Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lítání s EPP na setkáních
PříspěvekNapsal: ned 21.08.2005 21:15 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2005
Příspěvky: 81
Nemůžu si odpustit tento námět na diskuzi. Absolvovali jsme již druhé modelářské setkání, kde nás nepustili do vzduchu a to i přes fak, že během hudebního mixu mělo startovat a létat čtveřice modelů, jeden s pilotů byl i Daniel Hrachovec a pořadatelé nás přes čtyři urgence do programu nezařadili. Některá jména se objevovala v pořadu dne i šestkrát a lítalo se z leva doprava. Pořadatelé, ale nezapoměli příjít a žádat dar do tomboly! Modely z EPP se již natrvalo zařadily mezy elektrolety a odvažuji si tvrdit, že jsou nejdynamičtěji se rozvíjející kategorii. Spoustu přihlížejících zajímal letový projev našich miláčků z rozpětím az 1200mm a my se cítili jako povl. Na JETI mitingu, který se konal tento víkend jsme byli přibiti hned při akreditaci slovy/ bublinky do vzduchu pouštět nebudeme/. Fa Potenský jela do hranic až z Prahy, jen aby se obrátili a jeli domů. Ptám se, budou se muset konat zvláštní akce jen pro EPP a podobné materiály, nebo jsme méněcení modeláři? Máme i klasické konstrukce jak elektro, tak i motoráky, ale EPP nás docela baví a moc si s těmito modely odpočineme. Jak se na to díváte vy?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2005 10:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
uff... tak to je docela nárez.... nestacim sa divit... ako vravis, sam mam doma roznu zmes modelov, od vetronov, cez motoraky az po "bublinkove modely" ale tie ma najviac bavia, su lahke na vyrobu, fantazii sa moc medze nekladu, perfektne to lieta a clovek si s nimi fakt uzije. a co sa tyka divakov, urcite by sa mali na co kukat, ved 3D vysolety dokazu take veci, o ktorych sa normalnym akrobatom ani nesniva... takze zaver: je to dost smutne ze aj v dnesnej dobe su medzi nami "modelarsky rasisti" a to doslova! Hanba im! :evil:

_________________
- PARK fly - F3J/B/F/K -


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2005 10:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Zrovna včera jsem se zastavil u známého, který byl na Jeti meetinku a docela jsem valil oči, když mi to říkal. Z jeho podání to bylo prý kvůli plnému prgramu, což vypadá divně, protože plasťáky můžou klidně létat pohromadě, alespoň je to záživnější pro diváky. Tohle je opravdu nepochopitelná věc. :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2005 11:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
souhlas s darkmanem, nejvis sem se tesil na polystyrenove visolety, ale jedine co sem videl bylo to, jak jeste pred zacatkem letani si chvilinku zaltal honza spaty(myslim) s uzi od potenskeho, zadne jine polystyrenaky tam nepustili....pritom si myslim ze je to divacky velmi atraktivni podivana...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2005 12:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2004
Příspěvky: 149
a to jsem chtěl na JETI mítink jet, ale protože jsem byl na slovensku tak jsem nemohl. a to bych tam jel až ze sev čech!!!! jenom abych se otočil a jel spátky....tak to teda u mě JETI ztratili popularitu...asi budu kupovat regulátory od MGM compro
náš klub lítá jenom spalováky klasické konstrukce a já jediný mám "bublinkové" modely na elektro střídavý motory, pro jejich snadnou stavbu, skvělou ovladatelnost atd...
musím říct že mě kolegové pomlouvají, že neumim pořádně lítat, že tohle uřídí každej, že to neni letadlo ale kus izolace atd. přitom, když jsem jednomu nejmenovanému člověku pučil BLADEa a ten s tím sotva letěl 5 m a hned se vyboural
přesně jak řikal darkmen-modelářští rasisti! podle mě jsou tyto modely nejlepší(potpron, EPP, hala atd)

_________________
support slowflyers


Naposledy upravil tikef dne úte 23.08.2005 13:57, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2005 15:00 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2003
Příspěvky: 65
Bydliště: Letohrad, pres tyden Praha
Tak na takový akce bych se taky vykašlal. Netvrdím, že EPP letadla jsou nějak krásný, ale kdyř se to stříkne barvou, docela to ujde. Sám mám 1 letadlo z EPP, zbytek (4) ze Styroduru / potpronu. A troufám si tvrdit, že dva stroje vypadaj pěkně, zvlášť ve vzduchu...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2005 17:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Cituji:

...Organizator to dat vedet predem nemohl....Proc? Jednoduche. Protoze se takto rozhodl z duvodu velkeho mnozstvi prihlasenych pilotu a letadel jiz v patek. Nebylo to pro nej prijemne konstatovani a proto se i omlouval. Franta Machac jiz v patek rikal, ze je uz prihlaseno 58 letadel, oproti 18 vloni. V sobotu ocekaval dalsich 50-60 a tusim, ze jich bylo jeste vice.

Pak je jasne, ze musel udelat to co udelal...

Viz: http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... 87f16357a4


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lítání s EPP na setkáních
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2005 17:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
DarkMen píše:
bublinky do vzduchu pouštět nebudeme


Sice bych se osobně se svým 'pilotním uměním' zatím na žádnou podobnou akci neměl odvahu přihlásit, ale taky se mi to nelíbí.
Ale ze své oblíbené pozice 'ďáblova advokáta' mě napadlo - nemůže jít částečně i o to, že hodně lidí s 'bublinkami' považuje za vrchol pilotního umění visení a místo létání si v podstatě stále jen hraje na vrtulník? A koukat na dvacátý model, jak 'úžasně efektně visí' je pro diváky asi taky dost nuda... To zaujme u prvního, možná i druhého modelu. Pak už ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2005 17:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
zdzd píše:
Cituji:

...Organizator to dat vedet predem nemohl....Proc? Jednoduche. Protoze se takto rozhodl z duvodu velkeho mnozstvi prihlasenych pilotu a letadel jiz v patek. Nebylo to pro nej prijemne konstatovani a proto se i omlouval. Franta Machac jiz v patek rikal, ze je uz prihlaseno 58 letadel, oproti 18 vloni. V sobotu ocekaval dalsich 50-60 a tusim, ze jich bylo jeste vice.

Pak je jasne, ze musel udelat to co udelal...

Viz: http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... 87f16357a4

to je sice pravda, omlouval se za to, ale zase kdyby jim dal dohromady aspon patnact minut..kdyz by byly ve vzduchu tri EPPcka naraz na ty ctyri minuty tak by jim tech 14 minut mozna stacilo, nerikam aby litali celej den,ale aspon par jich tam pustit mohli...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lítání s EPP na setkáních
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2005 17:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Kovboj píše:
DarkMen píše:
bublinky do vzduchu pouštět nebudeme


Sice bych se osobně se svým 'pilotním uměním' zatím na žádnou podobnou akci neměl odvahu přihlásit, ale taky se mi to nelíbí.
Ale ze své oblíbené pozice 'ďáblova advokáta' mě napadlo - nemůže jít částečně i o to, že hodně lidí s 'bublinkami' považuje za vrchol pilotního umění visení a místo létání si v podstatě stále jen hraje na vrtulník? A koukat na dvacátý model, jak 'úžasně efektně visí' je pro diváky asi taky dost nuda... To zaujme u prvního, možná i druhého modelu. Pak už ne.

sak nikdo nerikal aby litaly same bublinky...stacilo by jich behem 15 minut ukazat 5-6 a hotovo..jinak ,,hrani na vrtulnik" ja povazuju za nejhezci trik tridecek..proste se mi to libi nejvic...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lítání s EPP na setkáních
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2005 18:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
zelda píše:
sak nikdo nerikal aby litaly same bublinky...stacilo by jich behem 15 minut ukazat 5-6 a hotovo..jinak ,,hrani na vrtulnik" ja povazuju za nejhezci trik tridecek..proste se mi to libi nejvic...


Ale fuj. :?

Letadlo má létat, vrtulník má létat a viset. Visící letadlo je sice náročný prvek, nicméně hnusný. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lítání s EPP na setkáních
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2005 18:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
zdzd píše:
zelda píše:
sak nikdo nerikal aby litaly same bublinky...stacilo by jich behem 15 minut ukazat 5-6 a hotovo..jinak ,,hrani na vrtulnik" ja povazuju za nejhezci trik tridecek..proste se mi to libi nejvic...


Ale fuj. :?

Letadlo má létat, vrtulník má létat a viset. Visící letadlo je sice náročný prvek, nicméně hnusný. :cry:

jenze mne se to libi nejvic..teda zatim...hnusny jak pro koho..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2005 20:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2005
Příspěvky: 242
Bydliště: Frýdek-Místek
Přidám trochou do mlýna. Takový vrtulník , když seká rotorem trávu , taky by se dalo říct fuj. Je to věcí názoru , každému se holt líbí něco jiného. Mi se třeba líbí všechno co umí létat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2005 21:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
zdzd říká, že visení je hnusný, asi viset neumí,...
RC modelařím už bezmála 30 let, ale teď po všech možných pripetiích jsme se synem přešli na EPP a halu. Polítání je to super. Dá se s tím lítat i "normálně". Marek se zooBim s plováky vyhrál v juniorech i jeden závod seriálu sponzorů v Jablonci n.N. Asi tam byli korektní rozhodčí. S EPP stroji se totiž opravdu lítá. Stavíte 2 dny lítáte furt. Když přijde rána tak to vteřiňák vyřeší téměř ihned. Modely od Potenského např. UZI XXL a jiné od Hackera, Čemecha, Freeairu apod. si vůbec nezadají s konstrukčními stroji dá se s nimi létat jak "normálně" tak 3D. Ale Ti co 3D neumějí prostě nechápou nebo nechtějí pochopit. Už dlouho přemýšlím o pojednání na téma chvála EPP....

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2005 21:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Na visení mám vrtulník. EPP mám na kombatění na svahu. Nevidím důvod to kombinovat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz