Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Li-Poly E-Tec 1.700 mAh HD 3čl. 11,1 V
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2005 9:27 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.9.2005
Příspěvky: 7
Dobrý den, jsem uplný začátečník a chci si pro svůj první model koupit tuto baterii Li-Poly E-Tec 1.700 mAh HD 3čl. 11,1 V (původně mám NiMh 650mAh), a chtěl bych poradit nějakou vhodnou nabíječlu. Potřebuju, aby měla nějakou automatickou funkci, kde jen napojím baterii nastavím, třeba typ baterky jestli je to li-pol nebo li-ion a stisknu jeden čudlík a už se nemusím o nic starat! žádné složité nastavování a podobně. Prostě něco jednoduchého na obsluhu. Moc děkuji za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2005 10:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2004
Příspěvky: 315
Bydliště: Hustopeče nad Bečvou
Graupner dělá asi za 600 automatický nabíječ LiPo charger 4 byly na něj někde testy. pak je ještě nějaký nabíječ od Robbe asi byl v RC Modelech nejsem si jistý taky byl nějak do tisícovky
zkus se podívat na jejich stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2005 10:35 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.9.2005
Příspěvky: 7
lada píše:
Graupner dělá asi za 600 automatický nabíječ LiPo charger 4 byly na něj někde testy. pak je ještě nějaký nabíječ od Robbe asi byl v RC Modelech nejsem si jistý taky byl nějak do tisícovky
zkus se podívat na jejich stránky


Dík, podívám se.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2005 14:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2004
Příspěvky: 274
Bydliště: Vlašim
Pro jaký model? Hmotnost modelu? Jaký bude mít pohon (motor ss / střídavý)?

Na základě těchto informací se pak dá vybrat vhodný aku
E-Tecy 3s 1700mAh mám, ale v současné době jsou na trhu lepší, tvrdší a levnější aku s větší výdrží (například YT v kapacitách 1000 / 1500 / 2200mAh)

O lipolkách si přečti něco tady - http://akademik.cz/rc/lipol.htm

Nejblbuvzdornější nabíječka/balancer Li-XX je asi Schulze LiPoCard (http://fa-tomas.cz/index.php?kat=katalog_detail&puvodnikat=katalog%E2%8C%A9=cz&id=354&sekce_id=18)
Díky 10 pólovému servisnímu kabelu se "nemusíš o nic starat" - připojíš aku a nabíječ už podle zapojení kabelu pozná, jak má článek nabíjet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2005 15:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Dave0402 píše:

O lipolkách si přečti něco tady - http://akademik.cz/rc/lipol.htm



Ha, velmi zajímavé:

Použítí omezovače nebo balanceru se ukazuje jako potřebné u packů které mají 3 a více článků v sérii.
U baterií se dvěma články (2S) většinou nedochází k rozcházení napětí - i tak je ale výhodné mít vyveden servisní konektor, pro občasné přeměření napětí článků.

Až doteď jsem ho považoval za nutný vždy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2005 15:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Kovboj píše:
Dave0402 píše:
Až doteď jsem ho považoval za nutný vždy.


Nutny asi neni, ale urcite se tim nic nezkazi. Pouzivam omezovac od Zajice, mam zatim jen dvouclanky. Etech 1700 se mi nerozchazeji, takze na ne bych vlastne omezovac nepotreboval, ale jistota je jistota. Starsi 1250ky se ale uz trochu rozchazeji, takze jsem rad ze nabijim vzdy se Zajicem....
U triclanku byva pry problem s tim prostrednim clankem - hur se chladi a tim padem rychlej odchazi.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2005 19:41 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.9.2005
Příspěvky: 7
Prosímtě kde se daj na netu sehnat ty baterie (například YT v kapacitách 1000 / 1500 / 2200mAh) o kterých ses zmiňoval! dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2005 20:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2004
Příspěvky: 274
Bydliště: Vlašim
Dodává je Ladislav Křivský (na serveru mojehobby.cz pod nickem ladak) - ladislav.krivsky@atlas.cz

Ale mnohem důležitější je, do čeho je chceš. Protože pro některé použití nemusí být vhodné - tím mám na mysli jejich rozměry.
Např YT 2200mAh mají rozměry 8,5x34x96 a váhu 54g.
E-tec 1700mAh jsou širší, ale zase kratší.

Zkrátka je dobré vědět, do jakého letadla je chceš a jaký předpokládáš pohon. A pak teprve podle toho vybírat vhodné aku.
Napiš, co máš za model, čím ho chceš osadit a pak se dají vybrat vhodné aku (ale to už jsem jednou psal).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: YT 1200mAh
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2006 11:53 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Hradec Kralovej
zdravicko , poridil jsem 3 clanek YT 1200mAh 20C a vubec nejsem moudry z toho servisniho konektrou .. zvazuji poridit zajicuv omezovac , ale nez tak ucinim , tak jsem si rikal , ze prooste jednou za 5 cyklu nabiju kazdy clanek zvlast a premerim ... netusite prosim nekdo , jak byvaji u 3 clanku zapojeny servisni konetory ? mam tu cerny , zluty modry a cerveny drat :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: YT 1200mAh
PříspěvekNapsal: sob 18.03.2006 12:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.8.2005
Příspěvky: 305
jamie píše:
zdravicko , poridil jsem 3 clanek YT 1200mAh 20C a vubec nejsem moudry z toho servisniho konektrou .. zvazuji poridit zajicuv omezovac , ale nez tak ucinim , tak jsem si rikal , ze prooste jednou za 5 cyklu nabiju kazdy clanek zvlast a premerim ... netusite prosim nekdo , jak byvaji u 3 clanku zapojeny servisni konetory ? mam tu cerny , zluty modry a cerveny drat :)



Zapojení je u návodu k omezovači, nebo i na netu (www.zajic.cz), je to jednoduchý, rozhodně jednodušší než to tady vysvětlit :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz