratkou antenu, pouzival jsem jsem kratkou - original od Graupnera ale v zavislosti na prijimacich to bylo letani okolo hlavy. S dlouhou antenou letam vesmes bez problemu. Problematika neni slozita - ale zajimalo by mne jak daleko kdo lita s kratkou antenou v kombinaci s jakým prijimacem. Kratka antena je preci jenom praktictejsi...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28.05.2005 10:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Krátká anténa má jen jedno oprávněné využití: Kombat na kopci, protože dlouhou ti někdo svým kombatem brzy urazí.

Ještě se dá použít, když si poletuješ nějakým házedlem kolem hlavy a pokud možno není v okolí jiný vysílač.

Jinak je to risk, protože její účinnost jem menší než u prutovky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: krátká anténa
PříspěvekNapsal: sob 28.05.2005 18:16 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2005
Příspěvky: 1
Já bych se toho nebál, se svou Futabou FC-16 používám krátkou anténu asi 8 let. Jediný problém byl s autopilotem HAL 2000.Ten totiž opravdu "žral" signál a dosah se snížil asi na 200 metrů!Přijímač používám Futaba s PCM modulací a éro např. Mustang na 3,5 ccm.Zatím jsem žádný problém s dosahem neměl.Klasickou prutovku vůbec nepoužívám.Je pravda, že létám na dědině ve skupině max dvou lidí.Obecně se proslíchá, že s krátkou anténou se snižuje dosah asi o 30%.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28.05.2005 20:41 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2005
Příspěvky: 29
jeden môj známi lieta s krátkou anténou už riadne dlho
a ani vetroň v závratnej výške nemal problém 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28.05.2005 21:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2003
Příspěvky: 624
No ja jsem na MC 12 měl pendrek a dosah nic moc :roll: ,a le nebyla original graupner a od te doby neeeeeeeeeee ani kolem sebe


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28.05.2005 22:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
diky - zarazi mne zbek - mam totiz taky mc12 a s kratkou a original antenou od graupnera je dosah vyrazne mensi - ze by graupnerum nesvedcili pendreky ?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29.05.2005 8:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Myslím, že te není o Graupner a negraupner.

Je to o jiném vyzařovacím diagramu a účinnosti. Protože pendrek ji má vždy menší, je i menší dosah.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29.05.2005 19:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
':idea:'
diky - strcil jsem pendreka do kufru - necham si ho na kopec


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.05.2005 17:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.3.2004
Příspěvky: 115
zdzd - mohl by jsi to, prosím, trochu rozvinout

osobně používám pro pohodlí výhradně pendrek (mc-19 + originál Graupner) a to jak pro malé poletuchy, tak pro velké akro a nikdy jsem neměl sebemenší problém (přijímače REX 5+, Hitec HFD-08RD, Graupner mc-19). Jenže jsi mě trošku postrašil a tak bych chtěl znát podrobnosti.
O menším dosahu se sice mluví, ale nikdo mi ho nezdůvodnil - naopak jsem kdesi četl o zabudované indukční cívce v pendreku, která zvětšuje dosah a stabilizuje vysílaný signál.

Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.05.2005 17:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
hajaja píše:
zdzd - mohl by jsi to, prosím, trochu rozvinout

osobně používám pro pohodlí výhradně pendrek (mc-19 + originál Graupner) a to jak pro malé poletuchy, tak pro velké akro a nikdy jsem neměl sebemenší problém (přijímače REX 5+, Hitec HFD-08RD, Graupner mc-19). Jenže jsi mě trošku postrašil a tak bych chtěl znát podrobnosti.
O menším dosahu se sice mluví, ale nikdo mi ho nezdůvodnil - naopak jsem kdesi četl o zabudované indukční cívce v pendreku, která zvětšuje dosah a stabilizuje vysílaný signál.

Díky


Podrobnosti? Jaké? Prostě je to tak. Prut vyzařuje nejméně v jeho ose, pendrek nejvíc. Pendrek má menší sílu vyzářeného pole. O kolik, kdy jaký, v pultu v palcovce.... těžko říct. Říká se, že tak o 30%. O kokrétním měření nevím.

Problémy mít nemusíš, pokud nenastanou nějaké zvláštní podmínky (rušení, nevhodná poloha modelu, velká vzdálenost, odrazy...). Když už se tak ale stane, tak problémy vzniknou s pendrekem dříve, než s prutem.

Proč to zbytečně přivolávat? Já mám obojí, s pendrekem lítám jen tam, kde je to nezbytně nutné. Třeba ten svahový kombat. Tam je prut často uražen eroplánem, nebo při nějakém šplhu pro model po svahu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.05.2005 17:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Další info:

http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... tec=286733


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 01.06.2005 9:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.3.2004
Příspěvky: 115
děkuji za info


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kde koupit
PříspěvekNapsal: sob 17.12.2005 18:36 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2004
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha
Please, poradte kde sehnat dobrou zkracenou antenu pro Graupner radio. Nejak jsem to na internetu u modelarskych prodejcu moc nevidel a tady na RC manii se to pry uz nedodava.

Diky, Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krátká anténa
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2006 11:01 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.12.2005
Příspěvky: 4
jirkav píše:
Já bych se toho nebál, se svou Futabou FC-16 používám krátkou anténu asi 8 let. Jediný problém byl s autopilotem HAL 2000.Ten totiž opravdu "žral" signál a dosah se snížil asi na 200 metrů!Přijímač používám Futaba s PCM modulací a éro např. Mustang na 3,5 ccm.Zatím jsem žádný problém s dosahem neměl.Klasickou prutovku vůbec nepoužívám.Je pravda, že létám na dědině ve skupině max dvou lidí.Obecně se proslíchá, že s krátkou anténou se snižuje dosah asi o 30%.


Bohužel, proslýchá se špatně. Vyzářený výkon je o 30% menší, a z toho plyne, že dosah je právě poloviční.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2006 0:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
měl jsem original pendreka od graupnera se vsemi problemy viz vyse - koupil jsem ji v hobbyteamu - tusim za 700 - zadna lace ale poctiva nemecká cena :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz