Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.07.2005 22:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
FlyerMan píše:
Vypne, ale bez omezovacu bych do toho nesel.

ja taky ne..proto si koupim power peak li-poly a omezovac od zajice...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.07.2005 22:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.10.2003
Příspěvky: 272
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
furt omezovace omezovace... nasetri trochu vic penez a kup su novyho ultramata 12 od graupnera a ten co mas doma na Nicd/mh prodej!
1350 Dualsky ma nabity za hodinku a zadnej omezovač nepotrebuje... este tak cekat 3 hodiny na jedny baterky to tak....fuj tos me az vylekal FlyerMane.... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25.07.2005 6:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 432
Bydliště: Chomutov
Mě zajíc s omezovačem nabije 1500ky za hodinku a půl, ale je pravda že je nevybíjím do mrtě.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25.07.2005 8:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
omezovac? co to je? v zivote som o tom nepocul :lol:
ja pouzivam Jeti char 20, nabija to vsetko, jednoducha priam primitivna obsluha... co sa tyka kvality nabitia baterii, zatial som nepostrehol ziadne negativa tejto nabijacky... :wink:

_________________
- PARK fly - F3J/B/F/K -


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25.07.2005 10:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Mam jeti 20 a jsem presvedcen ze omezovac to ma. Jediny co chybi je srovnavac napeti víceclankovych sad, ale to uz je o necem jinem. Zelda ale muze mit problem protoze min. nab. proud je 0,5A a on psal ze muze 0,3 A. Jinak je to nabijec super a za ty prachy... Uvazuju ze koupim este jeden abych moh nabijet soucasne, obcas se to hodi. Vim ze neco podobneho nabizi Bel a i na vetsi proudy akorat provedeni je podivny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25.07.2005 11:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2004
Příspěvky: 274
Bydliště: Vlašim
koko píše:
Mam jeti 20 a jsem presvedcen ze omezovac to ma. Jediny co chybi je srovnavac napeti víceclankovych sad, ale to uz je o necem jinem. Zelda ale muze mit problem protoze min. nab. proud je 0,5A a on psal ze muze 0,3 A. Jinak je to nabijec super a za ty prachy... Uvazuju ze koupim este jeden abych moh nabijet soucasne, obcas se to hodi. Vim ze neco podobneho nabizi Bel a i na vetsi proudy akorat provedeni je podivny.


Omezovač právě způsobuje, že napětí na jednotlivých článcích baterie nepřesáhne nastavenou mez. Jeti Char tohle nemá - pouze se stará, aby celkové napětí paku nepřesáhlo stanovenou mez, ale pokud budeš mít pak rozjetý (napětí jednotlivých článků bude různé), tak v horším případě může dojít k přebíjení jednoho článku a naopak neúplného dobíjení článku druhého.

Jinak podle posledních referencí od Ladislava Křivského by ideálním nabíječem LiXX měl být Schulze LiPoCard http://fa-tomas.cz/index.php?kat=katalog_detail&puvodnikat=katalog&lang=cz&id=354&sekce_id=18
- umí až 4 články v sérii a obsahuje balancer. Trochu horší je to s cenou (2 290,- Kč s DPH)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25.07.2005 19:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.6.2005
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
K cemu omezovace a balancery 8O ?!!! Tady je par prikladu pro vystrahu:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=209187


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25.07.2005 20:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2005
Příspěvky: 68
Bydliště: Mladá Boleslav
WOW... Sice lipoly nelitam,ale jen tak ze zvedavosti jsem se mrknul na ty videa. mnooo,to si poridim az budu chtit neco vyhodit do vzduchu :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: urcite - graupner lipo-charger 4
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2005 21:39 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2005
Příspěvky: 1
Porid si graupner lipo-charger 4 - funguje skvele :-), uz vidim jak u zajice reklamuju nabijecku a baterky ktery mi nabijecka znicila. :-) On totiz vyrobce odpovida za zpusobene skody pokud byl dodrzen navod k pouzivani :-):-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2005 7:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.6.2005
Příspěvky: 311
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Máš sice naprostou pravdu, ale existuje rozdíl mezi teorií a skutečným světem. Bohužel. (Jinak mám ULTRAMAT 10 a jsem zatím spokojen.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28.07.2005 8:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2004
Příspěvky: 149
já mam jeti char 20 a úplná spokojenost

_________________
support slowflyers


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28.07.2005 11:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
tikef píše:
já mam jeti char 20 a úplná spokojenost


Já taky. Jen se zeptám na nabíjecí nastavení. Když vím, že mám dost času do dalšího lítání, tak baterie nabíjím na nejmenší nastavení (myslím že to je 0.5, maximum je 2A). Předpokládám, že jim tak trochu zvyšuji životnost. Mám pravdu nebo je to jedno?
Jo, a nabíjím tím většinou dvoučlánek Li-Ion (Power-Ion) od Jeti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28.07.2005 12:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2004
Příspěvky: 274
Bydliště: Vlašim
Kovboj píše:
tikef píše:
já mam jeti char 20 a úplná spokojenost


Já taky. Jen se zeptám na nabíjecí nastavení. Když vím, že mám dost času do dalšího lítání, tak baterie nabíjím na nejmenší nastavení (myslím že to je 0.5, maximum je 2A). Předpokládám, že jim tak trochu zvyšuji životnost. Mám pravdu nebo je to jedno?
Jo, a nabíjím tím většinou dvoučlánek Li-Ion (Power-Ion) od Jeti.


PowerIon od Jeti můžeš v klidu nabíjet 3A (nastavený max. proud na nabíječcce LiXX) - v tvém případě 2A. Na téhle stránce http://jetimodel.cz/cze/power-ion.html máš grafy nabíjení.
Důležité je nabíjet na max. 4,1V na článek.
A dobré je nastavit na regulátoru vypínání tak na 2,8V na článek při zátěži (u Jeti Advance 18+ můžu nastavit 2,7V). Koleno těchto aku by mělo být někde okolo 2,5V na článek.

Pro živostnost LiXX je důležité je nepřebíjet a nevybíjet až do kolena. Jinak nabíjení na 4,1V na článek je podle L. Křivského dobré provádět i u LiPolek - aku pak vydrží mnohem déle. Samozřejmě pak přijdete o část kapacity - uvádí se, že pokles kapacity je asi 10% na 0,1V, takže např Kokam 2000mAh pak budou mít kapacitu cca 1800mAh. Ale pro koho je důležitý počet cyklů a oželí cca 10% zkrácení letového času, je to vhodná cesta ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28.07.2005 12:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2004
Příspěvky: 274
Bydliště: Vlašim
Ještě k tvé otázce - jestli se zvýši životnost LiXX, pokud je budeš nabíjet menším než doporučeným proudem (typicky 1C) to opravdu nevim :cry:

Ale pokud je budeš nabíjet např. 2C tak jim životnost zkrátíš. Mám dojem že někdo na Mojehobby psal, že nové 20C Kokamy se dají nabít za cca 1/2 hodiny, ale za cenu zkrácení životnosti o 20% (ale tyhle údaje jsou BEZ ZÁRUKY)

Když nabíjím 3s1p PowerIon 3A (na 4,1V), tak nabíjení trvá průměrně 46 minut a dodaný náboj je okolo 980C (nabíječka X-Peak3). Takže celková doba nabíjení se nezkrátí 3x (nabíjení 3C místo 1C), ale o cca 1/4 času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: urcite - graupner lipo-charger 4
PříspěvekNapsal: pát 29.07.2005 8:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
james_jack píše:
Porid si graupner lipo-charger 4 - funguje skvele :-), uz vidim jak u zajice reklamuju nabijecku a baterky ktery mi nabijecka znicila. :-) On totiz vyrobce odpovida za zpusobene skody pokud byl dodrzen navod k pouzivani :-):-)

Ale no no.. ja pouzivam Zajicuv omezovac s UPD2, zcela bez problemu. Baterky mi chodej dekovat :))


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz