Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Easy Glider Electric ARF od MULTIPLEXU
PříspěvekNapsal: stř 05.10.2005 18:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2005
Příspěvky: 193
Chci zacit s letanim a vybral jsem do zacatku <b> Easy Glider Electric ARF do MULTIPLEXU</b>. Mate s nim nejake zkusennosti ? Zajimali by me letove vlastnosti, co do toho za elektroniku, narocnost stavby a ovladani atd. Diky za odpovedi.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.10.2005 22:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Myslim ze je to jiste skvely ero, jako vsechno od Multiplexu, ale ma kridylka a ty nejsou pro zacatecniky nejvhodnejsi. Mam doma jednoho nepouzivanyho Easy Stara taky od multiplexu. Pokud mas zajem muzu ti ho prenechat. Na uceni je vynikajici. Ma tlacnou vrtuly za kridlem, takze v podstate nemuzes znicit ani motor ani vrtuly! Vybaveni snese jednoduche a levne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Easy Glide Electric
PříspěvekNapsal: čtv 06.10.2005 11:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2003
Příspěvky: 105
Měl jsem Easy Glide Electric a letové vlastnosti jsou ještě lepší než u EASY STAR. Model proniká proti větru a krásně klouže. Je hodně znát pokrok v letových vlastnostech.
Použil jsem tam 2xservo HS-55 a 2xEuroline Tiny Pro. Přijímač JETI 7 MPD a aku 3S1P 1500mAh Lipolky KOKAM. Model umožňuje pohodlně nastavit těžište při použití různých aku.
Je však dost podmotorovaný. Na dvou článek LiIon to skoro neletělo. Motor je v tom PERMAX 400 s převodovku tuším 3,5:1 a slopná vrtule. Experimentoval s různými stejnosměrnými pohony. Nejlepší vrtulí nakonec zůstala ta původní jejich. Motor jsem nahradil prodlouženou čyřstovkou JAMARA 480Pro a při použití tříčlánků to konečně stoupá. Pro svižnější let by to stejně chtělo stříďák.
Tohle letadlo je ale asi ta nejlepší EPP náhrada pravého větroně. Tvrdím to já i ostatní lidi na webu. Dá se s tím krásně kroužit v termice. Měl jsem křidélka namixovaná jako brzdící klapky. Vřele ho doporučuji.

_________________
Michal NuClear Polák
RadioaCtive


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.10.2005 18:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2005
Příspěvky: 193
NuClear : Diky to rad slysim. Uz ho mam doma, jen nakoupit tu elektroniku ... :roll:

Mam 4 kanalovy prijimac tak se chci zeptat jestli to bude fungovat s V kabelem na kridelka ? Pripadne jeste na pouzite lepidlo :?: Trosku v tom plavu a hlavne mi jeste nedodali cesky manual ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vybavení
PříspěvekNapsal: pát 07.10.2005 6:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2003
Příspěvky: 105
Určitě se dá použít V-kabel. Model s tím přímo počítá.
Lepidlo doporučuji (i výrobce) středně husté vteřinové + aktivátor.
Budeš potřebovat ještě prodlužovací servokabely (délky nevím).

---
A doporučuji si ještě koupit navíc jeden pár kátkých servokabelů, abys nezastrkoval prodlužováky od křidélkových serv přímo do přijímače, ale do nich.
A aby se mi nepletli levá a pravá strana křídla, použil jsem na levou kabely s konektory Graupner, ne pravou s konektory Futaba, jsou nezáměnné.
---
Pokud použiješ V-kabel, tak se Tě minulý odstavec netýká, protože budeš kabely od serv strkat do něj.

_________________
Michal NuClear Polák
RadioaCtive


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.10.2005 9:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2005
Příspěvky: 193
To lepidlo jsem videl v anglickym manualu, ale v obchode mi doporucili PUREX... prej dokaze vyplnit mezery ci co tak teda nevim :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Lepidlo
PříspěvekNapsal: pát 07.10.2005 9:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2003
Příspěvky: 105
Cele jsem to lepil vyhradně vteřiňákem s aktivátorem. Ostatně jako již několikáté letadlo od MPXu. Stavebnice je k tomu předurčena, žádné spáry, které by bylo potřeba vypěnit tam nejsou. Jiným lepidlem bych se vůbec nezdržoval. Purex je moc dobrý na EPP klasická letadla a i tam se teď skoro všechno lepí vteřinovkou. Navíc je vteřiňák lehčí (což tady asi zas tak moc nehraje roli). Lepím to tak, že jednu polovinu natřu vteřinovkou. Pak to přitisknu a ustavím a držím.
Někdo mi pak spáru (což úplně stačí) lehce stříkně aktivátorem. A je hotovo.

Jinak malá rada. Nedávál jsem do ocasu tu malou kovovou kuličku. (Teda dával, ale pak jsem ji páral ven.) Těžiště mi vyšlo lepší bez ní. Vložit se kdyžtak bude dát dodatečně a rozhodně lépe, než jsem ji musel já magnetem hledat kvůli vyjmutí :-)

_________________
Michal NuClear Polák
RadioaCtive


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.10.2005 10:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
eset píše:
Trosku v tom plavu a hlavne mi jeste nedodali cesky manual ...


Tak to jsi v klidu - podle našich zákonů jim to v případě poškození můžeš kdykoliv vrátit. Protože pokud nemáš český návod, tak se prodejce nemůže bránit že jsi to nepoužil v souladu s návodem k použití. To není tvoje chyba, že sis v návodu nemohl přečíst že to nesmíš ze 100 metrů střemhlavým letem zapíchnout do země :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Návod
PříspěvekNapsal: pát 07.10.2005 10:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2003
Příspěvky: 105
Návod si nech poslat. Já ho ve stavebnici měl a byl vynikající. Žádná rychlokvaška. Překládal to někdo, kdo modelaří a ví co píše. Dělal to tuším někdo od Pelikána www.rcm-pelikan.cz , protože on to sem dováží.

_________________
Michal NuClear Polák
RadioaCtive


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.10.2005 12:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2005
Příspěvky: 193
Tak nejasnosti je stale plno, jednou z nich je accu... na zacatek sem vybral Li-Poly E-Tec 1.250 mAh HD 2čl. 7,4 V + JES 012. Jak dlouho s tim asi tak vydrzim letat ? Dalsi otazkou je nabijec ... chtel bych asi LiPoly only a vybral sem LiPo-Charger 4.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.10.2005 14:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
jestli chces levnou a DOBROU nabijecku tak si kup Char 20 od jeti model, stoji neco kolem litru a kromne lipolek, lionek umi i ni**


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.10.2005 14:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
A ted uz maji i Char 30! Je super.
Ja jsem easyho lepil nejakym styrolepem od Pelikana. Stalo to asi 18 kc, je to pruhledny, vsecko O.K. az na to ze dlouho schne. To jen kdyby ti vterinak s aktivatorem prisel moc drahej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.10.2005 15:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2005
Příspěvky: 193
A muzu na to teda pouzit ten purex ? Jde mi o to abych ho nesprasil :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.10.2005 21:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Ja bych Purex pouzil jen tam kde neni nebezpeci ze to vypeni ven a bude to videt. Coz je skoro vsude. Nebylo by to moc hezky. Nebo musis davat hodne malo lepidla. Pocitej s vypenenim. Ještě mužeš použit UHU por, coz se lepi stejnym zpusobem jako treba s chemoprenem. Obe plochy namazat a nechat 15 min zavadnout a prilozit ale presne! Pak uz stim nehnes! Cena okolo 60 Kč. Ten styrolep je dobrej ale lepil jsem to s nim po kouskach tejden aby to schlo vzdy do druhyho dne. Porad skvele drzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.10.2005 22:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2005
Příspěvky: 109
dotaz pro koko .máš ještě toho esystara a kolik za něj chceš ?

qwert


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz