Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.08.2005 10:23 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2005
Příspěvky: 81
zdzd píše:
Na visení mám vrtulník. EPP mám na kombatění na svahu. Nevidím důvod to kombinovat.
NO, kombinovat se to může, ale v rámci mezí, pořád je pravdou, že letadlo má létat nikoli pouze viset, dokonce jsem viděl EPP s natáčivou vrtulí, tudíž visel i "ocasem" vyhůru. Prvek to je sice efektivní, ale za lítání to nepovažuji. EPP modely jsou přece schopny i zajímavých 3D obratů,o kterých se běžným modelům nemůže ani zdát, takže pokud pilot skombinuje vis,3D akrobacii, bežnou akrobacii a klasický let v jeden celek, potom se teprve jedná o efektivní lítání a pro diváka nemůže být takováto letová ukázka nezajímavou. :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Lítání s EPP na setkáních
PříspěvekNapsal: úte 23.08.2005 12:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2004
Příspěvky: 149
zdzd píše:
zelda píše:
sak nikdo nerikal aby litaly same bublinky...stacilo by jich behem 15 minut ukazat 5-6 a hotovo..jinak ,,hrani na vrtulnik" ja povazuju za nejhezci trik tridecek..proste se mi to libi nejvic...


Ale fuj. :?

Letadlo má létat, vrtulník má létat a viset. Visící letadlo je sice náročný prvek, nicméně hnusný. :cry:




Tohle je typický argument lidí, kteří viset neumí, ale za to se stydět nikdo nemusí. Je to prvek který vyžaduje hodně rychlé reakce a souhru všech ovládaných prvků a to všem dáno není!!! VA-models měla připraveny program na hudbu a visy v něm prim rozhodně nehrály a když tento prvek již zařazen byl, tak skupinově dvě až 3 letadla pod sebou. Létat s nimi měl Dan Hrachovec a to je záruka dobré a kvalitní akrobacie, kterou si sebou bere z kategorie obrů F3AX. Ukázka měla trvat 7 minut a létat měly čtyři éra na muziku a to je vždy pro diváky atraktivní pokud se létá aeromuzikál a ještě kombinovaný. Pak se ptám proč na tyto akce mají chodit lidi, když se většině laiků létání s různými maketami, které neznají a lítají z leva doprava a opačně zdá nudné. Pohled modeláře je jiný, jelikož si uvědomuje kolik času a umu je zde nasazeno.Proč se točí nové a nové filmy, diváci jsou konzumní a chtějí show a to si pořadatelé musí uvědomit. Pokud jezdíte na tyto akce tak vidíte stejná letadla a jen občas je zde nějaká raritka. Pořadatelé a komentátoři o modelech zasvěceně hovoří, jelikož je dobře a mnoho let znají. Pokud si někdo na takové akci chce zalítat s bublinkami tak se musí stát sponzorem ať žije kapitalizmus. Koulející očima


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.08.2005 15:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Ano, viset s érem neumím a ani to nechci. Stačí, že to umím s helinou. A to není o nic jednodušší. Heli je sice s tímto záměrem primárně konstruována, ale taky s tím, že schopná letět plnou rychlostí na kteroukoliv stranu. Což plošník umí jen dopředu. Drobný, ale podstatný rozdíl. Jinak se prakticky jedná jen o záměnu kniplů směrovky a křidélek díky odlišné poloze ve visu.

U éra se mi to nelíbí, zrovna tak jsou jsou mi nesympatické ty "větrem zmítané poletující potpronoviny". To ovšem neznamená, že to není kus pilotního umění.

Podobná situace i u létání 3D s heli. Na leteckých dnech pak rodiče vysvětlují dětem: "Víš, tomu pánovi se to nějak pokazilo, ale nakonec se mu s tím podařilo přistát. Ještě že mu zdechnul ten motor."

Prostě letadlo by se mělo chovat tak jak mu přísluší. Pokud ne, je to tak trochu úchylka a bez ohledu na náročnost je tak i posuzována a uznávána jen okruhem stejně úchylných.

Já si taky napřed myslel, že na heli nikdy nepůjdu, protože je to drahé a nuda. Drahé jo, nuda taky - pro diváka. Ale jsa pilotem jsi po deseti minutách visení pomalu zralý na odpis. I když se na pohled vlastně nic nedělo.

Tudíž ať si každý dělá to, co ho uspokojuje a baví. Nicméně "nutit" ostatní aby sedli údivem na prdel a oslavovali umění někoho, kdo uvisel, zapřemetil a pod. je zcestné.

Pro normální lidi jsme všichní hračičkové a blázni, stejně jako třeba pro mne fotbalisti, rybáři a spousta jiných "úchylností".

A k těm modelářskoleteckým dnům? Platícího diváka je třeba přitáhnout. A to nejde na visící heli, na větroně v 300 metrech, na perfektně zaletěný jeden výkrut do kruhu. To teď jde jen na velikost nebo rychlost. A od toho se odvíjí program takových akcí. S tím je třeba se smířit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.08.2005 18:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
zdzd píše:
Pro normální lidi jsme všichní hračičkové a blázni, stejně jako třeba pro mne fotbalisti, rybáři a spousta jiných "úchylností".

v tom s tebou uplne souhlasim..vsichni si ze mne delaj srandu ze sem jak male decko, v patnacti si hrat s letadylkama...ale kdyz sem jednomu z tech posmevovacu na chvilinku ve vzduchu pujcil letadlo, tak uz zavrel pusu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.08.2005 22:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.6.2005
Příspěvky: 417
Bydliště: Praha 6
Je fakt že vis je pro letadlo neřirozený,je to pilotní umění,ale vydeli jste někdy skutečný éro vyset na vrtuli?????
Někteří kolegové v USA už s toho visení zblbli........
Staví visolety ruznejch tvarů a velikostí...
Jeden takovej blázen tam postavil stroj dlouhej asi 2,5m s rozpěím 1300mm!!!!!!!!! to co předváděl v letu bylo nechutný..........
to mě od visu docela odradilo,ale jako doplněk volnej sestav je to dobrý


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2005 0:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.12.2004
Příspěvky: 279
Bydliště: Praha 9
honzisk píše:
.....ale vydeli jste někdy skutečný éro vyset na vrtuli?????.....

Skoro si troufám říct že jo. Viz. http://www.10374.com/3dbatix/videos/tuc ... ucker2.wmv

_________________
Barny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2005 11:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.6.2005
Příspěvky: 417
Bydliště: Praha 6
To co tam předváděl mi jako vis moc nepřipadalo
ale viset na místě delší dobu jako to dělaj modely by asi nezvládnul......


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25.08.2005 20:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
No, kdyby mel v tom letadle stejny prebytek tahu jako ma shockflyer, nejspis by litali to samy (tedy co by vydrzel pilot).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: viseci vs. neviseci
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2006 14:16 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Hradec Kralovej
litam od leta , postupne se propracovavam bublinkama od multiplexu ( easystar , easyglider a ted nove zalitany space scooter ) , uprime receno je mi dost jedno , ze ani jedno z tehle letadel nevisi , at si visi kdo chce co chce :) ja osobne jsem dost urvanej z toho , ze delam se svymi bublinkami osmicky na zadech a pak s tim bez havarky pristanu ;) myslim , ze by to chtelo obecne vice respektu , prijde mi , ze neco dostat do vzduchu , pobavit sebe i prihlizejici a bezpecne pristat nekde pobliz je to o co tu jde ne ? nikdy sem nemyslel , ze by se mezi modelari vyskytovala takova nevrazivost jen kvuli tomu , jake manevry kdo dela a s cim lita ;/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: viseci vs. neviseci
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2006 20:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
jamie píše:
litam od leta , postupne se propracovavam bublinkama od multiplexu ( easystar , easyglider a ted nove zalitany space scooter ) , uprime receno je mi dost jedno , ze ani jedno z tehle letadel nevisi , at si visi kdo chce co chce :) ja osobne jsem dost urvanej z toho , ze delam se svymi bublinkami osmicky na zadech a pak s tim bez havarky pristanu ;) myslim , ze by to chtelo obecne vice respektu , prijde mi , ze neco dostat do vzduchu , pobavit sebe i prihlizejici a bezpecne pristat nekde pobliz je to o co tu jde ne ? nikdy sem nemyslel , ze by se mezi modelari vyskytovala takova nevrazivost jen kvuli tomu , jake manevry kdo dela a s cim lita ;/

jasne, ale uvidis ze ty osmicky na zadech te za chvili prestanou bavit..priklad jak to bylo u mne:loni na jaro sem si poridil samokridlo abych se naucil trochu lip litat s kridelkama.Kdyz sem to porve dostal do vzduchu tak sem byl hotovy z litani osmicek a rikal sem si ze kdyz se do podzimu naucim lopingy tak to bude hodne dobry. Na zacatku leta sem lital na zadech prulety metr nad zemi a pripadlo mi to normalni a ke konci leta uz mne to nebavilo vubec protoze to bylo porad jedno a to same..uvidis sam jak pujde tvuj vyvoj ze taky za chvili zacnes ,,blbnout" a delat kraviny..a pamatuj ze pak budes padat mnohem vic, protoze ze zacatku clovek lita ve velkych vyskach a neriskuje, ale potom to pomalu zacne dostavat do krve a jakmile zacne mit ten pocit ze uz to konecne poradne umi tak s tim rizne o zem.ze zacatku se tolik neriskuje, ale pak ti zacne stoupat adrenalin a uvidis ten ficak!jako kazdy jsme jini, ja treba mnel vetrone, zatacka v prao, pak nic, zatacka vlevo a takhle 10 minut nez sem pristal...strasna nuda! pro mne. ale jsou lidi ktere to bavi a litaji to cely zivot..tak si to preber a na konci tohohle roku napis s cim litas..uvidis sam..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15.02.2006 11:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
Asi vás to trochu nasere,ale musím říct,že klasické balzové konstrukce se většině lidí líbí víc,než EPP.Po pravdě EPP vypadají jako odbytá letadla,člověka na tom nemá moc co zaujmout.Při pohledu na takové letadlo je vidět že výroba nezabrala moc času,a pokusy nabarvit tento mat. taky nejsou někdy zrovna zdárné.Taky pokud modelu říkají podle nějakého známého modelu tak ho skoro vůbec nepřipomíná.Na balzové konstrukci je vidět že se na ní maká,je s tím práce a taky !!vypadá!!!!
Ale na druhou stranu letové vlastnosti jsou fakt dobré-to musím uznat.A rozbít se to skoro nedá.

Já dávám vždy přednost klasickým konstrukcím.

S tou akcí-měli by se nad sebou zamyslet,protože letadla to jsou taky a některé létají fakt dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15.02.2006 20:06 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.8.2005
Příspěvky: 11
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Musim souhlasit s blacklight,mam na to naprosto stejny nazor.na techj akcich to ty lidi asi tak nepritahuje na rozdil od krasnych balzovych letadel...ale jako samozrejme ze na litani jsou to celkem slusne letadla,jednoduche na stavbu,celkem narazuvzdorne...ale mohli by treba na akcich vyhradit urcity prostor specialne pro ne a par jich tam nechat zalitat,ale to si myslim ze se nikdy nestane...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15.02.2006 20:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
hele to je vas nazor!!mne se EPP libi nejvic, vy to vite..ty jarku i ty jirko..tak neprudte!!vemu samokridlo a dame ci ero prezije z 20 kolmo do zeme


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15.02.2006 23:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2006
Příspěvky: 165
Bydliště: Hradec Králové
Tak toto téma je docela silná káva. To že se budeme dělit na EPPčáky (mezi ně se řadím i já) a na nějaký "balzořízky" a jedni budou lítam tam a druzí zase jinde tak to je fakt síla. V tématu o prodeji plánků na CD nějaký přispěvatel napsal, že z toho se musejí zakladatelé modelářství obracet v hrobě. To je sice možné, pak ale po přečtení tohoto příspěvku by z těch hrobů musely vyskákat. Nemám nic osobního proti modelářům kteří staví svá éra z balzy. Jen si myslím, že je prostě nutné se smířit s realitou a pokrokem. Já třeba nemám čas trávit mnoho hodin stavbou složitých balzových letadel, já chci hlavně lítat. Čím kratší bude doba stavby tím lépe. Navíc se domnívám, že za několik let budou možná modely z balzy raritou. Já osobně asi na podobné akci stejně létat nikdy nebudu, létám si se svým EPP Gripenem hlavně sám pro sebe. Jde tu spíše asi o princip.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16.02.2006 0:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
voza píše:
Tak toto téma je docela silná káva. To že se budeme dělit na EPPčáky (mezi ně se řadím i já) a na nějaký "balzořízky" a jedni budou lítam tam a druzí zase jinde tak to je fakt síla. V tématu o prodeji plánků na CD nějaký přispěvatel napsal, že z toho se musejí zakladatelé modelářství obracet v hrobě. To je sice možné, pak ale po přečtení tohoto příspěvku by z těch hrobů musely vyskákat. Nemám nic osobního proti modelářům kteří staví svá éra z balzy. Jen si myslím, že je prostě nutné se smířit s realitou a pokrokem. Já třeba nemám čas trávit mnoho hodin stavbou složitých balzových letadel, já chci hlavně lítat. Čím kratší bude doba stavby tím lépe. Navíc se domnívám, že za několik let budou možná modely z balzy raritou. Já osobně asi na podobné akci stejně létat nikdy nebudu, létám si se svým EPP Gripenem hlavně sám pro sebe. Jde tu spíše asi o princip.

presne tak!!!!!!!!!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz