Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ASP versus MVVS
PříspěvekNapsal: pon 07.02.2005 18:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2004
Příspěvky: 65
Bydliště: LM, Slovensko
zdar kluci, zase nemám co dělat, a tak Vám sem píšu jeden dotaz:
V čem se zásadně liší motory ASP od motorů MVVS? Že se liší značkou, to mi je jasný, ale jde mi o takový věci, jako třeba výkon, hmotnost, otáčky a hlavně SPOLEHLIVOST.
Jedná se konkrétně o motor ASP S46A - 7,5ccm. Je totiž za stejnou cenu jako MVVS ale i s výfukem. Chtěl bych ho použít do modelu Ultimate o rozpětí 1066, ale nevím, který motor koupit. Na jedné straně chci ušetřit, ale na straně druhé taky chci, aby to vůbec jelo.
Prosím, poraďte mi poznatky z praxe.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07.02.2005 19:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2004
Příspěvky: 149
:D :D Tak a je to tu zase se má něco nepředpojatě hodnotit. Já mám Motory ASP a jsem s pokojený, ale MVVS jistě je dobrý motor. Koncepčně motory ASP vycházejí z motorů OS MAX a ty jsou již věkem ověřené. Materiály z nichž jsou motory vyrobené jsou již pečlivě vybírané a způsob zpracování je na vysoké úrovni. Motor se dodává s výfukem bez svíčky . Svíčka stojí 70Kč a ještě jsem nezničil ani jednu. Mám Motory ASP 25 2 ks, 40 1ks, 52 1ks, 75 1ks 91 a 120 proč asi? Motory jsou se snadno spouštějí a výkonově mě nezklamaly. Mají kuličková ložiska a docela málo baští. Vždy jsem byl obdivován jak rychle motory přecházely do otáček a jak nízký volnoběh se dal spolehlivě nastavit. Říká se, že MVVS má vyšší výkon, ale objektivní měření nikdo nedělal. Motory ASP mě prozatím nezklamaly a se po jiných se neohlížím. Volil bych raději 8,5 je o 25g těžší ale má prodloužený / hlučnost /výfuk a krásně táhne a rozdíl v ceně je 200,- Kč. Jistě někdo bude zase vychvalovat MVVS a tak si musíš udělat názor sám a poptat se někoho dalšího kdo tyto motory používá. Na modelu o rozpětí 1500 a hmotnosti 2,5 kg má ASP 52 přebytek výkonu a bez problémů visí. Šťastnou ruku a pak napiš !!! 8O

radis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07.02.2005 19:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2004
Příspěvky: 65
Bydliště: LM, Slovensko
Dík.
Prostě jsem si nebyl jistej, jak to bude fachat. O motorech se totiž napsalo již mnoho věcí(hlavně problémy se seřízením...), tak jsem z toho byl trochu zmatený, jelikož jsem úplný začátečník. Koupím si tu 8,5, i když stojí o 400Sk víc, ale myslím, že se na výkonu neoplatí šetřit, jelikož ho plánuju použít i v budoucnosti na jiných modelech.
Napiš mi prosím Tě typ svíčky a rozměr vrtule na tom tvým modelu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07.02.2005 20:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2004
Příspěvky: 149
8O ASP 8,5 máme na Modelu Cesna a Extra 300 a kamarád na cvičném modelu Excel 2000. Svíčky kupuji ASP obyč. pro danou kubatůru. Pokud použiješ vrtuli tak doporučuji APC, nebo dřevo 11/6" nebo 12/5" APC pozor je ostrá, ale jinak vynikající. Dřevo je lehčí a může jít lépe do otáček. ASP dobře tahá i velké průměry . Palivo doporučuji na záběh 80/20 a po záběhu přejdi na syntetiku. Model je čisťoučký a motor nekarbonuje a je stále jako nový. Právě mi volal kamarád a ten používá oby typy motorů a říkal, že se mu zdá ASP výkonější. To jsem byl překvapený, ale když jsme lítali s kolegou on má GILES na MVVS 12,5 a já s TOP STAR na ASP12 tak jednoznačně TOP STAR výkonem GILESE převyšoval. Naše modely jsou na www.rcmaniaci.wz.cz :idea:
ceny : 7,5 2339,- Kč
8,5 2619,- Kč

radis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08.02.2005 14:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2004
Příspěvky: 65
Bydliště: LM, Slovensko
Hezkýýý :D , ten model vypadá suprově.
Nebude ta 8,5 trochu moc na rozpětí toho Ultimate(1066)(plánek si můžeš prohlídnout na mých stránkách)? Nemám ho trochu zvětšit, např. na takových 1500?
Ty ceny u nás na Slovensku vycházejí prakticky stejný jako u Vás v Čechách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08.02.2005 14:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
8,5 bude dobrá, na 1500mm rozpětí je to spíš od 15ccm výš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09.02.2005 21:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2004
Příspěvky: 1451
Bydliště: chocerady
já nevim co ASP ale já mám MVVS 10 a víborně tahá velký vrtule s brutálnim výkonem tah něco kolem 4 kg spouštim ji rukou hned na první otočení s vrtulí a bez problému vrtule používám dřevěné bambula nebo jas 14/4 14/8 15/4 :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10.02.2005 12:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2004
Příspěvky: 149
Je třeba si uvědomit, že je to dvojpošník a taky propočítat plošné zatížení. Jaká bude letová hmotnost? Na tech 1200 až 1300mm bych to viděl. U metrovky na 8,5 by to byla řízená střela. Ještě k těm ASP motorům, pokud ho vlastníte od 6,5 nahoru a máte nastavenou dobře jehlu volnoběhu tak si všimněte jak krásne poslouchá na pohyb páky plynu na vysílači. S každým 1mm se otáčky zvedají a to rovnoměrně. Taky má suprový zátah hezky odspoda.

radis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.02.2005 15:50 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2004
Příspěvky: 65
Bydliště: LM, Slovensko
Utáhnou mi to běžná serva HS-322(tah 2,8kg/cm)? Hlavně mi jde o to, jestli mi jedno servo utáhne křidélka. Jsou totiž čtyři, vrchní a dolní jsou spojeny tyčí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.02.2005 22:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2004
Příspěvky: 65
Bydliště: LM, Slovensko
Ohledně těch serv, už jsem se poradil se svým prodejcem a koupil 2 HS-422. Původně jsem přemýšlel, že si koupím mikroserva HS-81 ale v krámu mě prodavač upozornil, že bych je v motoráku vibracemi odrovnal. To by byla škoda, jelikož stojí 625Sk jedno. HS-422 mi doporučil taky s tím, že mají lepší převodovku jako HS-322 které už mám dvě, navíc jsou jen o 20Sk dražší a mají vyšší tah.
Jinak dík za všechny ty rady, už jsem koupil AS52 s univerzální svíčkou přímo od ASP a vrtuli APC12/5. Potom napíšu, jak se mi ten model vydařil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.07.2005 14:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 328
Bydliště: Praha 5
Jo brno je sice dobrej motor ale jenom dobrej. Do 3D éčka je to na rozflákání.
Nechtěl bych aby mi motor v přechodu chcípnul :? a MVVS je v tom přeborník. Co se tíče ladění, nejlip vychází ASP.
Mám 15 v Diablotinovi a můžu se na něj 100% spolehnout.
8) Předtim jsem měl MVVS a jenom místo lítání jsem pálil palivo na zemi a ladil :x


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.07.2005 16:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
[quote="pelo"]HS-422 mi doporučil taky s tím, že mají lepší převodovku jako HS-322 které už mám dvě, navíc jsou jen o 20Sk dražší a mají vyšší tah.
quote]

HS-422 jsou velmi dobrá standardní serva. Koupil jsi dobře. Pár jich mám a nemůžu si stěžovat. Nějaké porovnání najdeš i tu http://web.quick.cz/vit.k/rc/serva.htm

HS-81 jsou mikroserva a ty nemají v eroplánu kubatury 6,5 co dělat. Tam už musí být standardní serva, která takové zatížení snesou. Nejde jen o katalogovou sílu, ale o celkovou odolnost - vibrace, převody, proudové zatížení, motor...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.07.2005 16:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
plavec píše:
Jo brno je sice dobrej motor ale jenom dobrej. Do 3D éčka je to na rozflákání.
Nechtěl bych aby mi motor v přechodu chcípnul :? a MVVS je v tom přeborník. Co se tíče ladění, nejlip vychází ASP.
Mám 15 v Diablotinovi a můžu se na něj 100% spolehnout.
8) Předtim jsem měl MVVS a jenom místo lítání jsem pálil palivo na zemi a ladil :x


Nebyl bych tak kategorický. MVVS jsou velmi dobré motory a s novými karbecy chodí spolehlivě. ASP sice nemám, ale podle ohlasů z různých stran je to poměrně lotrie. Kvalita použitých materiálů a zejména technologického zpracování nemá ustálenou kvalitu. Po nedávném slevnění OS už nestojí za to ASP kupovat. OS je dražší jen o kousek, kvalitnější o pořádný skok. Proč kupovat jeho ne zrovna vydařenou kopii?

Je to sice na delší čtení, ale poučné: http://df.linux5.ignum.cz/diskuze/strom ... tec=385555


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.07.2005 16:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
ASP jsou dobré motory.Jedinou otázkou je jejich životnost ale za ty peníze není co řešit.Výkonově bych to vůbec neřešil.
8,5 bude do ultimate 1m dost dělo.Záleží co od toho očekáváš.Dost záleží kolik ti to bude vážit ale i když ro bude mít 1200mm tak to dost dobře poletí.

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.07.2005 19:04 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2004
Příspěvky: 65
Bydliště: LM, Slovensko
Jo, na 1 metr to bude poradny delo, bude to poradna stihacka :D . Na tech 1200 to mozna zvetsim, jeste uvidim. Ale budu muset mooooooc, trenovat, abych to uridil.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: ponornik a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz