Prosím o radu (co s MVVS35)

Chcete začí­t s akrobacií­, nebo máte první­ho obří­ka? Ptejte se tady.

Prosím o radu (co s MVVS35)

Odeslatod furtvluftě v 23/7/2010, 10:32

Pánové,zbyl mi MVVS35,a další komplet výbava z éra a tak řeším,l kam to dát.Pokoukal jsem,co je k mání a narazil jsem na Katanku : http://www.kostkamodelcentrum.cz/index. ... 865&styl=0 , moje komplet výbava s motorem váží 2700g,takže letovka by byla ještě celkem dobrá,plošný zatížení vychází taky jakž takž.Chtěl byt na tom zalítat taky nějaký 3D.Tak a teď chlapi cupujte !!!(za málo peněz málo muziky,to je jasný,teď šetřim na něco většího,tak tenhle výdaj musím přiškrtit)
furtvluftě
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Vilém
Příjmení: Reichmacher
Letiště: Karlovy Vary
Hangár: Velox 2,2 DL50

Re: Prosím o radu

Odeslatod zakopal v 23/7/2010, 14:17

A co Velox od orion model? 35 ROTO tam dávaj a pokud nelítáš brutální 3D tak to bude stačit:)
zakopal
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Jakub
Příjmení: Zakopal
Letiště: Neředín ,Velký týnec - Olomouc
Hangár: Katana S30e
Velox Revolution II 2,2 Yak 54 0,8
Extra MX PA Models

Odeslatod furtvluftě v 23/7/2010, 14:29

zakopal napsal:A co Velox od orion model? 35 ROTO tam dávaj a pokud nelítáš brutální 3D tak to bude stačit:)

No,jo,na ten se chystám,je to o ceně - je to jednou tolik - na to šetřím,pak tam dám 50tku.Sakryš,to je taková hrůza,že s tím nikdo nelítá ???Je mi jasný - čajna - ale co dneska nejni ?
furtvluftě
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Odeslatod luke v 23/7/2010, 16:18

furtvluftě napsal:
zakopal napsal:A co Velox od orion model? 35 ROTO tam dávaj a pokud nelítáš brutální 3D tak to bude stačit:)

No,jo,na ten se chystám,je to o ceně - je to jednou tolik - na to šetřím,pak tam dám 50tku.Sakryš,to je taková hrůza,že s tím nikdo nelítá ???Je mi jasný - čajna - ale co dneska nejni ?

skus uděláš premiéru... :-D :-) :-D
luke
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: lukas
Příjmení: janik
Hangár: Extra330s 3.2m
su-29

Odeslatod zakopal v 23/7/2010, 17:03

furtvluftě napsal:

Prakticky by to byly vyhozené peníze myslím , že s těmito modely nezalítáš 3D tak jak by mělo vypadat
zakopal
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Extra MX PA Models

Odeslatod dědek v 23/7/2010, 18:53

Já bych osobně Katanu od Kostky s MVVS 35 tak nezatracoval. Plochy má relativně dost, motoricky při cca 5,5 kg bude létavá pro většinu základních 3D obratů. Vis bude ale kritický. Ale copak je 3D létání pouze o visení. V horizontální rovině je dostatek 3D obratů na naučení a ruku na srdce, málokdo z nás je všechny perfektně zvládá. Na druhé straně vlastnictví super brusu na 3D není vůbec zárukou, že pilot bude létat 3D a že se to naučí. Pilotáž 3D musí vycházet především z hlavy ze zafixovaného podvědomí do rukou na kniplech. A kolik vlastníků třeba Veloxů létá 3D akrobacii? Myslím si že pro kolegy bude s relativně malou investicí model testem , zda 3D bude postupně zvládat.
dědek
VIP člen Akrofora
VIP člen Akrofora

Jméno: Petr
Příjmení: Čermák
Letiště: Babice nad Svitavou
Hangár: Extra 330S 2,7 m
Cap 232 2,65 m
Akro 2,6 m
Extra 300S 2,66 m

Odeslatod furtvluftě v 23/7/2010, 19:23

dědek napsal:Já bych osobně Katanu od Kostky s MVVS 35 tak nezatracoval. Plochy má relativně dost, motoricky při cca 5,5 kg bude létavá pro většinu základních 3D obratů. Vis bude ale kritický. Ale copak je 3D létání pouze o visení. V horizontální rovině je dostatek 3D obratů na naučení a ruku na srdce, málokdo z nás je všechny perfektně zvládá. Na druhé straně vlastnictví super brusu na 3D není vůbec zárukou, že pilot bude létat 3D a že se to naučí. Pilotáž 3D musí vycházet především z hlavy ze zafixovaného podvědomí do rukou na kniplech. A kolik vlastníků třeba Veloxů létá 3D akrobacii? Myslím si že pro kolegy bude s relativně malou investicí model testem , zda 3D bude postupně zvládat.

Tak takhle to vidím i já,spoustu obratů se učím a tak bych stejně neviděl,jak to má být přesně.Jde mi o to,jestli to bude létavé,jestli se to nebude moc trhat,jako třeba takovej 2m Capík.Tož,chlapi,další proti ?
furtvluftě
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Odeslatod zakopal v 23/7/2010, 20:33

furtvluftě napsal:
dědek napsal:Já bych osobně Katanu od Kostky s MVVS 35 tak nezatracoval. Plochy má relativně dost, motoricky při cca 5,5 kg bude létavá pro většinu základních 3D obratů...

Tak takhle to vidím i já,spoustu obratů se učím a tak bych stejně neviděl,jak to má být přesně.Jde mi o to,jestli to bude létavé,jestli se to nebude moc trhat,jako třeba takovej 2m Capík.Tož,chlapi,další proti ?

Létavé to určitě bude :-) flyboy
zakopal
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Extra MX PA Models

Odeslatod Svata ml. v 23/7/2010, 21:11

Ja osobně bych do ní klidně šel:-)Bude to hodný a spolehliví ero to je dáno již odzkoušenou koncepcí, čistou to poleti bez problému a nějaké základy 3D to určitě dá. Na tu 35 ideální ero, do veloxe si myslím že by byl ten motor slabý, tam to chce aspoň tu 50 DL aby to za něco stálo. Nemyslím si že zrovna letadla od kostky by byly uplné šroty čínaní pokročuji čimdal tím rychlej. (neplatí o CMP)
Svata ml.
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Svatoslav
Příjmení: Hnilica
Letiště: Holíč
Hangár: Cap 232 2,9m
Fokker EIII 3m
Topline RCA 2m
Yak 55SP 1,2 m

Odeslatod furtvluftě v 23/7/2010, 21:29

Svata ml. napsal:Ja osobně bych do ní klidně šel:-)Bude to hodný a spolehliví ero to je dáno již odzkoušenou koncepcí, čistou to poleti bez problému a nějaké základy 3D to určitě dá. Na tu 35 ideální ero, do veloxe si myslím že by byl ten motor slabý, tam to chce aspoň tu 50 DL aby to za něco stálo. Nemyslím si že zrovna letadla od kostky by byly uplné šroty čínaní pokročuji čimdal tím rychlej. (neplatí o CMP)

Taky mám takový pocit,nicméně jsem hledal na youtubku nějaký videjko,jak to lítá a nic ! Vypadá to,že budu snad první ???
furtvluftě
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Odeslatod Svata ml. v 23/7/2010, 21:56

furtvluftě napsal:
Svata ml. napsal:Ja osobně bych do ní klidně šel:-)Bude to hodný a spolehliví ero to je dáno již odzkoušenou koncepcí, čistou to poleti bez problému a nějaké základy 3D to určitě dá. Na tu 35 ideální ero, do veloxe si myslím že by byl ten motor slabý, tam to chce aspoň tu 50 DL aby to za něco stálo. Nemyslím si že zrovna letadla od kostky by byly uplné šroty čínaní pokročuji čimdal tím rychlej. (neplatí o CMP)

Taky mám takový pocit,nicméně jsem hledal na youtubku nějaký videjko,jak to lítá a nic ! Vypadá to,že budu snad první ???

To asi né jen se o ní prostě tolik nemluví jako o krilovkach nebo veloxích. Bude hodně podobna té od Martina Hubeného, prostě neboj se toho a lítej, jak jsem již psal na tu 35 idealni ero a cena je taky dobra
Svata ml.
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Fokker EIII 3m
Topline RCA 2m
Yak 55SP 1,2 m

Odeslatod furtvluftě v 23/7/2010, 22:45

Tak teda jdu do toho,objednám to.Jestli to nebude lítat,tak si na Vás všechny posvítím :looool: ,no aspoň to vyzkouším a máme zase o čem poplkat,no nééé ??? (teda,ještě počkám do pondělka,třeba se něco objeví na bazaru...)
furtvluftě
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Odeslatod Svata ml. v 23/7/2010, 22:50

furtvluftě napsal:Tak teda jdu do toho,objednám to.Jestli to nebude lítat,tak si na Vás všechny posvítím :looool: ,no aspoň to vyzkouším a máme zase o čem poplkat,no nééé ??? (teda,ještě počkám do pondělka,třeba se něco objeví na bazaru...)

Šecko letí:-D:-D:-Dnějak
Svata ml.
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Fokker EIII 3m
Topline RCA 2m
Yak 55SP 1,2 m

Odeslatod HonzaS v 23/7/2010, 23:44

Kluci bojim se jestli ta kostra vydrží ten benzíňák, mrkněte na ten motorovej domek. Tak slaboučkej nemam ani v elektře...
Opačná směrovka na zádech je nejsilnější síla ve vesmíru!
HonzaS
VIP člen Akrofora
VIP člen Akrofora

Jméno: Jan
Příjmení: Špatný
Letiště: Bechyně
Hangár: Pilot RC Extra 2,25, Hacker
Badan Vertigo 2m, Hacker
RCFactory Edge 540 V3

Odeslatod luke v 24/7/2010, 00:28

HonzaS napsal:Kluci bojim se jestli ta kostra vydrží ten benzíňák, mrkněte na ten motorovej domek. Tak slaboučkej nemam ani v elektře...

..vystužit... :-) :wink:
luke
Propaguje AF
Propaguje AF

su-29

Odeslatod furtvluftě v 24/7/2010, 09:22

luke napsal:
HonzaS napsal:Kluci bojim se jestli ta kostra vydrží ten benzíňák, mrkněte na ten motorovej domek. Tak slaboučkej nemam ani v elektře...

..vystužit... :-) :wink:

Jo,jo,vypadá jak na elektru,koukal jsem taky na to jako puk,zavětruju a přelaminuju,bude to snad držet.
furtvluftě
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Odeslatod luke v 24/7/2010, 11:47

Jj...:)
luke
Propaguje AF
Propaguje AF

su-29

Odeslatod furtvluftě v 24/7/2010, 12:02

Tak jsem koukal na stránky výrobce : http://www.hiflymodels.com/product-2d.a ... =3&rid=317 a tam je to uvedeno jako pro elektriku i gas , takže je to jasný,proč to takhle je,no prostě vyztužit domek ,ostatní konstrukce se holt po sezoně vyklepe.
furtvluftě
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Odeslatod Zdeněk Šubrt v 24/7/2010, 13:24

Pozor na váhu u stavebnic HIFLY, koupil jsem Katanu 1,8 m v dobré víře ,že udávaná váha bude alespoň přibližně souhlasit. Po zvážení jednotlivých komponentů byla váha mnohem vyšší. Dovozce se zachoval korektně a stavebnici si vzal zpět, dokonce zařídil aby byla upravena váha na stránkách HIFLY tak, jak jsem stavebnici zvážil.
Zdeněk Šubrt
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Zdeněk
Příjmení: Šubrt
Letiště: LK TEPLICE
Hangár: VELOX 2,2
YAK 54 QQ 2,2
FUNTANA 125
Diablotin ZG 20

Odeslatod furtvluftě v 24/7/2010, 14:47

Toho se taky bojím,zkusím poprosit dovozce,jestli by byl tak hodný a pro jistotu to nezvážil,páč jinak to nemá význam kupovat,už takhle je to jen tak tak.
furtvluftě
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Další

Zpět na Začátečník