Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: co to je za baterky???
PříspěvekNapsal: pon 27.06.2005 13:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
pri brouzdani po netu sem narazil na tyto li-pol baterky, ale ta cena se mi zda az nejaka podezrela..2-clanek 1200mAh za 399 a triclanek za 699kc.pro ty kdo neveri je tu dukaz: http://www.peckamodel.cz/pmRubrList.aspx?intRubrKis=675


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.06.2005 13:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.9.2003
Příspěvky: 14
já je mam a jsou v pohode beru z nich cca 8A a ani se nehřejou(jsou vlažné) ale koupil jsem je 3S za 1000,- :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.06.2005 14:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.5.2005
Příspěvky: 888
Bydliště: Žatec
Blog: Zobrazit blog (1)
Zdravím, mám uvedený tříčlánek, koupil jsem ho v Lounech asi před 3 měsíci, zatím chodí dobře, nehřeje se ale je jen do 8C, to zn. jen do 10A. Na běžné polétaní dobré.- Lítám s Moran-solnier ze stavebnice, váha 350 g, jen tak létání 20 minut. :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.06.2005 15:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
a myslite ze by byly dobre pro motor python 80??? http://www.cemech.cz/index.php?view=pop ... 1119883707
:?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.06.2005 15:55 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.9.2003
Příspěvky: 14
já mám AXI 2212/26 na tříčlánek a je to bomba (zoom zoom)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.06.2005 17:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
ja tam ty odbery a max povolene proudy moc nechapu...mohl by mi pros nekdo rict jestli ty baterky vydrzi proudove a dalsi odbery toho motoru???predem moc dik...bude brigada, tak uvazuju ze bych si ho koupil...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.06.2005 22:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2005
Příspěvky: 268
Bydliště: Nové Město nad Metují
2Zelda: Python 80 tříčlánková verze vrtule 8/4 + tříčlánek Li-pol 1200mAh E-Tech bude to v pohodě ale při lítání 3D bych si dával bacha na prudký přidávání plynu. python by měl sice brát ve výše zmíněné konfiguraci něco kolem 9A což je v pohodě, ale ve špičce (např. přechod z visu do stoupání) si veme přes 15A. Ne že by to zlikvidovalo baterky nebo regl ale sníží se tím podstatně životnost baterek ty Li-polky maj maximální špičkovej proud jen těch 8C což je cca 9,6A.

Já bych koupil Li-polky E-Tech 1250mAh HP 3S sou sice dražší ale snesou toho víc protože maj špičkovej proud 10C což je cca 12A. Ale s tím plynem to platí taky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28.06.2005 11:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
PetrL píše:
2Zelda: Python 80 tříčlánková verze vrtule 8/4 + tříčlánek Li-pol 1200mAh E-Tech bude to v pohodě ale při lítání 3D bych si dával bacha na prudký přidávání plynu. python by měl sice brát ve výše zmíněné konfiguraci něco kolem 9A což je v pohodě, ale ve špičce (např. přechod z visu do stoupání) si veme přes 15A. Ne že by to zlikvidovalo baterky nebo regl ale sníží se tím podstatně životnost baterek ty Li-polky maj maximální špičkovej proud jen těch 8C což je cca 9,6A.

Já bych koupil Li-polky E-Tech 1250mAh HP 3S sou sice dražší ale snesou toho víc protože maj špičkovej proud 10C což je cca 12A. Ale s tím plynem to platí taky.

a kdybych ten plyn obcas pridal uplne prudce, vadilo by to tem baterkam moc??jak dlouho by pak zhruba vydrzely??a jeste jeden dotaz:dalo by se nejak vypocitat, jak dlouho s nima budu litat??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28.06.2005 13:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2004
Příspěvky: 274
Bydliště: Vlašim
zelda píše:
a kdybych ten plyn obcas pridal uplne prudce, vadilo by to tem baterkam moc??jak dlouho by pak zhruba vydrzely??a jeste jeden dotaz:dalo by se nejak vypocitat, jak dlouho s nima budu litat??


Baterkám hodně vadí počáteční rozběhový proud - a ten se podle tvrdosti aku může pohybovat na několika násobku max. povoleného (sice jen po krátkou dobu, ale je tam). Více to odnášejí tvrdé aku s malým vnitřím odporem -Ri (Kokamy 15C, 20C), protože jsou schopny dát velké proudy. Naproti tomu měkčí baterky s větším Ri, které takové proudy nejsou schopny dát (E-Tec), jsou vlastně chráněny.

Jinak je dobré, pokud můžeš na reglu nastavit pomalejší akceleraci - např u řady Jeti Hacker Master a mám dojem že i u některých typů MGM Compro.
Aku ti rozhodně poděkují :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28.06.2005 14:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Dave0402 píše:
zelda píše:
a kdybych ten plyn obcas pridal uplne prudce, vadilo by to tem baterkam moc??jak dlouho by pak zhruba vydrzely??a jeste jeden dotaz:dalo by se nejak vypocitat, jak dlouho s nima budu litat??


Baterkám hodně vadí počáteční rozběhový proud - a ten se podle tvrdosti aku může pohybovat na několika násobku max. povoleného (sice jen po krátkou dobu, ale je tam). Více to odnášejí tvrdé aku s malým vnitřím odporem -Ri (Kokamy 15C, 20C), protože jsou schopny dát velké proudy. Naproti tomu měkčí baterky s větším Ri, které takové proudy nejsou schopny dát (E-Tec), jsou vlastně chráněny.

Jinak je dobré, pokud můžeš na reglu nastavit pomalejší akceleraci - např u řady Jeti Hacker Master a mám dojem že i u některých typů MGM Compro.
Aku ti rozhodně poděkují :)

takze sem to pochopil tak, ze by jim to zas tak moc vadit nemelo(tem e-tecum)..vim, ze tim sice zkratim zivotnost, ale co se da delat.. :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.07.2005 13:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2005
Příspěvky: 268
Bydliště: Nové Město nad Metují
Dělat můžeš to že budeš řídit model jako pilot to znamená že od chvíle kdy odstartuješ nebudeš rvát motor pořád naplno nebo s ním soustavně houpat min -max plyn.

Abych to uvedl na správnou míru baterkám nevadí jen rozběhový proud ale jakákoliv proudová špička. Když budeš s letadlem viset a vystartuješ najednou na plnej knedlík vzhůru do nebes tak si motor bude chtít brát skoro dvojnásobek proudu kterej si bere normálně za letu.

To,že měkčí baterky sou chráněny proti špičkám tím, že nejsou schopny dát takový proud je jaksi zavádějící teorie, ony se totiž ten větší proud snaží dát a vznikne efekt jakobys vývody baterky zkratoval samozřejmě se jedná o dobu v milisekundách takže baterka se ohřeje ale ne na tolik aby se nastartovala chemická reakce vedoucí k výbuchu baterie.


Tak to by byla teorie a teď k věci do jakýho letadla to máš?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.07.2005 16:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
mam to do severe 3d od cemechu a ne python 80, ale python 60


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2005 7:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2004
Příspěvky: 160
mám od jara ty 10Céčkový E-tec (modrá folie) 1250mAh dvoučlánek za 749,- a živím s nima dvoučlánkovej Python 80 v "Blejdu". Zatím úbytek kapacity nepozoruju. Po cca 10ti minutách akrobacie jsou vlažný, je ale pravda že jsou na tomhle letadle velice dobře chlazený (zvenku na trupu a ofukovaný vrtulí). Pokud koupíš od Čemechu set - motor i s reguláturem (což asi jo, cena je bezkonkurenční) dej si jen bach na to, že regl nemá vypínání napájení motoru při polesu napětí/ vybití, takže to chce troch citu při lítání a včas přistát, jinak oděláš baterky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz